lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Aukštesnės instancijos teismas paskelbė savo sprendimą mamą su dukra pėsčiųjų perėjoje mirtinai sužalojusiam L. J.

2014.05.21

Trečiadienį Kauno apygardos teismas paskelbė nutartį byloje pagal prokuroro ir nuteistojo skundus dėl Kauno apylinkės teismo 2013 m. gruodžio 19 d. nuosprendžio kauniečiui L. J. (gim. 1993 m.), kuris 2013 m. liepos 3 d. Kaune, Šilainiuose, automobiliu partrenkė ir mirtinai sužalojo pėsčiųjų perėja ėjusias mamą su dukra.   

Kauno apylinkės teismas 2013 m. gruodžio 19 d. nuosprendžiu nuteisė L. J. ketverių metų laisvės atėmimo bausme ir priteisė nukentėjusiesiems turtinę ir neturtinę žalą. Šį nuosprendį aukštesnės instancijos teismui apskundė ir prokuroras, ir nuteistasis.

Prokuroras apeliaciniame skunde prašė pakeisti apylinkės nuosprendžio dalį dėl netinkamai pritaikyto baudžiamojo įstatymo ir neteisingai paskirtos bausmės ir skirti L. J. 5 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimą atvirojoje kolonijoje.

Nuteistasis skundė Kauno apylinkės teismo nuosprendžio dalį dėl civilinių ieškinių – prašė nukentėjusiajam V. V. priteistą neturtinę žalą sumažinti, o nukentėjusiosios O. Ž. civilinį ieškinį dėl neturtinės žalos atlyginimo atmesti.

Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija, nustačiusi, kad apylinkės teismas, skirdamas bausmę nuteistajam, baudžiamojo įsakymo nuostatų nepažeidė ir bausmę individualizavo tinkamai, prokuroro skundą atmetė.

 Nuteistojo L. J. skundą apeliacinės instancijos teismas tenkino iš dalies. Pažymėjęs, kad teismas, nustatydamas neturtinės žalos atlyginimo dydį, negali suabsoliutinti vieno pasirinkto kriterijaus, o kitus ignoruoti, ir kad ir kokie skaudūs būtų padariniai, privalo vertinti visumą ir taip nustatyti maksimaliai teisingą, situaciją atitinkantį neturtinės žalos atlyginimo dydį, taip pat atsižvelgęs į teismų formuojamą praktiką šios kategorijos baudžiamosiose bylose, nukentėjusiajam V. V. priteistą 482 736 Lt neturtinę žalą sumažino iki 200 000 Lt. Kitą nuosprendžio dalį paliko nepakeistą. 
   
Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.
 
Skirmantė Zelenkienė
Vyresnioji specialistė (lituanistė)
Tel. (8 37) 78 71 82
El. p. skirmante.zelenkiene@kat.lt
www.kat.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus