Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Armėnijos teisingumo ministras domėjosi Lietuvos teismų skaitmenizacija ir korupcijos teismuose prevencija

Armėnijos teisingumo ministras domėjosi Lietuvos teismų skaitmenizacija ir korupcijos teismuose prevencija
2022.05.26

Oficialiu vizitu Lietuvą lankantis Armėnijos teisingumo ministras Karen Andreasyan šiandien rytą susitiko su Lietuvos teismų savivaldos ir sistemos atstovais, domėjosi Lietuvos teismų elektroninėmis paslaugomis, inovacijomis ir teismų savivaldos sistema.

„Išgyvendinti korupciją iš teismų sistemos – vienas iš artėjančios Armėnijos konstitucinės pertvarkos tikslų, todėl šiandien noriu kuo daugiau sužinoti, kokios Lietuvos Teisėjų tarybos funkcijos, kaip jūsų teismų sistemoje užtikrinamas skaidrumas, korupcijos prevencija ir kaip sprendžiamos netinkamo teisėjų elgesio problemos,“ – pradėdamas pokalbį su Lietuvos teismų atstovais sakė K. Andreasyan.

Didžiąją susitikimo dalį Lietuvos ir Armėnijos teismų atstovai kalbėjo apie Lietuvos teismų sistemos ypatumus. K. Andreasyan dalijosi ketinimais Armėnijoje sujungti apeliacinės ir kasacinės instancijos teismus dėl pernelyg užsitęsiančių teismo procesų. Jis taip pat aktyviai aiškinosi, kokias funkcijas atlieka Lietuvos teismų savivaldos institucijos (Teisėjų taryba, Teisėjų garbės teismas, Teisėjų etikos ir drausmės komisija), kokia jų sandara, ir vylėsi, kad išgirsti pavyzdžiai pateiks atsakymų į klausimą, kaip auginti pasitikėjimą teisingumu jo šalyje.

Susitikime taip pat buvo išsamiai pristatytos Lietuvos teismų elektroninės paslaugos, svečiai supažindinti su šiuo metu veikiančia LITEKO sistema ir naujos sistemos diegimo darbais. K. Andreasyan dėkojo už informaciją ir išreiškė norą toliau bendradarbiauti su Lietuvos teismų sistemos atstovais, atsakingais už teismų skaitmenizacijos procesus, nes jų šalyje tokie procesai tik pradedami.

Gegužės 25–27 dienomis vykstantis vizitas NTA ir pažintis su teismų sistemos skaitmenizacijos procesais tėra vienas iš Armėnijos teisingumo ministro darbotvarkės aspektų. Šiomis dienomis ministras taip pat susitinka su Teisingumo, Vidaus ir Užsienio reikalų ministerijų atstovais, programoje numatytas ir apsilankymas Konstituciniame Teisme, susitikimai su Žurnalistų etikos inspektore, Lietuvos radijo ir televizijos komisijos, Informacinės visuomenės plėtros komiteto ir kitų svarbių institucijų atstovais.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Nacionalinė teismų administracija
Komunikacijos skyrius
tel. 8 647 17517
el. p. komunikacija@teismai.lt
www.teismai.lt
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai