lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Kauno apylinkės teisme priimtas nuosprendis mirtinai dvi moteris sužalojusiai kaltinamajai

2020.02.13

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose išnagrinėta baudžiamoji byla dėl Kauno rajone įvykusios avarijos, kurios metu – dvi keleivės žuvo, trečiajai padarytas nesunkus sveikatos sutrikdymas. Iš kaltinamosios priteista virš 100 000 Eur neturtinė žala.

Kaltinamajai I. M., kuri kaltės nepripažino ir teisme atsisakė duoti parodymus, teismas skyrė 4 metų laisvės atėmimo bausmę, ją atidedant ir paskiriant įpareigojimus. Kaltinamajai I. M. atimta teisė vairuoti 2 metams ir 6 mėnesiams.

Bylos duomenimis, 2018 m. lapkričio 14 d., apie 11:58 val. Kauno rajone, I. M., važiuodama kaire puse, pažeidė Kelių eismo taisykles, nesiėmė visų atsargumo priemonių, kad nekeltų pavojaus kitų asmenų ar jų turto saugumui, neatsižvelgė į važiavimo sąlygas, vietovės reljefą, eismo intensyvumą, kad galėtų sustabdyti transporto priemonę iki bet kurios iš anksto numatomos kliūties, nesuvaldė vairuojamo automobilio, išvažiavo į priešingos krypties kelio pusę ir susidūrė su priešinga kryptimi tiesiai važiavusiu automobiliu „Skoda Octavia“, dėl ko mirtinai sužalojo automobilio „Skoda Octavia“ vairuotoją D. J. A. bei keleivę A. E., taip pat automobilio „Skoda Octavia“ keleivei U. I. padarė sužalojimą, sukėlusį nesunkų sveikatos sutrikdymą.

Kaltinamajai I. M. bausmė skirta, atsižvelgiant į padarytą neatsargų nusikaltimą, lėmusį itin sunkias pasekmes – dviejų žmonių žūtį ir vieno žmogaus nesunkų sveikatos sutrikdymą. Todėl, atsižvelgiant į ją charakterizuojančius duomenis, paskirta bausmė – laisvės atėmimas. Tačiau teismas atsižvelgė ir į tai, kad kaltinamoji anksčiau neteista, turi šeimą, augina mažamečius vaikus, privalės atlyginti nukentėjusiesiems neturtinę žalą, padarė išvadą, jog kaltinamajai tikslinga suteikti galimybę įrodyti, kad bausmės tikslai gali būti pasiekti ir be realaus laisvės atėmimo bausmės atlikimo.

Atidedant laisvės atėmimo bausmę 2 metams,  I. M. įpareigota per tris mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo atsiprašyti nukentėjusiųjų, visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį dirbti, neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo ir atlyginti bent dalį neturtinės žalos visiems nukentėjusiesiems.  I. M. teisė vairuoti atimta ilgesniam laikui, kadangi nusikaltimo padarymo metu ji buvo bausta administracine tvarka už Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Teismas iš I. M. 9 nukentėjusiesiems iš dalies priteisė atlyginti 105 000 Eur neturtinę žalą.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui. 

 

 

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Vaiva Milkeraitienė
Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų
Teisėjo padėjėja, atliekanti Teismo pirmininko padėjėjos (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas
tel. (8 347) 54348
el. p. vaiva.milkeraitiene@teismas.lt