lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Dėl svetimo turto vagysčių bei naudojimosi svetima mokėjimo kortele nuteisti devyni kaltinamieji

2014.03.03

Trakų rajono apylinkės teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo devyni kaltinamieji D. Š., D. V., T. B., M. K., M. A., E. P., M. J., A. B., T. L. pripažinti kaltais dėl svetimo turto vagysčių bei neteisėto įgijimo ir naudojimosi svetima mokėjimo kortele.

Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą teismas nustatė, kad kaltinamieji 2009 – 2010 metais, veikdami bendrininkų grupėmis, Vievyje, Elektrėnų savivaldybėje, pasikėsino pagrobti bei pagrobė turto iš nukentėjusiųjų R. S., I. R., D. Č. ir S. G., šiais veiksmais padarydami nukentėjusiems 4882 litų žalą. Kaltinamieji neteisėtai atliko penkias finansines operacijas su svetima, J. S. K. vardu  išduota mokėjimo kortele, kai 2010 metų balandį, atėję į prekybos centrą „Leader Price“, esantį Vievyje ir išsirinkę prekių, atsiskaitė šia mokėjimo kortele. Bylos nagrinėjimo metu taip pat nustatyta, kad J. S. K. priklausančią mokėjimo kortelę neteisėtai įgijo kaltinamasis D. Š., kuria pasinaudojęs, t.y. atsiskaitęs už prekes prekybos centre „Leader Price“, esančiame Vievyje, perdavė kortele naudotis kitiems bendrininkams.

Skirdamas bausmes, teismas atsižvelgė į kaltinamųjų asmenybes, padarytų nusikaltimų skaičių bei sunkumą, į tai, kad kaltinamieji visiškai pripažino savo kaltę dėl padarytų nusikaltimų ir nuoširdžiai gailėjosi, o kaltinamieji D. Š., A. B., T. B. ir iš dalies atlygino žalą nukentėjusiesiems. Taip pat atsižvelgta į kaltinamųjų atsakomybę sunkinančią aplinkybę - nusikaltimų padarymą bendrininkų grupėje.

Teismas kaltinamiesiems D. Š., D. V., M. K., paskyrė laisvės atėmimo bausmes, jų vykdymą atidedant ir skiriant auklėjamojo poveikio priemones, kaltinamiesiems T. B., M. A. - laisvės atėmimo bausmes, kaltinamiesiems A. B., T. L., M. J., E. P.  – laisvės apribojimo bausmes.

Taip pat teismas dėl svetimo turto vagysčių solidariai iš kaltinamųjų priteisė nukentėjusiesiems likusią neatlygintos žalos sumą – 1983,98 litus.
Teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:
Irma Sanvaitytė
Trakų rajono apylinkės teismo
teisėjo padėjėja, atstovė spaudai
Tel. (8 528) 53 970
El. p. irma.sanvaityte@teismas.lt