Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Dėl prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi išteisinto mero R. M. Račkausko baudžiamojoje byloje bus atliekamas įrodymų tyrimas

2022.06.16

Šiandien Lietuvos apeliaciniame teisme pradėta nagrinėti baudžiamoji byla pagal prokurorės Dalios Markauskienės apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2022 m. balandžio 5 d. nuosprendžio, kuriuo Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas išteisintas dėl prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Pirmosios instancijos teismas šioje byloje taip pat dėl prekybos poveikiu išteisino krepšinio klubo „Lietkabelis“ prezidentą Alvydą Bieliauską.

Apeliaciniame skunde prokurorė prašo panaikinti pirmosios instancijos teismo nuosprendį ir R. M. Račkauską pripažinti kaltu dėl prekybos poveikiu bei piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, jam paskirti 99 900 Eur baudą ir 7 metams atimti teisę dirbti valstybės tarnyboje. A. Bieliauską prašoma pripažinti kaltu dėl prekybos poveikiu ir nubausti 35 000 Eur bauda.

Teisėjų kolegija priėmė sprendimą šioje byloje atlikti įrodymų tyrimą: išklausyti pokalbių garso įrašus ir dėl šių įrašų apklausti abu išteisintuosius.

Kitas teismo posėdis numatytas 2022 m. rugsėjo 12 d., o baigiamosios kalbos šioje byloje turėtų būti sakomos 2022 m. spalio 10 d. vyksiančio teismo posėdžio metu.

Lietuvos apeliaciniame teisme šiuo metu nagrinėjama ir kita su R. M. Račkausku susijusi baudžiamoji byla dėl piktnaudžiavimo tarnybine mero padėtimi.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Venta Valčackienė
Lietuvos apeliacinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Tel. (8 70) 662 727, mob. 8 675 47 477
El. p. venta.valcackiene@apeliacinis.lt
www.apeliacinis.lt
Sekite mus www.facebook.com/Lietuvos-apeliacinis-teismas
www.facebook.com/LietuvosTeismai