• Lietuvos teismų elektroninės paslaugos

  • Teisės aktų paieška

  • Taikus ginčų sprendimų būdas

  • Vykdomi projektai

  • Kaip liudyti teisme?

Naujienos

Teisėjų tarybos nariai ir Teisingumo ministras aptarė teismų reformą: kovo mėnesį projektas bus teikiamas Vyriausybei

Vasario 27 d. Teisėjų tarybos nariai ir Teisingumo ministras Juozas Bernatonis aptarė patobulintą teismų reformos projektą, kuriuo bus stambinami apylinkių ir apygardų administraciniai teismai. Teismų reforma siekiama užtikrinti spartesnį ir kokybiškesnį bylų nagrinėjimą, palengvinti asmenų teisės kreiptis į teismą įgyvendinimą, efektyviau panaudoti teismų turimus žmogiškuosius ir materialiuosius išteklius.

2015.03.02 Teismų savivaldos naujienos

Vyks Teisėjų etikos ir drausmės komisijos posėdis

2015 m. kovo 9 d. 13.00 val. Nacionalinėje teismų administracijoje vyks Teisėjų etikos ir drausmės komisijos posėdis

2015.03.02 Teismų savivaldos naujienos

Teisėjų tarybos sudarytoje specialioje komisijoje – visuomenės atstovas

Teisėjų taryba apsvarsčiusi žiniasklaidoje aptarinėjamą situaciją, susijusią su teisėjų vakariene vienoje iš Kaišiadorių kavinių, sudarė specialią komisiją situacijai ištirti.

2015.02.27 Teismų sistemos naujienos

Į Pasvalio teismą laikinai perkeliami du teisėjai. Buvęs šio teismo pirmininkas atleidžiamas iš pareigų

Šiandien Teisėjų taryba vienbalsiai pritarė Pasvalio rajono apylinkės teismo teisėjo, buvusio šio teismo pirmininko Vitalijaus Šidagio atleidimui iš teisėjo pareigų, pažeminus teisėjo vardą. Taip pat pritarta dviejų Panevėžio apylinkės teismo teisėjų Arūno Neverdauskio ir Arvydo Jasono laikinam perkėlimui į Pasvalio rajono apylinkės teismą.

2015.02.27 Teismų sistemos naujienos

Kauno apygardos teismo teisėja: DELFI.LT straipsnio autorius neteisingai interpretuoja teismo nutartį

Ketvirtadienį portale „Delfi.lt“ pasirodžius straipsniui, aprašančiam bylą, kurią apeliacine tvarka išnagrinėjo Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija, šio teismo teisėja Danutė Giačaitė nusprendė pateikti komentarą žiniasklaidai, siekdama objektyvumo ir aiškumo vertinant teismo sprendimą.

2015.02.27 Teismų sistemos naujienos

Ar atsiras Lietuvos teismuose savanorių, teikiančių pagalbą nusikaltimų aukoms?

Kasmet Norvegijos teismuose daugiau nei trys šimtai Raudonojo Kryžiaus savanorių suteikia psichologinę paramą beveik tūkstančiui žmonių, tapusių nusikaltimų aukomis ir liudytojais. Kaip savanoriai prisideda prie teisingumo vykdymo, ar toks savanorių paramos teismuose tinklas prigytų Lietuvoje – šiais klausimais Vilniuje diskutavo Lietuvos, Lenkijos ir Norvegijos nevyriausybinių organizacijų (toliau – NVO) bei teismų sistemos atstovai.

2015.02.27 Teismų sistemos naujienos