lt
En

Radijo laida TEISĖJO KOMENTARAS

 „Teisėjo komentaras“ – atsakymai į visuomenei aktualius šeimos, darbo teisės ir kitus su teismais bei bylomis susijusius klausimus kiekvieną ketvirtadienį 10.50 val. per „Žinių radiją“.

2017-03-23 Kylant diskusijoms dėl bausmės vykdymo atidėjimo ir lygtinio paleidimo susidomėjimo sulaukusiose bylose, drauge su Vilniaus apygardos teismo teisėju Alenu Piesliaku kalbamės apie pagrindinius šių teismo reguliuojamų sankcijų principus. Laidos įrašas.

2017-03-16 Kartas nuo karto žiniasklaidoje vis iškyla diskusijos apie lotyniškų raidžių rašymą asmens dokumentuose. Šįkart su Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėju Audriumi Bakavecku kalbamės apie ką tik priimtus teismų sprendimus leisti vardus rašyti tokiomis raidėmis. Laidos įrašas.

2017-03-09 Šiaulių miestas, atkūrus nepriklausomybę, daug metų buvo vadinamas banditų miestu. Jam buvo klijuojamos įvairios neigiamos su dideliu nusikalstamumu susijusios etiketės. Kokia situacija yra dabar? Apie 2016 metų baudžiamųjų bylų tendencijas kalbamės su Šiaulių apylinkės teismo pirmininko pavaduotoju baudžiamosioms ir administracinių nusižengimų byloms, Teisėjų tarybos nariu Arūnu Bartkumi. Laidos įrašas.

2017-03-02 Kasmet teismai gauna ir išnagrinėja apie 200 tūkst. civilinių bylų dėl paskolų grąžinimo, santuokos nutraukimo, išlaikymo vaikams priteisimo ir kitų priežasčių. Apie alternatyvius bylinėjimuisi teismuose būdus kalbamės su Kauno apylinkės teismo teisėja, teismo mediatore Giedre Jakštiene. Laidos įrašas.

2017-02-23 Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga Prezidentė įteikė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžių Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjui Gintarui Kryževičiui. Pokalbis su už reikšmingą indėlį kuriant ir tobulinant Lietuvos teismų sistemą įvertintu teisėju.

2017-02-16 Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, kai žmonės prisimena laisvės vertę, laidoje „Teisėjo komentaras“ su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėju Aurelijumi Gutausku kalbamės apie laisvės atėmimą – bene vienintelį visuomenės trokštamą atpildą nusižengusiesiems baudžiamosiose bylose. Laidos įrašas.

2017-02-09 Visuomenei po kaulelį narstant smurto prieš vaikus temą, šiandien kalbiname žmogų, padedantį teisėjams apklausti mažuosius bylų liudytojus, vieną iš penkių Lietuvoje vaikus apklausti padedančių psichologų – Šiaulių apygardos teismo psichologę Vaidą Šarauskienę. Laidos įrašas.

2017-02-02 Smurtas artimoje aplinkoje prieš vaikus sulaukia didelio visuomenės dėmesio. Kaip dažnai teisėjus pasiekia tokios bylos ir kaip jos nagrinėjamos, kalbamės su Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Viktorija Šelmiene. Laidos įrašas.

2016-05-26 Lyginant su šimtais tūkstančių teismuose nagrinėjamų ginčų, savavališkų statybų bylų skaičius nėra didelis, pvz,. 2013 m. išnagrinėta 82, 2014 m. – 61, o 2015 m. – 71 byla. Tačiau savavališkų statybų ir su jais susijusių ginčų klausimas aktualus kone kiekvienam, savo būstą statančiam žmogui. Šia aktualia tema „Teisėjo komentaras“ kalbina Vilniaus apygardos teismo teisėją Zitą SmirnovienęLaidos įrašas. 

2016-05-19 Žyminis mokestis – tai įmoka už teisines paslaugas, kurią turi sumokėti į teismą besikreipiantis žmogus. Apie šios įmokos paskirtį ir gavėją „Teisėjo komentaras“ kalbasi su Nacionalinės teismų administracijos Teisės skyriaus vyriausiuoju specialistu Dariumi Kasperskiu. Laidos įrašas. 

2016-05-12 Viešojoje erdvėje plačiai diskutuojama apie teismų atvirumą visuomenei, neseniai Seimui pateiktos Teismų įstatymo pataisos, kuriomis siekiama didesnio teismų atvirumo, t. y. teismų sprendimų skelbimus fiksuoti techninėmis priemonėmis. Apie galimus pokyčius kalbinamas jų iniciatorius Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Rimvydas NorkusLaidos įrašas.

2016-05-05 Kas yra įrodymai teisme? Kaip jie keičiasi šiais moderniųjų technologijų laikais kalbiname Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkę Jolantą Gailevičienę. Laidos įrašas.

2016-04-28 Lietuvos teismai steigia liudytojams ir nukentėjusiesiems padėsiančių savanorių tinklą. Šiandien įvyko tarptautinė savanorystės teismuose konferencija, o netrukus specialiuose mokymuose paruošti pirmieji savanoriai išties pagalbos ranką didžiųjų teismų lankytojams. Apie norą padėti kalbamės su vienu būsimųjų savanorių Benu Žukausku. Laidos įrašas.

2016-04-21 Kovo pradžioje Šiaulių apygardos administracinį teismą pasiekė grasinamo turinio laiškas, o sausį iš vienos Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėjos buvo pareikalauta 50 000 eurų. Kas ir kuo laiškuose dažniausiai grasina teisėjams? Kas gresia teisėjui grasinamo turinio laišką parašiusiam asmeniui? Apie grasinimus teisėjams kalbame su Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėju Mindaugu Klemeniu. Laidos įrašas.

2016-04-14 Apie teismų skiriamas bausmes: kartais sakoma, kad jos per griežtos, kartais nustembama dėl jų švelnumo. Apie bausmių skyrimo principus kalbamės su Lietuvos apeliacinio teismo teisėju Algimantu Valantinu. Laidos įrašas.

2016-04-07 Norintis tapti teisėju asmuo turi nueiti ilgą kelią: įgyti teisės mokslų magistro diplomą ir laikyti atrankos į teisėjus egzaminą arba tapti teisės mokslų daktaru, turėti nepriekaištingą biografiją ir kt. Teko girdėti, kad vienas sudėtingiausių etapų – būti vertinamam Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos. Apie šį procesą pasakoja komisijos pirmininkas psichologas, vadybos konsultantas Virginijus LepeškaLaidos įrašas.

2016-03-31 Kai kurie prie vairo pagauti neblaivūs vairuotojai savo kaltę pripažįsta, kai kurie – iš paskutiniųjų teigia nevartoję alkoholio. Apie vis dažniau žiniasklaidoje skambančias neblaivių vairuotojų bylas – Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Marijus Kursevičius. Laidos įrašas.

2016-03-24 Trečius metus veikiantis Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas e.teismas.lt turi jau daugiau kaip 20 tūkstančių vartotojų, o beveik trečdalis visų civilinių bylų Lietuvoje – elektroninės. Kaip ir kodėl bylininkams verta naudotis šio portalo paslaugomis, kalbėjo 2014–2015 m. daugiausia elektroninių dokumentų parengusi Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Danutė ŽvinklytėLaidos įrašas.

2016-03-17 Teisminė mediacija – sparčiai Lietuvoje populiarėjantis taikus ginčų sprendimo būdas. Apie galimybę teisminį ginčą išspręsti ne teismo salėje ir teisminės mediacijos privalumus – pokalbį su praeitas metais daugiausia sėkmingų mediacijos procesų taikos sutartimi baigusia Kauno miesto apylinkės teismo teisėja mediatore Giedre Jakštiene galima rasti čia!

2016-03-10 Teismas vykdo teisingumą, gina žmogų ir skiria bausmę. Ar teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas verdiktas? Ne, Lietuvoje veikianti kelių pakopų teismų sistema leidžia patikrinti teismo sprendimą kreipiantis į aukštesnįjį teismą. Apie galimybes ginčyti, prašyti patikrinti ir pakeisti teismų sprendimus kalbamės su Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininke Egidija Tamošiūniene. Laidos įrašą galima rasti čia.

2016-03-03 Ar komunalines ir daugiabučių administravimo paslaugas teikiančios bendrovės nepiktnaudžiauja savo teisėmis ir teismuose visuomet pagrįstai iš vartotojų reikalauja apmokėti ne tik skolas, bet ir ikiteismines išieškojimo bei bylinėjimosi išlaidas? Apie visa tai teisėja Rūta Poniškaitytė – laidoje, kurią galima rasti čia.

2015-06-25 „Kartais žmogui reikia nuoširdžiai išsikalbėti, kad jis suprastų, kur yra ginčo esmė, o to jis negali padaryti teisminiame procese“, – apie teisminę mediaciją  "Žinių radijo" laidoje "Teisėjo komentaras" kalbėjo teisėja Giedrė Jakštienė. Laidos klausytis arba ją atsisiųsti galima čia.

2015-06-18 "Lietuvoje požiūris į teisėsaugos misiją keičiasi: suvokiama, kad svarbu ne tik objektyviai ištirti nusikaltimą ir deramai nubausti kaltą asmenį, bet ir savo tinkamais veiksmais apsaugoti nukentėjusįjį nuo papildomų kančių ir užtikrinti, kad jis kiek galima greičiau atgautų psichologinę pusiausvyrą. Manau, kad tai turėtų tapti ne tik moraline bet ir teisine norma," - apie psichologinę pagalbą aukoms ir liudytojams teismo procese laidoje "Žinių radijo" laidoje "Teisėjo komentaras" teigė Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Giedrė Seselskytė. Visą laidą rasite čia.

2015-06-11 "Dažniausiai, sudarydami sutartis su kreditoriais, asmenys negali numatyti, jog neteks darbo, pajamų, susirgs, nutrauks santuoką ar įvyks kokia nelaimė, dėl kurios asmuo bus nebepajėgus vykdyti prisiimtų finansinių įsipareigojimų", – apie teisines fizinio asmens bankroto procedūras ir bankroto proceso veiksmingumą "Teisėjo komentare" kalbėjo Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė Jolanta Gailevičienė. Laidos įrašo galite klausytis ir jį atsisiųsti čia.

2015-06-04 Augantis teismuose gaunamų bylų kiekis ir didėjantis teismų darbo krūvis, turint ribotus žmogiškuosius išteklius, gali turėti įtakos teisingumo vykdymo greičiui ir net kokybei. Apie tai vis dažniau kalba teisininkai, sugrįždami prie klausimo, ar visos funkcijos, kurias atlieka teismai, jiems priskirtos pagrįstai. Ar viskas, ką daro teismas, yra susiję su teisingumo vykdymu? Apie teismams nebūdingas funkcijas ir teisingumo vykdymą – Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas, socialinių mokslų daktaras Žilvinas Terebeiza. Laidos įrašo galite klausytis ir jį atsisiųsti čia.

2015-05-28 Kiekvienos šeimos kūrimasis – yra ilgas ir išskirtinis procesas. Tačiau neretai atsitinka ir taip, kai tos šeimos nariai dėl įvairių priežasčių netikėtai pasuka skirtingais keliais, pamiršta, kokie jie buvo laimingi ir kupini vilčių kurdami savo šeimą. Ir kai žmonės vienas kito jau nebegirdi, nebesupranta, kai jų norai ir siekiai tampa pernelyg skirtingi, jie lemiamą žodį patiki tarti Temidei. Ką šiame procese išgyvena jo dalyviai, kokie netikėtumai slypi nelengvame kelyje - komentuoja Šiaulių apygardos teismo pirmininkas Vytautas Kursevičius. Laidos įrašo galite klausytis ir jį atsisiųsti čia.

2015-05-21 Iš 8 800 Vilniaus apygardos administraciniame teisme nagrinėjamų bylų – daugiau kaip tūkstantis yra nuteistųjų bylos. Vien šiemet gauti 538 skundai iš visų Lietuvos įkalinimo įstaigų nuteistųjų. Kuo konkrečiai skundžiasi nuteistieji, kodėl daugėja jų skundų ir kodėl jie vis dažniau laimi ginčus su valstybe ir įkalinimo įstaigomis? „Teisėjo komentaras“ klausia Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininkės Inos Kirkutienės. Laidos įrašo galite klausytis ir jį atsisiųsti čia.

2015-05-14 Kas turi teisę į turtą, kai testamento nėra? Kaip sudaromas ir keičiamas testamentas? Kas yra turto apyrašas? Palikimo klausimais laidoje „Teisėjo komentaras“ kalba Vilniaus apygardos teismo teisėja Danutė Kutrienė. Laidos įrašo galite klausytis ir jį atsisiųsti čia.

2015-05-07 Apie didėjantį bankroto bylų skaičių, probleminę bankroto administratorių skyrimo tvarką, didėjančius krūvius ir ilgėjančius bylų nagrinėjimo terminus laidoje „Teisėjo komentaras“ kalba Vilniaus apygardos teismo l. e. p. Civilinių bylų skyriaus pirmininkas Henrikas Jaglinskis. Laidos įrašo galite klausytis ir jį atsisiųsti čia.

2015-04-30 Dėl kokių sava valia kaimynų pradėtų statybų kilę ginčai pasiekia teismą? Kaip jie sprendžiami ir kaip tokiems nesutarimams užkirsti kelią? Kokia savavališkų statybų padėtis Lietuvoje? „Žinių radijo“ laidoje „Teisėjo komentaras“ dalyvauja Vilniaus apygardos teismo teisėja Zita Smirnovienė. Laidos įrašo galite klausytis ir jį atsisiųsti čia.

2015-04-23 Dėl ko dažniausiai kyla darbo ginčai? Kaip ir kokie nesutarimai sprendžiami darbo ginčų komisijoje, o kokie pasiekia teismą? Apie darbo bylų nagrinėjimo tvarką ir darbdavių bei darbuotojų nesutarimų priežastis – Kauno apylinkės teismo teisėjos Dianos Labokaitės interviu „Žinių radijo“ laidoje „Teisėjo komentaras“. Laidos įrašo galite klausytis ir jį atsisiųsti čia.

2015-04-16 Ar būna dėkingų bylininkų? Pokalbis su Panevėžio apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininku Laimantu Misiūnu „Žinių radijo“ laidoje „Teisėjo komentaras“. Laidos įrašo galite klausytis ir jį atsisiųsti čia.

2015-04-09 Kelių eismo taisyklių pažeidimo bylos, skirtingi teismų sprendimai ir nesibaigianti kova su neblaiviais vairuotojais – apie visa tai Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo Audriaus Cinino interviu „Žinių radijo“ laidoje „Teisėjo komentaras“. Laidos įrašo galite klausytis ir jį atsisiųsti čia.

2015-04-02 Šiandien teismai perkrauti bylų, teisėjai užversti darbu, o žmonės į teismus kreipiasi ne tik dėl esminių dalykų bet ir dėl smulkmenų. Kodėl Lietuva pirmauja pagal komercinių bylų nagrinėjimo trukmę Europoje? Ar tikrai ne vietoje pastatyta tvora – pretekstas naujai bylai? Apie tikrąją teismų kasdienybę ir apie perspektyvas pasakoja Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Rimvydas Norkus. Laidos įrašo galite klausytis čia.

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus