lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Alytaus apylinkės teismas – Alytaus miesto savivaldybė nepažeidė patalpų nuomos sutarties sąlygų

2018.11.08

Alytaus apylinkės teismas, išnagrinėjęs ieškovo „BENU Vaistinė Lietuva“ UAB ieškinį atsakovui Alytaus miesto savivaldybei dėl nuomininko pirmenybės teisės atnaujinti nuomos sutartį įgyvendinimo ir Alytaus miesto savivaldybės tarybos dalinio sprendimo panaikinimo, konstatavo, kad Alytaus miesto savivaldybė nepažeidė patalpų nuomos sutarties su „BENU Vaistinė Lietuva“ UAB sąlygų.

„BENU Vaistinė Lietuva“ UAB ieškiniu prašė įpareigoti Alytaus miesto savivaldybę vykdyti valstybės turto nuomos sutarties sąlygą, susijusią su ieškovo pirmenybės teise atnaujinti patalpų nuomos sutartį ir įpareigoti atsakovą atnaujinti šią sutartį, taip pat panaikinti Alytaus miesto savivaldybės tarybos 2018 m. birželio 28 d. sprendimą Nr. T-199 „Dėl negyvenamųjų patalpų Ligoninės g. 12, Alytuje, nuomos viešo konkurso būdu“ dalyje dėl ieškovo nuomojamų patalpų bei priteisti bylinėjimosi išlaidas.

Bylos nagrinėjimo teisme metu ieškovas nurodė, kad 2008 m. rugpjūčio 13 d. tarp jo ir Alytaus miesto savivaldybės buvo sudaryta nuomos sutartis, kuria dešimties metų terminui ieškovas vaistų ir vaistinių medžiagų mažmeninei prekybai vykdyti išsinuomojo atsakovui nuosavybės teise priklausančias patalpas, esančias miesto ligoninės pastate. Besibaigiant sutarties terminui, ieškovas kreipėsi į atsakovą su pasiūlymu atnaujinti minėtą sutartį, tačiau atsakovas, remdamasis 2018 m. birželio 28 d. Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T-199 „Dėl negyvenamųjų patalpų Ligoninės g. 12, Alytuje, nuomos viešo konkurso būdu“, informavo, kad nuomos sutartis nebus pratęsiama ir bus skelbiamas viešas konkursas dėl šių patalpų nuomos.

Ieškovas nurodė, kad jis dešimt metų tinkamai vykdė nuomininko pareigas, todėl pagal sudarytą nuomos sutartį turėjo pirmenybės teisę ją atnaujinti. Pažymėjo, kad buvo suklaidintas atsakovo pateikto 2018 m. birželio 14 d. savivaldybės tarybos sprendimo „Dėl pritarimo nuomos sutarties atnaujinimui“ projekto, kuris suteikė ieškovui teisėtų ir pagrįstų lūkesčių, kad sutartis bus atnaujinta. Jo nuomone – atsakovo priimtas sprendimas dėl patalpų nuomos viešo konkurso būdu užkirto kelią tinkamam ieškovo pirmenybės teisės įgyvendinimui, o atsakovo nebendradarbiavimas ir veiksmai, pažeidžiantys ieškovo pirmumo teisę tęsti nuomos santykius, buvo neteisėti ir nepagrįsti.

Teismas, išanalizavęs byloje pateiktą medžiagą, nustatė, kad tarp Alytaus miesto savivaldybės ir „BENU Vaistinė Lietuva“ UAB sudaryta nuomos sutartis nebuvo atnaujinta, nepažeidžiant sutartyje įtvirtinto termino – juo nuomotojas įsipareigojo ne vėliau kaip prieš 30 dienų pranešti nuomininkui apie šio teisę atnaujinti nuomos sutartį. Teismas, atsižvelgdamas į atsakovo sprendimų priėmimo procedūrą, pripažino, kad Alytaus miesto savivaldybės tarybos ieškovui pateiktas sprendimo projektas, kol jis nebuvo tinkamai patvirtintas, nesudarė pagrindo ieškovui pagrįstai tikėtis siekiamos nuomininko pirmenybės teisės realaus įgyvendinimo. Teismo sprendime taip pat pažymima, kad ieškinio reikalavimas įpareigoti atsakovą atnaujinti nuomos sutartį pažeidžia sutarčių laisvės principą.

Draudžiama versti kitą asmenį sudaryti sutartį, išskyrus atvejus, kai pareigą sudaryti sutartį numato įstatymas arba savanoriškas šalies įsipareigojimas. Sutarčių sudarymas arba atsisakymas jas sudaryti yra šalių, bet ne teismo prerogatyva” – konstatavo teismas.

Teismas ieškovo ieškinį atmetė kaip nepagrįstą ir neįrodytą, motyvuodamas tuo, kad Alytaus miesto savivaldybė atsisakė atnaujinti nuomos sutartį, laikantis šioje sutartyje įtvirtintų nuostatų bei terminų.

Šis teismo sprendimas per 30 dienų gali būti apskųstas Kauno apygardos teismui.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Jurgita Beniuškevičiūtė
Alytaus apylinkės teismo
Administracijos sekretorė
Tel. 8 315 73 544
El. p. jurgita.beniuskeviciute@teismas.lt
https://alytaus.teismai.lt/

Įvykių ir renginių kalendorius

Sausis 2019
P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14

2019.01.14  |  13:00

15 16 17 18 19 20
21

2019.01.21  |  09:00

22 23 24 25

2019.01.25  |  10:00

26 27
28 29 30 31 1 2 3

Naujienų prenumerata

Sekite mus