lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Teismas: Abiturientei, šventusiai paskutinį skambutį, teisė vairuoti transporto priemones atimta nepagrįstai

2017.09.08

Tauragės rajono apylinkės teismas išnagrinėjo abiturientės skundą dėl administracinio nusižengimo, kuriuo ji prašė panaikinti policijos pareigūnų paskirtą nuobaudą ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimu už chuliganišką vairavimą. Teismas skundą tenkino iš dalies. Merginai vietoje didelės baudos ir vairuotojo pažymėjimo atėmimo paskirta 11 eurų bauda.

Bylos duomenimis, šių metų gegužės pabaigoje abiturientai šventė paskutinio skambučio dieną. Paskutinė mokslų diena persikėlė į Tauragės miesto gatves. Abiturientų automobilių kolona, kurioje buvo ir A. P. vairuojamas automobilis, judėjo Gedimino gatve. Tačiau šventines nuotaikas sugadino policijos pareigūnų įsikišimas. Vairuotoja buvo nubausta už tai, jog važiuodama automobiliu, abiturientų kolonoje, ji vairavo automobilį iš chuliganiškų paskatų, norėdama pasirodyti prieš kitus eismo dalyvius, vežė keleivę, kuri nesėdėjo tam skirtoje automobilio vietoje, o buvo pro langą išlindusi iš automobilio. Jaunajai vairuotojai už chuliganišką vairavimą pareigūnai skyrė 500 eurų baudą ir atėmė teisę vairuoti transporto priemones 18 mėnesių.

Mergina su paskirta nuobauda nesutiko – policijos nutarimą apskundė teismui. Teisme ji teigė, jog šventės metu Tauragės miesto gatvėmis abiturientų automobilių kolona važiavo lėtai, ne didesniu kaip 30 km per valandą greičiu. Taip važiuodama mergina nei siekė pažeisti elementarias elgesio normas, nei pakenti kitiems eismo dalyviams. Ji, kaip ir visi, buvo nusiteikusi šventiškai dėl besibaigiančių mokslų.

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, nubaudęs merginą, su jos argumentais nesutiko ir prašė skundą atmesti, kadangi vairuotoja kėlė grėsmę eismo saugumui.

Teismas, įvertinęs byloje surinktus įrodymus, nusprendė, jog mergina savo veiksmais nesiekė šiurkščiai pažeisti viešosios tvarkos ar demonstruoti nepagarbą visuomenei, todėl teigti, kad ji automobilį vairavo iš chuliganiškų paskatų, nėra pagrindo. Tačiau teismas atkreipė dėmesį, jog eismo dalyvė, nesaugiai veždama keleivę, pažeidė Kelių eismo taisyklėse nustatytą draudimą vairuotojui važiuoti, jeigu važiuojant atsirado keleivių vežimo tvarkos reikalavimų pažeidimų. Už tai, kad nesirūpino drauge važiavusios keleivės saugumu, jai skirta 11 eurų bauda.

Nutarimas per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai

Mindaugas Radvila
Tauragės rajono apylinkės teismo
teisėjo padėjėjas ir
atstovas ryšiams su visuomene
Tel. (8 446) 61 393
El. p. mindaugas.radvila@teismas.lt
Lietuvos teismai Facebook‘e

Įvykių ir renginių kalendorius

Birželis 2018
P A T K P Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29

2018.06.29  |  10:00

30 1

Naujienų prenumerata

Sekite mus