lt
En

Radijo laida RADIJO BYLA

Kokia atsakomybė gresia už melagingus pranešimus apie neva padėtas bombas ir kokia tokių iškvietimų kaina? 
Laidoje dalyvavo Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Giedrė Norvilienė (klausyti įrašo nuo 01:00).  

Kaimynų ginčai, kurie persikelia į teismus
Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjos Urmilos Valiukienės komentaras apie į teismus persikeliančius kaimynų ginčus. Dėl ko dažniausiai nesutaria kaimynystėje gyvenantys žmonės? (klausyti įrašo nuo 01:34). 

Santuokos nutraukimo bylos. Koks tai procesas? Kaip vyksta skyrybos? Kaip šioje situacijoje veikia mediacija? 
Kaip vyksta skyrybų bylų nagrinėjimas, kokie aspektai (turto dalybos, santykiai su vaikais ir kt.) apsunkina šį procesą bei kiek mediacija gali padėti palengvinti skyrybas ir išspręsti konfliktą taikiai, pasakojo Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Jan Maciejevski (klausyti įrašo nuo 19:29).

Kokios teismo psichologo funkcijos? Kaip vyksta nepilnamečių apklausos? Kokie iššūkiai tenka teismo psichologams?
Apie pagalbą vaikams teismo procese – ką veikia ir su kokiais iššūkiais susiduria teismo psichologai, kur ir kaip vyksta nepilnamečių apklausos, kas svarbiausia, siekiant prakalbinti vaikus. Savo patirtimi dalinasi Vilniaus miesto apylinkės teismo psichologė Simona Bartkienė (klausyti įrašo nuo 01:00).

Kaip gauti teismo leidimą? Kaip sužinoti, į kurį teismą kreiptis? 
Kaip gauti teismo leidimą? Paprastai jo reikia žmonėms, kurie turi nepilnamečių vaikų ir nori parduoti ar įkeisti būstą. LRT radijo laidoje „Radijo byla“ dalyvavo Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Rūta Poniškaitytė-Liatukė (klausyti įrašo nuo 01:06).

Kiek ir kokių teismų veikia Lietuvoje, į kurį teismą ir kada dera kreiptis?
LRT radijo laidoje „Radijo byla“ dalyvavo Lietuvos Apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė Egidija Tamošiūnienė (klausyti įrašo nuo 00:52). 

Ar vis griežtinami įstatymai sumažino norą sėsti prie vairo neblaiviems?
Lietuvos įstatymai už vairavimą apsvaigus (1,5 prom. ar daugiau) numato baudžiamąją atsakomybę. Prieš 4 mėnesius atsakomybė už šį nusikaltimą dar kartą sugriežtinta. Bylų tendencijos ir teismo skiriamos bausmės aptartos su Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininku Marijumi Kursevičimi ir Vilniaus kelių policijos vadovu Dainiumi Šalomsku (klausyti įrašo nuo 01:28).

Kaip elgtis pirmą kartą gyvenime gavus kvietimą į teismą?
LRT radijo laidoje „Radijo byla“ dalyvavo Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Donata Kravčenkienė (klausyti įrašo nuo 29:19).

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus