lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Lietuvos apeliacinis teismas: buvęs Seimo narys Vitas Matuzas pagristai pripažintas kaltu ir nuteistas dėl piktnaudžiavimo

2019.04.11

Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą pagal nuteistųjų Vito Matuzo, V. Š., D. M., G. Ž. ir nuteistojo juridinio asmens ŽilVyčių kooperatinės bendrovės gynėjų apeliacinius skundus dėl Šiaulių apygardos teismo 2018 m. liepos 4 d. nuosprendžio.

Buvęs Seimo narys V. Matuzas buvo pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo, jam paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams. V. Matuzo gynėjas nesutiko su teismo sprendimu ir apskundė jį Lietuvos apeliaciniam teismui, prašydamas jo ginamąjį išteisinti. Kitų nuteistųjų gynėjai apeliaciniuose skunduose taip pat prašė priimti išteisinamąjį nuosprendį jų ginamiesiems.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija išnagrinėjusi bylą konstatavo, kad dėl piktnaudžiavimo vykdant AB „Panevėžio energija“ viešuosius  pirkimus V. Matuzas yra nuteistas pagrįstai ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo jam paskirtą bausmę – laisvės atėmimą 3 metams ir 6 mėnesiams, laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams ir  paskiriant baudžiamojo poveikio priemonę – 10 MGL (376,60 Eur) dydžio įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Teisėjų kolegija, įvertinusi byloje surinktų įrodymų visumą, V. Matuzą išteisino dėl kyšio priėmimo. Byloje buvo duomenų, kad V. Matuzui galėjo būti duotas ne mažesnis kaip 388 Eur vertės kyšis – sumokant už jo medžiokles profesionalios medžioklės plotuose Pašilių miške: galimai taip buvo atsilyginta už jo, kaip Seimo nario bei Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojo, palaikymą Seime svarstant Generalinei urėdijai svarbaus įstatymo projektą. Nepaisant to, kad byloje yra duomenų, jog V. Matuzas už tam tikras medžiokles nesumokėjo, vien ši aplinkybė nesudaro pagrindo išvadai, kad V. Matuzas leido kitiems asmenims sumokėti už jo medžiokles mainais už Generalinei miškų urėdijai palankių sprendimų priėmimą Seime, suvokdamas, jog tyčia daro nusikalstamą veiką.

Teisėjų kolegija kitų nuteistųjų gynėjų apeliacinius skundus atmetė.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Vilma Budėnienė
Lietuvos apeliacinio teismo
atstovė spaudai 
Mob. 8 688 54040
El. p. vilma.budeniene@apeliacinis.lt
www.apeliacinis.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Liepa 2019
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Naujienų prenumerata

Sekite mus