• Lietuvos teismų elektroninės paslaugos

  • Teisės aktų paieška

  • Taikus ginčų sprendimų būdas

  • Vykdomi projektai

Naujienos

Teismas: įtariamai 19-metei, į šulinį įmetusiai savo kūdikį - namų areštas

Šiandien Marijampolės rajono apylinkės teismas tenkino prokuroro prašymą skirti namų areštą 19-metei K. A., kuri įtariama trečiadienio rytą į šulinį įmetusi savo 7 mėnesių sūnų.

2016.02.12 Teismų sistemos naujienos

Vijūnėlės dvaro byloje teismo posėdžių sekretorės klaidos nesukėlė jokių pasekmių

Vilniaus miesto apylinkės teismas nustatė, kad nors teismo posėdžių sekretorė Vijūnėlės dvaro byloje siųsdama procesinius dokumentus netinkamai atliko savo tarnybines pareigas, tačiau tai jokių pasekmių nesukėlė, o tolesnė dvaro statyba visiškai nebuvo susijusi su sekretorės veiksmais.

2016.02.12 Teismų sistemos naujienos

Dažniausiai baudžiama už kyšį kelių policininkui, už kyšį gydytojui – nė vieno nuteistojo

Dažniausiai už kyšio davimą Lietuvoje baudžiami gyventojai, siūlę kyšį kelių policininkui, rodo „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atlikta 2006-2013 m. kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu bylų analizė. Už bandymą papirkti paprastai baudžiama pinigine bauda.

2016.02.10 Teismų sistemos naujienos

Vyks Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos posėdis

2016 m. vasario 22 d. 12 val. Nacionalinėje teismų administracijoje (II posėdžių salėje, L. Sapiegos g. 15, Vilnius) vyks Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos posėdis.

2016.02.10 Teismų sistemos naujienos

Teisėja mediatorė: tėvai išsprendžia ginčą, kai jiems rūpi vaiko interesai, o ne savos ambicijos

Šiaulių apygardoje sėkmingai baigėsi pirmoji šiais metais mediacija (taikusis tarpininkavimas) šeimos byloje: buvo patvirtinta taikos sutartis. Teisėja mediatorė Danutė Burbulienė teigia, kad tai puiki metų pradžia: „bylos šalys buvo nusiteikusios geranoriškai ir ieškojo išeities: joms rūpėjo vaiko interesai, o ne savos ambicijos“.

2016.02.09 Teismų sistemos naujienos

Besikreipiantiems į teismą – rekomendacija dėl žyminio mokesčio mokėjimo tvarkos

Nacionalinė teismų administracija rekomenduoja visiems į teismą besikreipiantiems asmenims atliekant žyminio mokesčio pavedimą mokėjimo pavedime nurodyti Valstybinės mokesčių inspekcijos įmokos kodą (5660) ir papildomoje skiltyje (daugelyje bankų vadinama „Unikalus mokėjimo kodas“) įrašyti teismams reikalingą papildomą informaciją.

2016.02.09 Teismų sistemos naujienos

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus