lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Atmesti apeliaciniai skundai dėl nuosprendžio, išteisinusio piktnaudžiavimu kaltintą buvusį Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktorių

2014.10.23

Šiandien Klaipėdos apygardos teismas atmetė Klaipėdos apylinkės prokuratūros ir civilinės ieškovės VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės apeliacinius skundus dėl Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2014 m. balandžio 30 d. priimto buvusį Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktorių išteisinančio nuosprendžio.

60 metų A. B. buvo pareikšti kaltinimai piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, kai jis atsisakė svarstyti VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės prašymus dėl šios ligoninės sutarčių papildymo teiktinomis psichiatrijos paslaugomis. Tokiais veiksmais, pasak prokuratūros, kaltinamasis diskreditavo valstybės tarnautojo vardą, sumenkino valstybės institucijų – Klaipėdos teritorinės ligonių kasos bei Valstybinės ligonių kasos – autoritetą, šioms institucijoms ir valstybei padarė didelę neturtinę žalą, o VšĮ Klaipėdos universitetinei ligoninei – ir didelę turtinę žalą. Vyras kaltės nepripažino ir viso tyrimo metu teigė, kad atlikdamas pareigas vadovavosi Lietuvos Respublikos įstatymas, kai kuriuos sprendimus pagal nustatytą tvarką priėmė kolegialiai. Apylinkės teismas pareigūno veiksmuose nenustatė nusikaltimo požymių, todėl jį išteisino.

Apygardos teismas konstatavo, kad A. B., būdamas Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktoriumi ir priimdamas sprendimus dėl VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės prašymų, neveikė vienasmeniškai, sprendimai priimti kolegialiai, sprendimų priėmimui buvo sudaroma grupė, kuri posėdžių metu ir spręsdavo prašymus. Tai, kad direktorius, anot apeliantų, turėjo lemiamą įtaką priimant civilinę ieškovę netenkinančius sprendimus, esmės nekeičia, nes nenustatyti faktai, kad išteisintasis vertė komisijos narius netenkinti ligoninės prašymų, jiems grasino, juos papirko ar pan. Teisėjų kolegija sutiko su pirmosios instancijos teismo padaryta išvada, kad A. B., priimdamas ligoninės netenkinančius sprendimus, juos argumentavo, atsižvelgęs į tuo metu buvusį teisės aktų reglamentavimą. Be to, aukštesniojo teismo manymu, direktoriaus sprendimų pasekmių nepajautė nei ligoninės pacientai, nei personalas, o Klaipėdos apskrityje tuo metu iš tiesų nebuvo poreikio didinti psichiatrijos paslaugų teikimą. Nutartyje pabrėžta, kad apylinkės teismo išteisinamasis nuosprendis priimtas tinkamai pritaikius baudžiamąjį įstatymą.

Ši Klaipėdos apygardos teismo nutartis dar galės būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:
Gintarė Daugėlaitė
Klaipėdos apygardos teismo pirmininko patarėja
tel. (8 46) 390 962
el. paštas gintare.daugelaite@teismas.lt