lt
En

Straipsniai TEISMAI.LT INFORMUOJA

2015-07-02 Teisėja: abiem šalims priimtiną sprendimą gali lemti nuoširdus pokalbis
„Kartais žmogui reikia nuoširdžiai išsikalbėti, kad jis suprastų, kur yra ginčo esmė, o to jis negali padaryti teisminiame procese“, – teigia teisėja Giedrė Jakštienė. Visą straipsnį rasite čia.

2015-06-25 Teisėja G. Seselskytė: nusikaltimo auką būtina apsaugoti nuo kančių
„Lietuvoje požiūris į teisėsaugos misiją keičiasi: suvokiama, kad svarbu ne tik objektyviai ištirti nusikaltimą ir deramai nubausti kaltą asmenį, bet ir apsaugoti nukentėjusįjį nuo papildomų kančių bei užtikrinti, kad jis kuo greičiau atgautų psichologinę pusiausvyrą. Manau, kad tai turėtų tapti ne tik moraline, bet ir teisine norma“, – teigia teisėja Giedrė Seselskytė. Visą straipsnį rasite čia.

2015-06-18 Teisėja: fizinio asmens bankrotas nėra besąlygiškas skolų nurašymas
„Fizinio asmens bankroto procesu siekiama ne apskritai atleisti fizinį asmenį nuo skolų grąžinimo kreditoriams, bet taikant mokumo atkūrimo priemones civilizuotai išspręsti išieškojimo iš nemokaus asmens turto problemas, subalansuoti ir apsaugoti visų jo kreditorių interesus“, – teigia Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė Jolanta Gailevičienė. Visą straipsnį rasite čia.

2015-06-11 Kodėl ne viskas, ką daro teismas, yra susiję su teisingumo vykdymu?
Augantis teismuose gaunamų bylų kiekis ir didėjantis teismų darbo krūvis, turint ribotus žmogiškuosius išteklius, gali turėti įtakos teisingumo vykdymo greičiui ir net kokybei. Apie tai vis dažniau kalba teisininkai, sugrįždami prie klausimo, ar visos funkcijos, kurias atlieka teismai, jiems priskirtos pagrįstai. Ar viskas, ką daro teismas yra susiję su teisingumo vykdymu? Interviu šia tema su Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėju, socialinių mokslų daktaru Žilvinu Terebeiza. Visą straipsnį rasite čia.

2015-06-04 Šeimos ginčus galima išspręsti ir nesikišant teismui 
„Mediacija sudaro galimybę susiginčijusiems šeimos nariams vienas kitam išlieti savo nuoskaudas, problemas, jų matymą ir visa tai daryti nesikišant teismui. Juk susiginčijusieji, o ne teismas, priima sprendimą. Pačių šalių priimtas sprendimas neretai būna labiau gerbiamas, geriau vykdomas, nes abiems šalims priimtinas,“ – teigia teisėjas Vytautas Kursevičius. Visą straipsnį rasite čia.

2015-05-28 Teisėja paaiškino, kodėl teismai tokie dosnūs H. Daktarui ir kitiems kaliniams
„Iš 8 800 Vilniaus apygardos administraciniame teisme nagrinėjamų bylų – daugiau kaip tūkstantis yra nuteistųjų bylos. Vien šiemet gauti 538 skundai iš visų Lietuvos įkalinimo įstaigų nuteistųjų,“ – teigė Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininkė Ina Kirkutienė. Kuo konkrečiai skundžiasi nuteistieji, kodėl daugėja jų skundų ir kodėl jie vis dažniau laimi ginčus su valstybe ir įkalinimo įstaigomis? Apie visa tai, straipsnyje, kurį rasite čia.

2015-05-21 Apie paveldėjimą – iš teisėjos lūpų: su tėvais nebendrauja, bet palikimo nori
„Yra tokių žmonių, kurie nori išreikšti savo valią ir palikti turtą ne tam, kam jį priklauso paveldėti pagal įstatymą. Pasitaiko, kad ir motina, kurios neprižiūri vienas iš vaikų, nusprendžia, kad ji testamentu turtą paliks tik tam, kuris ja rūpinasi“, – viena jautriausių civilinės teisės temų kalbėjo Danutė Kutrienė. Visą straipsnį rasite čia.

2015-05-14 Smarkiai išaugo bankrotų skaičius
„Praėjusiais metais Vilniaus apygardos teismas iš juridinių asmenų gavo 1 363 pareiškimus dėl bankroto bylos iškėlimo. Lyginant su ankstesniais metais, šių pareiškimų skaičius išaugo net pustrečio karto. Tai rodo, kad bylų dėl įmonių nemokumo šiai dienai sparčiai daugėja, o naujoji bankroto administratorių skyrimo tvarka nepadeda greičiau nagrinėti bylų, priešingai – kliudo tai sparčiau daryti“, – nuogąstavimais dalijosi Vilniaus apygardos teismo l. e. p. Civilinių bylų skyriaus pirmininkas Henrichas Jaglinskis. Visą straipsnį rasite čia.

2015-05-07 Teisėja Z. Smirnovienė: nelegalių statinių savininkai atsipeikėja tik kaimynui pradėjus ginčą teisme
„Neretai bijodamas ilgų statybų įteisinimo procedūrų, paprastas žmogus pagalvoja: „Na, pasistatysiu pašiūrę arčiau tvoros, kad užimtų mažiau teritorijos. Juk čia tik pašiūrė“. Bet ir pašiūrė turi būti atitraukta 3 metrus nuo kaimyno tvoros. Galbūt žmogus bijo gilintis, bijo, kad nesupras, kokias sąlygas turi atitikti jo statinys, galbūt tiesiog pamiršta „3 metrų taisyklę“ ir atsipeikėja tik tada, kai kaimynas pradeda kelti ginčą teisme“, – teigia Vilniaus apygardos teismo teisėja Zita Smirnovienė. Visą straipsnį rasite čia.

2015-04-30 Teisėja D. Labokaitė: dabar madinga atleisti iš darbo už drausmės pažeidimus
„Kuo aiškiau darbo sutartyje bus susitarta dėl sąlygų, darbo laiko grafiko, apmokėjimo tvarkos ir jeigu tų susitarimų bus laikomasi, tuo mažiau kils darbo ginčų. Taip pat jų sumažėtų, jei kiekviena ginčo šalis laikytųsi teisingumo, protingumo, sąžiningumo principų, nepiktnaudžiautų savo teisėmis“, – teigia teisėja Diana Labokaitė. Visą straipsnį rasite čia.

2015-04-23 Vis dėlto teisybė yra: kaip teisėjams dėkojo už teisingumą
Teisėjai daliai visuomenės padeda spręsti problemas – atgauti skolas, nutraukti santuoką, pasidalyti turtą ar apskritai įvykdyti teisingumą. Apie tai, ar teisėjai sulaukia padėkos už savo darbą ir ar jos nusipelno šiandien kalbamės su Panevėžio apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininku Laimantu Misiūnu. Visą straipsnį rasite čia.

2015-04-16 Teisėjo patarimas vairuotojams: meluoti teisme neapsimoka
„Statistika rodo, kad meluojantys gauna griežtesnes bausmes ir netenka įvairių privilegijų. Teisėjai melą iškart atpažįsta, tad tikėkite tuo, ar ne, bet nuo bet kurios melo vietos teisėjas gali pratęsti melagingą pasakojimą ir jį už jus pabaigti“, – teigia Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Audrius Cininas. Visą straipsnį rasite čia.

2015-04-09 Gera žinia: Lietuvos teismai tarp greičiausių Europoje
„Teismas – ne karo zona, o teisėjas – ne imperatorius, kuris nusprendžia, „kam lemta gyventi“ – jis bylos šalis visų pirma privalo gerbti, vertinti, kaip asmenis, kurie yra jo pagalbininkai, bendradarbiai, siekiant nustatyti tiesą ir išsprendžiant bylą“, – sako Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Rimvydas Norkus. Visą straipsnį rasite čia.

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus