• Lietuvos teismų elektroninės paslaugos

  • Teisės aktų paieška

  • Taikus ginčų sprendimų būdas

  • Vykdomi projektai

  • Kaip liudyti teisme?

Naujienos

Teismai: saugumu rūpinamės patys

Skambutis dėl į teismą atnešamo sprogmens, peiliu ginkluoto vyro sulaikymas teisme – visai švieži įvykiai, kuriuose dalyvavę teisėjai ir teismų darbuotojai primena: „Mes ir teismų lankytojai kiekvieną dieną jaučiame pavojų“. Ilgą laiką saugumą teismuose užtikrino policijos pareigūnai, tačiau prieš trejus metus panaikinus jų postus, lankytojų ir savo saugumu turi rūpintis patys teismų darbuotojai.

2015.05.22 Teismų sistemos naujienos

Teisėja I. Kirkutienė laidoje „Teisėjo komentaras“: teismą užplūdo nuteistųjų skundų lavina

Iš 8 800 Vilniaus apygardos administraciniame teisme nagrinėjamų bylų – daugiau kaip tūkstantis yra nuteistųjų bylos. Vien šiemet gauti 538 skundai iš visų Lietuvos įkalinimo įstaigų nuteistųjų. Kuo konkrečiai skundžiasi nuteistieji, kodėl daugėja jų skundų ir kodėl jie vis dažniau laimi ginčus su valstybe ir įkalinimo įstaigomis? „Teisėjo komentaras“ klausia Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininkės Inos Kirkutienės.

2015.05.20 Teismų sistemos naujienos

Teismas skelbia konkursą dėl kavinės nuomos

Vilniaus apygardos administracinis teismas, esantis Žygimantų g. 2, Vilniuje, viešojo konkurso būdu išnuomoja patalpas.

2015.05.19 Teismų sistemos naujienos

Ukrainos Teisėjų tarybos atstovai Lietuvoje semiasi žinių teismų sistemos reformai

Šią savaitę į Vilnių atvyko Ukrainos Teisėjų tarybos atstovų delegacija. Ukrainos delegatai savo vizitu siekia pažinti Lietuvos teismų sistemą, Europoje vertinamą, kaip vieną moderniausių teismų sistemų. Vizito metu gautas žinias jie taikys vykdydami savo šalies teismų savivaldos reformą bei diegdami teisėjų vertinimo ir drausminės atsakomybės standartus.

2015.05.19 Teismų sistemos naujienos

Vyks Teisėjų garbės teismo posėdis

2015 m. gegužės 22 d. 11.00 val. Nacionalinėje teismų administracijoje vyks Teisėjų garbės teismo posėdis, kuriame bus nagrinėjama Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjai Rasai Augustei iškelta drausmės byla.

2015.05.19 Teismų sistemos naujienos

Vyks Nuolatinės teisėjų veiklos vertinimo komisijos posėdis

2015 m. gegužės 26 d. 9.00 val. Nacionalinėje teismų administracijoje vyks Nuolatinės teisėjų veiklos vertinimo komisijos posėdis.

2015.05.18 Teismų sistemos naujienos