Skip to content
logo
lt
En

Teismų sistemos naujienos

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas apdovanojo geriausius 2021 metų teisės magistro darbų autorius

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas apdovanojo geriausius 2021 metų teisės magistro darbų autorius
2021.08.30

Priešpaskutinę vasaros dieną Lietuvos Aukščiausiajame Teisme jau tradiciškai šeštus metus iš eilės buvo pagerbiami geriausi teisės magistro darbų autoriai. Nominantus sveikino Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjai ir darbuotojai bei universitetų akademinės bendruomenės atstovai.

Renginį įžangine kalba pradėjo ir susirinkusius dalyvius pasveikino Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė Sigita Rudėnaitė, kuri dėkojo absolventams už aktyvų dalyvavimą ir indėlį teisės moksle.

Į absolventus taip pat kreipėsi ir sveikinimo žodį tarė Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos dekanė Lyra Jakulevičienė, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas Tomas Davulis, Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto dekanė Aušrinė Pasvenskienė.

„Šis renginys yra dovana mums visiems: akademinėms bendruomenėms, teisėjams, taip pat ir patiems studentams. Čia susirinko talentingi, protingi ir darbštūs jauni žmonės, kurie nebijo kantrybės reikalaujančio mokslinio darbo, nebijo kelti hipotezių, analizuoti, vertinti, kritikuoti teisės mokslo korifėjų, nacionalinių ir tarptautinių teismų praktikos savo darbuose, o tai džiugina ir nuteikia optimistiškai“, – į nominantus kreipėsi Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėja ir darbų vertinimo komisijos pirmininkė Dalia Vasarienė.

Pirmosios vietos nugalėtoja tapo Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos absolventė Klaudija Kačerginaitė, kuri magistro darbą rašė šiuo metu visuomenėje ypač aktualia tema „Neapykantos kurstymo kvalifikavimas tarptautinėje ir nacionalinėje praktikoje“.

„Be galo džiaugiuosi, kad mano magistro baigiamasis darbas buvo taip gerai įvertintas vienos svarbiausių Lietuvos Respublikos teisinių institucijų. Magistro baigiamojo darbo tema tikrai aktuali Lietuvai, ypač šiuo laikotarpiu, kai pagausėjo neapykanta pagrįstų idėjų viešojoje erdvėje, tad džiugu, kad pavyko atkreipti dėmesį į esančias neapykantos kurstymo kvalifikavimo problemas, pateiktus savo pastebėjimus, išvadas. Labai tikiuosi, kad šiuo darbu nors maža dalele bus prisidėta prie pagarbos žmogaus teisėms stiprinimo mūsų valstybėje“, – džiugiais įspūdžiais ir mintimis dalijosi geriausio teisės magistro darbo autorė.

Antrą vietą šiame konkurse užėmė Vilniaus universiteto Teisės fakulteto absolventė Grėta Šumskytė, parašiusi darbą „Skaitmeninio turinio pirkimo–-pardavimo sutartys“. Trečios vietos apdovanojimas atiteko taip pat Vilniaus universiteto absolventei Dinetai Leonavičiūtei, kuri po medicinos studijų pasirinko teisės studijas ir parašė reikšmingą baigiamąjį darbą biomedicininių tyrimų ir baudžiamosios atsakomybės tema.

Renginio dalyviai savo darbui pristatyti turėjo 1 minutę, o prizai už išradingiausius pristatymus šiais metais buvo suteikti net dviem konkurso dalyvėms – už sukurtą vaizdingą filmą buvo apdovanota Jolanta Klimantavičienė, už pristatymą panaudojant spalvingą plakatą – Viktorija Rasalaitė.

Geriausių 2021 metų teisės magistro darbų konkurse iš viso dalyvavo 15 baigiamųjų darbų autorių iš Mykolo Romerio, Vytauto Didžiojo ir Vilniaus universitetų. Baigiamuosius studentų darbus vertino 5 narių komisija, sudaryta iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir universitetų atstovų. Visi konkurso dalyviai ir darbų vadovai buvo apdovanoti prisiminimo dovanėlėmis.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Rimantė Kraulišė
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo
Pirmininko tarnybos atstovė ryšiams su visuomene
Mob. tel. 8 685 84863
El. p. r.kraulise@lat.lt
www.lat.lt
www.teismai.lt

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Gruodis 2021
P A T K P Š S
29 30 1 2 3

2021.12.03  |  09:00

4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Sekite mus