Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Dėl tinkamiausių pretendentų į Plungės apylinkės teismo Kretingos ir Palangos rūmų teisėjų pareigas

Dėl tinkamiausių pretendentų į Plungės apylinkės teismo Kretingos ir Palangos rūmų teisėjų pareigas
2022.06.20

Pretendentų į teisėjus atrankos komisija (toliau – PTAK) 2022 m. birželio 13  d. posėdyje baigė atrankos į Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmų teisėjų pareigas vykdymą ir šiandien skelbia išvadą dėl tinkamiausių pretendentų į minėtas pareigas.

Norą tapti Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmų teisėjais buvo išreiškę 6 pretendentai.

PTAK tinkamiausia pripažino du: persikelti pageidaujančius Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmų teisėją Vaidą Rimkienę ir Panevėžio apylijnkės teismo Biržų rūmų teisėją Vaidą Steckį. 

Pretendentų į teisėjus atrankos komisija (toliau – PTAK) 2022 m. birželio 13  d. posėdyje baigė atrankos į Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų teisėjų pareigas vykdymą ir šiandien skelbia išvadą dėl tinkamiausių pretendentų į minėtas pareigas.

Norą tapti Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų teisėjais buvo išreiškę 4 pretendentai.

PTAK tinkamiausia pripažino vieną: persikelti pageidaujančią Tauragės apylinkės teismo Šilalės rūmų teisėją Dainą Dyburienę.

PTAK sprendimus priima įvertinusi pretendentų turimas profesines žinias ir įgūdžius, duomenis apie pretendentų teisinio darbo stažą, kiekybinius ir kokybinius teisinės veiklos rodiklius, mokslinę ir pedagoginę veiklą, viešą informaciją apie pretendentus, juos charakterizuojančius dokumentus, motyvaciją užimti pareigas į kurias pretenduoja bei pokalbio metu pateiktus pretendentų atsakymus į PTAK narių klausimus.

Kurie iš atrankose dalyvavusių ir geriausiai įvertintų kandidatų bus paskirti į konkrečias pareigas, sprendžia Lietuvos Respublikos Prezidentas. Šalies vadovas teisėju gali paskirti bet kurį iš PTAK atrinktų pretendentų, taip pat galimas ir toks variantas, kai nepaskiriamas nė vienas atrinktas pretendentas. Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos vertinimai Prezidento nesaisto.

Su PTAK išvadomis galite susipažinti Nacionalinės teismų administracijos interneto svetainėje https://www.teismai.lt/lt/teismu-savivalda/pretendentu-i-teisejus-atrankos-komisija/isvados/193/2020-03