lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Daugiau kaip pusę tonos narkotinių medžiagų pirmtakų laikęs ir gabenęs vilnietis nuteistas laisvės atėmimo bausme

2016.04.05

Panevėžio apygardos teismas pripažino 45 metų vilnietį R. L. kaltu dėl labai didelio kiekio narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų laikymo, gabenimo ir rengimosi nelegaliai išgabenti šias medžiagas į užsienį.  

Kaltinamajam teismas skyrė 6 metų laisvės atėmimo bausmę. Ši bausmė sumažinta vienu trečdaliu, nes R. L. visiškai pripažino savo kaltę, byla buvo išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka,  todėl galutinė bausmė kaltinamajam – 4 metai laisvės atėmimo pataisos namuose.

Teismas nustatė, kad 2014 m. R. L., pasitelkęs apie jo nusikalstamą veiką nieko nežinančius asmenis, gabeno ir laikė iš pradžių Vilniaus rajone esančiame pastate, vėliau Kupiškio rajone pirtelėje beveik 540 kilogramų narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų – l-fenil-2-propanono (sinonimai – fenilacetonas, BMK). Be to, kaltinamasis rengėsi šias uždraustas medžiagas kontrabanda išgabenti iš Lietuvos į Olandiją.

Skirdamas bausmę kaltinamajam teismas atsižvelgė į tai, kad jis visiškai pripažino savo kaltę ir gailėjosi dėl padarytų nusikaltimų, jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nėra.

Teismas taip pat įvertino tai, kad R. L. padarė labai sunkius nusikaltimus, anksčiau teistas 5 kartus, turi neišnykusį teistumą, nusikalto netrukus po to, kai baigė atlikti ankstesnę jam skirtą bausmę. Teismo įsitikinimu, tai rodo, kad R. L. įstatymų nepaiso, juos ignoruoja.

Be to, teismas pažymėjo, kad R. L. ikiteisminio tyrimo metu neigė dalyvavęs šiose nusikalstamose veikose, kaltę bandė suversti niekuo dėtiems asmenims. Atsižvelgęs į visas paminėtas aplinkybes, teismas nusprendė skirti kaltinamajam bausmes, susijusias su realiu laisvės atėmimu.

Panevėžio apygardos teismo sprendimas per dvidešimt dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.


Informaciją pateikė:
Panevėžio apygardos teismo pirmininko
padėjėja (ryšiams su visuomene ir žiniasklaida)
Jolita Gudelienė
El. p. jolita.gudeliene@teismas.lt
www.pat.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus