lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Kauno apylinkės teismo sprendimu sulaikyti penki Vietnamo Socialistinės Respublikos piliečiai

2014.10.14

Penktadienį Kauno apylinkės teismas patenkino Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Vilniaus rinktinės Sienos kontrolės skyriaus teikimą ir sulaikė penkis Vietnamo Socialistinės Respublikos piliečius VSAT Užsieniečių registracijos centre 6 mėnesių laikotarpiui.

Teikime buvo nurodyta, kad Kauno mieste, Raudondvario plente, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sustabdė lengvąjį automobilį, kurį vairavo Kirgizijos Respublikos pilietis N. T., gabenęs penkis Vietnamo Socialistinės Respublikos piliečius L. T. V., K. T. D., G. N. T., B. H. D. ir T. N. V. be asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų. Minėti piliečiai tiksliai nenustatytu laiku ir vietoje neteisėtai perėjo Europos Sąjungos išorinę valstybės sieną.

Vietnamo Socialistinės Respublikos piliečiai prisipažino, kad neteisėtai perėjo Lietuvos Respublikos valstybės sieną, ieškodami geriau apmokamo darbo ir geresnio pragyvenimo.

Teismas nustatė, kad sulaikytieji yra ne Europos Sąjungos valstybės narės piliečiai, neturi su savimi jokio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento, į Lietuvos Respublikos teritoriją iš Vietnamo Socialistinės  Respublikos atvyko neteisėtai, neturėdami tam reikalingos vizos, tačiau savo noru, nes vyko į Prancūziją ieškoti geriau apmokamo darbo ir geresnio pragyvenimo. Dėl prieglobsčio Lietuvos Respublikoje sulaikytieji užsieniečiai nebuvo kreipęsi.
Kauno apylinkės teismas įvertino nustatytas faktines bylos aplinkybes – kad užsieniečiai į Lietuvos Respubliką atvyko neteisėtai, be dokumentų, suteikiančių teisę būti Lietuvos Respublikos teritorijoje, apklausų metu užsieniečių pateiktą informaciją, kad iš kilmės šalies vyko į Prancūziją, kur ketino ieškoti gerai apmokamo darbo, t. y. dėl ekonominių priežasčių bei žinodami, jog norint pateikti į Lietuvos Respubliką reikalinga viza, jos nesidarė. Remiantis šia informacija teismas konstatavo, kad sulaikytieji užsieniečiai neturi prieglobsčio prašytojo Lietuvos Respublikoje teisinio statuso.

„Vietnamo Socialistinės Respublikos piliečių teisinė padėtis Lietuvos Respublikoje iki dabar nėra nustatyta, tačiau iš ištirtų aplinkybių akivaizdžiai matyti, jog užsieniečiai iš kilmės šalies išvyko tik dėl ekonominių priežasčių, būdami sulaikyti melavo savo amžių, todėl yra didelė tikimybė, kad netaikant sulaikymo, pasinaudoję laisvu asmenų judėjimu Šengeno erdvėje, pastarieji gali vėl išvykti iš Lietuvos Respublikos į kitas Europos Sąjungos šalis, taip dar kartą pažeisdami įstatymus“, - pabrėžė teisėjas Arūnas Purvainis.

 Pagrindinius užsieniečių teisinės padėties bei prieglobsčio suteikimo jiems klausimus reglamentuoja Lietuvos Respublikos įstatymas „Dėl užsieniečių teisinės padėties“. Teismas, įvertinęs visas aplinkybes, susijusias su teikimu, konstatavo, kad yra teisinis pagrindas sulaikyti užsieniečius Užsieniečių registracijos centre.

Sprendimas per keturiolika dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiami Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, skundą paduodant per Užsieniečių registracijos centrą.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Infomaciją pateikė:
Paulina Kuzmickaitė
Kauno apylinkės teismo atstovė
ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Tel. nr. (8-37) 244 518, 8 (645) 14033
El. p. paulina.kuzmickaite@teismas.lt