lt
En

Teismų sistemos naujienos

Informacija apie teisiamus ir nuteistus asmenis iš teismų automatiškai perduodama į specialų registrą

2013.03.28

Lietuvos teismų informacinėje sistemoje („LITEKO“) ir Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registre (ĮKNR) atlikus integracijos darbus, informacija apie nuteistus ar įtariamus padarius nusikalstamą veiką asmenis iš teismų pradėta automatiškai perduoti į ĮKNR. Iki šiol tokius duomenis teismai šiam registrui teikdavo popieriniu būdu.
 
„Šiuo metu atliekama bandomoji eksploatacija, kurios metu teismo procesiniai dokumentai, paskelbti ,,LITEKO", automatiškai perduodami į ĮKNR. Į jį keliauja duomenys ne tik apie nuteistus, kaltinamus ar įtariamus padarius nusikalstamą veiką asmenis, bet ir informacija apie paskirtas kardomąsias priemonės, keičiamas bausmes, atleidimą nuo bausmių ir pan.“, – teigia NTA Informatikos skyriaus vedėjo pavaduotojas Marius Paužuolis.
 
,,LITEKO" ir ĮKNR sujungimas naudingas, ne tik Lietuvos, bet ir Europos Sąjungos šalių teisėsaugos institucijoms, renkant informaciją apie ES piliečių teistumą, keičiantis informacija su visomis ES teisėsaugos institucijomis. ,,LITEKO" ir ĮKNR bandomąją eksploataciją planuojama baigti gegužės mėnesį.

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus