lt
En

Teismų komentarai žiniasklaidoje

2021-08-16

Teisėjai nori dirbti ne tik dėl garbės: už žmonių likimus lemiančius sprendimus – 2 400 eurų į rankas (su Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės, l.e. teismo pirmininko pareigas Sigitos Rudėnaitės komentaru)
Darbas iš pareigos ir pensijos laukimas – tai, pasak Teisėjų tarybos pirmininkės Sigitos Rudėnaitės, verčia teisėjus netrenkti durimis. Anot jos, teisėjų atlyginimai šiuo metu nėra konkurencingi, tad neretai teisėjai išeina dirbti advokatais. Tuo metu Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras pažymi, kad situacija teismuose nėra tokia bloga, nes, pavyzdžiui, pradedantysis teisėjas uždirba daugiau negu pradedantis dirbti parlamentaras. Vis dėlto politikas sutinka, kad teisėjų algas pamažu reikia didinti.

Teisėjas Marijus Kursevičius: suėmimas – ne vienintelė kardomoji priemonė (teismų sistemos inicijuotas Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo Marijaus Kursevičiaus komentaras, labai didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla)
Pastarosiomis dienomis didžiausią susidomėjimą kelia riaušių prie Seimo byla. Kodėl atliekami būtent tokie pareigūnų ir teisėjų veiksmai, kaip skiriami ar neskiriami suėmimai? Kad būtų lengviau suprasti riaušių bylos eigą, aptarsiu kelis esminius dalykus, rašoma pranešime spaudai.

Šeimų bylas nagrinėjantis teisėjas Tomas Romeika: profesija pasirinko mane (interviu su  Kauno apygardos teismo teisėju Tomu Romeika, perpublikuotas iš žurnalo TEISMAI.LT)
Šių metų liepą sukako dešimt metų, kai Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Tomas Romeika tapo teisėju. Savo profesinę veiklą teisėjas pradėjo Marijampolės rajono apylinkės teisme, vėliau grįžo į gimtąjį miestą ir tęsė darbus Kauno apylinkės teisme, o šiuo metu jis dirba Kauno apygardos teisme, kuriame apeliacine tvarka nagrinėja šeimos bylas.

2021-08-13

17 įtariamųjų riaušių prie Seimo byloje paleidžiami į laisvę, 9 – už grotų (su Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko pavaduotojo Mindaugo Ražansko ir Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko patarėjos Gintarės Vosyliūtės komentaru, labai labai didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla)
Generalinė prokurorė Nida Grunskienė teigė, kad visiems 26 įtariamiesiems dėl riaušių organizavimo prie Seimo prašyta suėmimo, kadangi bijoma, jog jie bėgs ir slėpsis, o ikiteisminis tyrimas tik pradėtas. Vakare pranešta, kad penki įtariamieji suimti mėnesiui, du – po 14 parų ir dar du – po dešimt parų. 17 asmenų paleidžiami į laisvę.
LNK laidoje „Labas vakaras, Lietuva“ Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko pavaduotojo Mindaugo Ražansko komentaras. Žiūrėkite nuo 01:05:19. 

2021-08-12

Teisėjas Gediminas Sagatys: apie tėvų konliktus dėl vaikų, jų nuotraukas feisbuke ir privalomąjį skiepijimą (su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Gedimino Sagačio komentaru, perpublikuota iš žurnalo TEISMAI.LT)
Teismai atlieka reikšmingą vaidmenį spręsdami įvairius vaikų teisių ir interesų užtikrinimo klausimus – gindami vaikus, kai jie tampa nusikaltimų aukomis, nagrinėdami tėvų ginčus skyrybų bylose ir kt. Apie teismų praktikos aktualijas vaikų teisių srityje kalbamės su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėju, Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos partnerystės profesoriumi dr. Gediminu Sagačiu.

Teisėja Svetlana Panina: kodėl teismuose gerokai sumažėjo bylų dėl skolų priteisimo (su Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjos Svetlanos Paninos komentaru, Lietuvos teismų inicijuotas pranešimas)
Nors kasdien girdimi susirgimų koronavirusu ir neteisėtos migracijos skaičiai nuteikia neigiamai, esama ir pozityvios statistikos. Pastebėjome, kad teismuose bylų dėl skolų priteisimo – trečdaliu mažiau. Tikriausiai šį pokytį galima sieti su griežtesniu skolininkų kreditingumo vertinimu: 2017 m. Lietuvos bankui patvirtinus Atsakingo skolinimo nuostatus kreditoriai atidžiau vertina paskolų prašančius asmenis, skolina rečiau.
Žinių radijo laidoje Ekspertai pataria Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjos Svetlanos Paninos komentaras. Klausykite nuo 05:35.

2021-08-02

Teismas įpareigojo Kauno savivaldybę suderinti maršrutą LGBTQ+ eitynėms Laisvės alėjoje (su Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjos Janinos Vitunskienės komentaru, didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla)
„Dėl eitynių Laisvės alėjoje: nebuvo objektyvios priežastys ir nepateikti pagrindžiantys įrodymai, kad eitynių metu bus pažeista viešoji tvarka ar kad policija neužtikrins saugumą. Įprasti nepatogumai, pagal suformuotą teismų praktiką, turi būti toleruojami, siekiant užtikrinti asmenų teisę į susirinkimų laisvę“, – skelbė Janina Vitunskienė, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėja.

Feisbuke žaibišku greičiu pasipuikuoti norėjusiam BMW vairuotojui – skaudi pamoka (su Klaipėdos apygardos teismo teisėjo Lino Pauliukėno komentaru)
<...> Visus byloje esančius duomenis įvertinęs [Klaipėdos apygardos] teismas pabrėžė, kad nelieka jokių pagrįstų ir protingų abejonių, kad būtent E. Raudonius nufilmavo ir feisbuke paviešino vaizdo įrašą su daromais šiurkščiais pažeidimais.

2021-07-29

Teismas išgirdo keistą buvusio užkardos vado iš Šilutės prašymą, bet jo nepatenkino (su Klaipėdos apygardos teismo teisėjo Daliaus Jociaus komentaru)
Buvusiam Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) darbuotojui Vytautui Didžiūnaičiui nepavyko sėsti už grotų. [Klaipėdos apygardos] teismas atmetė jo neįprastą prašymą anksčiau paskirtą piniginę baudą pakeisti laisvės atėmimu.

2021-07-26

Migrantų bylų teisėjai už padidėjusį krūvį galės gauti 10-30 proc. priemokas (su Vilniaus apygardos teismo pirmininkės Loretos Braždienės ir Teisėjų tarybos pirmininko pavaduotojos, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjos Egidijos Tamošiūnienės komentarais)
Teisėjų taryba
 per neeilinį posėdį penktadienį pritarė priemokų teisėjams už padidėjusį darbo krūvį skyrimo ir mokėjimo tvarkai. Kai kuriems teisėjams darbo krūvis smarkiai išaugs dėl to, jog vienu metu reikės apsvarstyti daug prašymų suteikti prieglobstį Lietuvoje.

Teisėjų taryba patarė papirkimo byloje nuteisto R.Antanavičiaus atleidimui (su Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko Nerijaus Meilučio, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Artūro Ridiko ir Vilniaus apygardos teismo pirmininkės Loretos Braždienės komentarais)
Teisėjų taryba
 per neeilinį posėdį penktadienį nusprendė patarti prezidentui atleisti iš pareigų papirkimo byloje kaltu pripažintą ir nuteistą [Kauno apygardos teismo] teisėją Ramūną Antanavičių.

2021-07-22

Įžeidžiančius užrašus gatvėje prie S. Skvernelio namų palikęs G. Vaitkevičius teisme visiškai išteisintas (su Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmų teisėjos Vaidos Sinkevičienės komentaru, labai didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla)
Praėjusių metų birželio mėnesį įvykęs skandalas dėl prie tuomečio premjero Sauliaus Skvernelio namų įžeidžiančiais žodžiais išrašinėto asfalto pasiekė liepto galą – Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmai paskelbė bylos sprendimą. Gatvę aprašinėjęs Gediminas Vaitkevičius buvo išteisintas dėl jam pateiktų kaltinimų.

2021-07-20

LVAT vadovas pasirašė teikimą atnaujinti procesą dėl Referendumo įstatymo (su Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo Teisinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus vedėjos Evelinos Bulkaitės komentaru)
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo vadovas Gintaras Kryževičius dienai atsišaukė iš atostogų ir parašė teikimą atnaujinti procesą dėl Referendumo įstatymo.

Teismas: prokuroro vardą pažeminęs A. Giniotis negali grįžti į darbą (su Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininko patarėjos Kristinos Andrejevos komentaru)
Vilniaus apygardos administracinis teismas
 atmetė buvusio Klaipėdos prokuroro Aido Giniočio skundą prokuratūrai dėl grąžinimo į pareigas. Sprendimą penktadienį paskelbęs teismas padarė išvadą, kad generalinio prokuroro priimti įsakymai, kuriais prokurorui A. Giniočiui skirta tarnybinė nuobauda – atleidimas iš tarnybos yra teisėta ir pagrįsta.

2021-07-19

Sprendimas dėl referendumo sukėlė abejonių: teismo pirmininkas atšaukia atostogas (su Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininko Gintaro Kryževičiaus komentaru)
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo
 (LVAT) praeitą savaitę priimtas sprendimas įpareigoti Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) išduoti referendumo parašų lapus Zigmui Vaišvilai ir Nendrei Černiauskienei sukėlė abejonių ne tik kai kuriems teisininkams, bet ir paties teismo pirmininkui Gintarui Kryževičiui. Jis dėl to žada nutraukti savo atostogas ir svarstys galimybę prašyti procesą atnaujinti.

Klaipėdos naujo rajono moterys negali atsigauti: pagautas iškrypėlis lieka gyventi šalia (su Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmų teisėjos Jurgitos Grigonienės komentaru)
<...> Vyras buvo nuteistas ir už savo darbelius gavo 7000 eurų baudą. Griežtesnių sankcijų išvengė, mat gailėjosi, aukų atsiprašė ir pripažino, kad turi sutrikimų. Bylą nagrinėjo Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmai.

Kauno savivaldybė dėl sprendimo neišduoti leidimo LGBT eitynėms aiškinsis teisme (su Nacionalinės teismų administracijos Komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Miglės Pavliukovičienės komentaru)
Regionų apygardos administracinis teismas 
nagrinės Gegužės 1-osios profesinės sąjungos skundą dėl Kauno miesto savivaldybės atsisakymo išduoti leidimą LGBTQ+ eitynėms, portalui lrytas.lt patvirtino Nacionalinės teismų administracijos Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Miglė Pavliukovičienė.

2021-07-16

Edita Stanišauskaitė: Neteisėtai išvežtas vaikas negrąžinamas tik išimtiniais atvejais (teismų sistemos inicijuotas Lietuvos apeliacinio teismo Teismų praktikos skyriaus teisininkės Editos Stanišauskaitės komentaras)
Kas yra neteisėtas vaiko išgabenimas į kitą valstybę, kokiais atvejais jis grąžinamas ten, kur gimė, augo? Ar dažnos tokios bylos Lietuvoje ir į ką teismai labiausiai kreipia dėmesį, jas nagrinėdami?

Kauno valdžiai teisme teks aiškintis, kodėl neleidžia rengti LGBT eitynių (su Regionų apygardos administracinio teismo vyriausiosios specialistės Evelinos Talalienės komentaru)
Regionų apygardos administracinis teismas
 birželio 29 d. nutartimi priėmė Gegužės 1-osios profesinės sąjungos skundą dėl Kauno miesto savivaldybės atsisakymo suderinti LGBTQ+ eitynės Kaune.

2021-07-15

„Kauno vandenų“ korupcijos bylą nagrinės išplėstinė teisėjų kolegija (su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininko tarnybos atstovės ryšiams su visuomene Rimantės Kraulišės komentaru)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
 (LAT) trečiadienį nusprendė „Kauno vandenų“ korupcijos bylą perduoti nagrinėti išplėstinei teisėjų kolegijai.

2021-07-14

Teismai telkia jėgas pabėgėlių byloms (su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjos, Teisėjų tarybos pirmininkės pavaduotojos Egidijos Tamošiūnienės komentaru)
Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) duomenimis, vien liepos 1–13 dienomis Lietuvos valstybės sieną iš Baltarusijos neteisėtai kirto 1 720 pabėgėlių – beveik 8 kartus daugiau trečiųjų šalių piliečių nei per pastaruosius trejus metus (2018, 2019 ir 2020 m.) kartu sudėjus. Spėjama, kad tiek pat kartų išaugs ir tokių bylų teismuose skaičius: šiais metais iki liepos 12 d. Vilniaus regiono apylinkės teismas jau spėjo išnagrinėti žymiai daugiau pabėgėlių bylų (jau išnagrinėta 201 byla) nei per visus 2020 m. (išnagrinėtos 163 bylos).

Teisėjai gaus priemokas už padidėjusį darbo krūvį dėl nenumatytų priežasčių (su Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininkės Jolantos Malijauskienės komentaru)
Seimui antradienį iš antro karto pavyko priimti Vyriausybės teiktas pataisas mokėti teisėjams papildomą atlygį už nenumatytai išaugusį darbo krūvį. Baigiantis posėdžiui iš naujo už jas buvo 71 Seimo narys, susilaikė du parlamentarai.

2021-07-13

Inga Štuopienė: Teismo pirmininkas teisėjams – Primus inter pares ar Bosas? (Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjos Ingos Štuopienės komentaras)
<...> Čia slypi dar vienas pavojus, kuris nurodomas ir literatūroje. Teismų pirmininkai, tapę teismų savivaldos institucijų nariais, savo rankose sukaupia per daug galios. Didelė teismų pirmininkų dalis tokiose reikšmingose teismų savivaldos institucijose kaip Teisėjų taryba gali kelti grėsmę tuo aspektu, kad ji gali tapti teismų pirmininkų gynimo ir iš esmės niekam neatskaitinga institucija.

2021-07-12

Teisėjų taryba pritarė Vilniaus miesto apylinkės teismo vadovo pasitraukimui (su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės l.e. teismo pirmininko pareigas ir Teisėjų tarybos pirmininkės Sigitos Rudėnaitės, Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko Nerijaus Meilučio ir Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjos Dianos Butrimienės komentarais)
Teisėjų taryba per neeilinį posėdį penktadienį pritarė prezidento dekretui atleisti didžiausio šalies teismo – Vilniaus miesto apylinkės teismo – pirmininką Marijų Kursevičių iš pareigų. 43 metų M. Kursevičius traukiasi savo noru dėl asmeninių priežasčių, paskelbta per posėdį. 

Dėl pabėgėlių krizės kitą savaitę šaukiama neeilinė Seimo sesija
Dėl pabėgėlių krizės kitą savaitę šaukiama neeilinė Seimo sesija. Seimo valdybos sprendimu, sesija šaukiama antradienį, bus surengti du posėdžiai.
LNK laidoje „Labas vakaras, Lietuva“ Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjo, Teisėjų tarybos sekretoriaus Ramūno Gadliausko komentaras. Žiūrėkite nuo 44:22.
LNK žiniose Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjo Gedimino Užubalio komentaras. Žiūrėkite nuo 01:50.

Sausio 13-osios byloje gauta 16 kasacinių skundų (su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo atstovės spaudai Rimantės Kraulišės komentaru, labai labai didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla)
Dėl nuosprendžio Sausio 13-osios byloje Lietuvos Aukščiausiajam Teismui pateikta 16 kasacinių skundų. Visus skundus pateikė nuteistieji.
„Jie gauti, dar nėra priimti, atrankos komisija turėtų spręsti dėl jų priėmimo“, – BNS šią savaitę sakė teismo atstovė Rimantė Kraulišė. 

Metalo ieškojęs vyras apvogė Bubių dvaro sodybą ir sunaikino istorinę vertybę (su Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjo Manto Liesio komentaru)
Istorinę ir kultūrinę reikšmę turinčią garo mašiną Šiaulių rajono gyventojas aptiko Bubių dvaro sodybos lentpjūvėje. Vyras įvertino radinį tik kaip metalą ir ją sunaikino, tad dabar turės pagyventi už grotų. Antros Bubių dvaro sodybos lentpjūvėje garo mašiną supjausčiusiam ir pavogti pasikėsinusiam 34 m. Šiaulių rajono gyventojui Šiaulių apylinkės teismas skyrė laisvės atėmimą 1 metams.

2021-07-09

Teisėjas R. Antanavičius pripažintas kaltu dėl kito teisėjo papirkimo (su Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo Justo Namavičiaus komentaru, labai daug žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla)
Lietuvos apeliacinis teismas
 ketvirtadienį kaltu dėl kito teisėjo papirkimo pripažino Kauno apygardos teismo teisėją Ramūną Antanavičių. Išteisinamasis 2018 metų Vilniaus apygardos teismo nuosprendis panaikintas, teisėjui skirta 200 minimalaus gyvenimo lygio dydžio, tai yra 7532 eurų bauda, per posėdį pranešė teisėjas Justas Namavičius. 

2021-07-07

Administracinio teismo pirmininkė: užplūdus migrantų skundams, gali nukentėti kiti procesai (su Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininkės Jolantos Malijauskienės komentaru)
Į Lietuvą atkeliaujantiems migrantams pradėjus skųsti nepalankius sprendimus dėl pabėgėlio statuso, gali nukentėti kiti procesai, sako šiuos skundus nagrinėjančio Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininkė. Šis teismas vienintelis Lietuvoje nagrinėja skundus dėl Migracijos departamento sprendimų. Vėliau jo sprendimai gali būti skundžiami Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. 

Bylas dėl migrantų sulaikymo nagrinėjantis teismas jau sunkiai pakelia krūvį (su Vilniaus regiono apylinkės teismo pirmininko pavaduotojo Mindaugo Povilansko komentaru)
Į Lietuvą plūstančių migrantų sulaikymo bylas nagrinėjančiame Vilniaus regiono apylinkės teisme jų krūvis darosi sunkiai pakeliamas, išnaudota didelė dalis vertimams skirto biudžeto, sako vienas šio teismo vadovų.
„Neišvengiamai mums teks kreiptis pagalbos į kolegas, galbūt bus priimti teismų savivaldoje atitinkami sprendimai, kaip tuos srautus paskirstyti. Jeigu nesulauksime pagalbos iš išorės, turėsime kiekvieną dieną skirti po du teisėjus, jeigu truks dviejų teisėjų, – po tris teisėjus kiekvienuose rūmuose“, – BNS sakė Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmų teismo pirmininko pavaduotojas Mindaugas Povilanskas. 

Суды Литвы: что такое медиация и для чего она нужна (su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Artūro Driuko komentaru, viena iš Lietuvos teismų inicijuotos rubrikos kitakalbiams publikacijų)
Teisėjas pasakoja apie mediaciją. Bendras radijo ir teismų projektas, kurio tikslas atsakyti į aktualiausius klausytojų klausimus apie teismų veiklą. Atsakymus padeda rengti Lietuvos teismai.

2021-07-05

Naujasis Apeliacinio teismo pirmininkas žada naujas skaidrumo priemones (su Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko Nerijaus Meilučio komentaru)
Naujasis Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas Nerijus Meilutis teisme žada diegti papildomas priemones skaidrumo užtikrinimui, įvesti „keturių akių principą“, įtraukti teismo bendruomenę į darbinių sprendimų priėmimą. Jis taip pat žada išsiaiškinti, ar efektyviai naudojamos dabar teismui skiriamos lėšos ir tik tada spręsti, ar reikia teismui prašyti valdžios papildomo finansavimo. 

Parke moterį užpuolęs prievartautojas tokio pasipriešinimo nesitikėjo: grasino užmušti, bet pats liko sumuštas (su Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėjos Ritos Dirkės komentaru)
Moterį parke užpuolusiam, sumušusiam ir išprievartauti bandžiusiam vyrui savo kėslų įgyvendinti nepavyko, nes auka sugebėjo apsiginti. Užpuoliką spyriu į tarpkojį neutralizavusi moteris ištrūko ir prisikvietė pagalbą. Dabar prievartautojas sulaukė atpildo – dėl savo nusikaltimo jis [Panevėžio apylinkės teismo] pasiųstas beveik 3 metams už grotų. <…> Netikėtai atsirado ir vyro kaimynė, kuri tą vakarą neva buvo parke ir matė visą incidentą. Ji taip pat tvirtino, kad jokios prievartos nebuvo. Tačiau ir jos pasakojimas teisėjos Ritos Dirkės neįtikino. 

2021-07-02

Jokio gailesčio: Aukščiausiasis Teismas nepasigailėjo Strazdauskaitės žudikų (su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Aurelijaus Gutausko komentaru, labai labai didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla)
Galutine ir neskundžiama nutartimi Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) ketvirtadienį padėjo tašką didelio visuomenės susidomėjimo sulaukusioje plungiškės Ievos Strazdauskaitės nužudymo byloje. Trijų teisėjų kolegija paskelbė, kad apeliacinės instancijos teismas pagrįstai griežčiausias - laisvės atėmimo iki gyvos galvos – bausmes skyrė broliams Leonui ir Karoliui Bieliauskui. Tuo metu jų pusbroliui buvo skirta 19 metų laisvės atėmimo bausmė, jos kasacinis teismas taip pat nepakeitė.
15minTV Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Aurelijaus Gutausko komentaras. Žiūrėkite nuo 00:00.

Pripažinti žudiku negalima pasigailėti: kur LAT deda kablelį R.Savukyno byloje? (su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Aurelijaus Gutausko komentaru, didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla)
Nelaimėlis „CityBee“ vairuotojas Raimundas Savukynas sulaukė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) verdikto – nukentėjusieji reikalavo jo vairavimo pasekmes vertinti kaip tyčinius ne šiaip KET pažeidėjo, bet žudiko veiksmus. Nuteistasis gali lengviau atsikvėpti: jam bausmė nesugriežtinta. Tiesa, padidėjo finansinė našta. 
15minTV Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Aurelijaus Gutausko komentaras. Žiūrėkite nuo 07:39.

2021-07-01

D.Bugavičiaus byla: V. Jakutienė milijono negaus, o du žudikai kalės ilgai ne Lietuvoje ( su Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Dariaus Kantaravičiaus komentaru, labai didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla)
Birželio 30 dieną Kauno apygardos teismas padėjo tašką „agurkinio“ Deimanto Bugavičiaus nužudymo byloje. Kaltais dėl žmogžudystės pripažinti ir ilgus metus už grotų praleis du estai – Hansas Erikas Ehvertas ir Arle Grabbi, bei kaunietis Ričardas Baika. Estai bus perduoti kalėti į savo gimtinę. Tiesa, teismas mano, kad liko neįrodytas prokuratūros pateiktas nužudymo motyvas.
LNK laidoje „Labas vakaras, Lietuva“ Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Dariaus Kantaravičiaus komentaras. Žiūrėti nuo 00:12.

Po teisėsaugos tyrimo – nemalonumai dėl „Baltic Pride“ eitynių (su Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko Marijaus Kursevičiaus, Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų teisėjos Viktorijos Teišerskienės komentarais)
Prieš dvejus metus Vilniuje įvykusios eitynės už lygybę „Baltic Pride 2019“ eitynės pridarė nemalonumų priešiškai prieš netradicinės orientacijos asmenis nusiteikusiems tautiečiams – feisbuke renginio transliaciją stebėję ir komentarus, kuriuose buvo kurstoma neapykanta ir raginama susidoroti su homoseksualais, rašę asmenys buvo ne tik patraukti baudžiamojon atsakomybėn, bet ir nuteisti. Šiuo metu Lietuvos teismai jau paskelbė mažiausiai penkis baudžiamuosius įsakymus, kuriais interneto komentatoriai buvo pripažinti kaltais, jiems skirtos ne tik piniginės, bet ir laisvės apribojimo bausmės.

Kaunietis prie Seimo išniekino trispalvę ir užsipuolė gėjus: mūsų valstybė serga hemorojumi (su Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjos Beatričės Bakanauskaitės komentaru)
Prieš dvi savaites prie Seimo surengtame šeimų mitinge Lietuvos valstybinę vėliavą išniekinęs 25 metų kaunietis Modestas Maila sulaukė atpildo – teismas jį pripažino kaltu ne tik dėl valstybės simbolio išniekinimo, bet ir dėl neapykantos kurstymo bei žmonių diskriminavimo dėl jų seksualinės orientacijos. Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Beatričė Bakanauskaitė paskelbė, kad M. Mailai skiria keturių mėnesių laisvės apribojimo bausmę.

Aukščiausiasis Teismas išteisino kaunietę dėl smurto prieš mažametį (su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo atstovės spaudai Rimantės Kraulišės komentaru, didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
 trečiadienį neskundžiama nutartimi išteisino kaunietę Eveliną Geležiūnienę dėl smurto prieš mažametį. Kaip BNS informavo teismo atstovė Rimantė Kraulišė, teismas panaikino apeliacine tvarka bylą nagrinėjusio Kauno apygardos teismo nuosprendžio dalį, kuria E. Geležiūnienė buvo pripažinta kalta dėl piktnaudžiavimo tėvų teisėmis ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo bei paliko galioti pirmosios instancijos teismo nuosprendį, kuriuo moteris išteisinta.

2021-06-30

Vilniaus apygardos administracinis teismas ruošiasi prieglobsčio bylų antplūdžiui (su Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininkės Jolantos Malijauskienės komentaru)
<...> Pasak teismo, bylas, kuriose skundžiami Migracijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos sprendimai asmenims nesuteikti politinio prieglobsčio, nagrinėja Vilniaus apygardos administracinis teismas. 2020 m. teisme buvo gauti 105 pareiškėjų skundai dėl Migracijos.

2021-06-29

Teismas: Kelmės merui V.Andruliui nuosprendis korupcijos byloje yra pagrįstas (didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla, su Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjo ryšiams su visuomene Vytauto Jončo komentaru)
Kyšininkavimo byloje nuteistam Kelmės rajono merui Vaclovui Andruliui paskirta teisinga ir adekvati bausmė, pirmadienį paskelbė Šiaulių apygardos teismas.

2021-06-28

Aš susideginau pakankamai tiltų, – Dainius Žalimas
„Teismų vadovė, mano požiūriu, visiškai akivaizdžiai nenori klausyti jokios kritikos. Vienas iš juokingiausių aspektų, kada Seimo etikos ir procedūrų komisijai yra skundžiami Seimo nariai, kurie išdrįsta pasakyti, kad teismų sistema dabar yra uždara, formuoja dvigubus standartus.“ – sako kadenciją baigęs Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas.
Laisvės Tv laidoje DoBiPokalbiai“ interviu su kadenciją baigusiu Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininku Dainiumi Žalimu. Žiūrėkite nuo 38:51.

Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui – 20 metų: specializuoti teismai pakeitė sistemą iš esmės (Perpublikuota iš žurnalo TEISMAI.LT, su Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininko Gintaro Kryževičiaus ir šio teismo teisėjo Ričardo Piličiausko komentarais)
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 
(LVAT) šiais metais mini veiklos 20-metį. Administraciniai teismai savo istoriją pradėjo skaičiuoti praėjus beveik dešimčiai metų nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir tapo reikšmingu valstybės institucijų veiklos teisminės kontrolės instrumentu, ženkliai prisidedančiu prie žmogaus teisių apsaugos ir gynimo viešojo administravimo srityse.

2021-06-25

Aukščiausiasis Teismas gavo pirmąjį advokato skundą Sausio 13-osios byloje (su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Ernesto Rimšelio ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo atstovės spaudai Rimantės Kraulišės komentarais, labai daug žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
 gavo pirmąjį advokato skundą dėl nuosprendžio Sausio 13-osios byloje. Vilniuje dirbantis advokatas Jonas Jasiulevičius antradienį pateikė kasacinį skundą, prašydamas panaikinti nuosprendį kalėti dešimt metų nuteistam sovietų sąjungos Vidaus reikalų ministerijos konvojaus pulko vadui, vyresniajam leitenantui Olegui Morkovskiui. 

Vilniečio bauda nuo 14 eurų išaugo iki 21 tūkst. eurų: teisybės ieškojo kelerius metus (su Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjo Ryčio Krasausko komentaru)
Vilniečio bauda nuo 14 eurų išaugo iki daugiau nei 18 tūkstančių. Taip nutiko Valstybinei mokesčių inspekcijai apie besikaupiančią skolą nepranešus beveik 4 metus. Tokią skolą užsidirbęs vilnietis kelerius metus varstė teismų duris, tačiau neradęs teisybės, galiausiai pateikė ieškinį valstybei. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nusprendė, kad dėl mokesčių inspekcijos klaidos vyrui skolos grąžinti nereikės. 

Teisėja vardija ledo ritulio trenerio žudiko apgalvotą elgesį: „Buto tvarkymas, kraujo valymas, stalo stiklo išmetimas“ (su Panevėžio apygardos teismo teisėjos Jolantos Raščiuvienės komentaru, labai didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla)
Kraupi Rokiškyje žinomo vaikų ledo ritulio trenerio nužudymo byla daugiau kaip po metų užversta. Trenerio žudikas Panevėžio apygardos teismo pasiųstas 12 metų kalėjimo. Trenerį Genadijų Fitingovą bute per išgertuves mirtinai uždaužė ir užbadė buvęs pasienietis.
LNK laidoje „Labas vakaras, Lietuva“ Panevėžio apygardos teismo teisėjos Jolantos Raščiuvienės komentaras. Žiūrėkite nuo 58:09. 

Vilniuje už akių nuteisti informaciją apie Grybauskaitę rinkę Rusijos šnipai (su Vilniaus apygardos teismo teisėjo Audriaus Cinino komentaru, labai didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla)
Po daugiau kaip pusantrų metų trukusio proceso Vilniaus apygardos teismas už akių nuteisė Lietuvos ir Rusijos piliečius, šnipinėjusius Rusijai, – juos labiausiai domino Vadovybės apsaugos departamento (VAD) pareigūnų darbas ir tuometė prezidentė Dalia Grybauskaitė. 

2021-06-23

Šimonytė įvertino grasinimus nužudyti Skvernelį: pati sulaukiu įvairiausių palinkėjimų (labai didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla)
<...> Tai paaiškėjo tik dabar, kai Vilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kuri buvo iškelta Šiaurės Airijoje gyvenančiam emigrantui – anksčiau neteistas, bet VAD apsaugininkams gerai žinomas Kauno apskrities gyventojas Darius Barčauskas buvo nuteistas dėl grasinimų nužudyti S. Skvernelį.
TV3 žiniose Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko pavaduotojo Mindaugo Ražansko komentaras. Žiūrėkite nuo 48:02. 

2021-06-22

Savanoriai teismuose
„Pastaruoju metu kalbame apie tai, kad savanoris kuo toliau, tuo labiau tampa teisėjo komandos dalimi“, – sako Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Asta Benetytė.
LRT laidoje „Labas rytas, Lietuva“ Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjos Astos Benetytės ir šio teismo savanorės Dainoros Šuopytės komentarai. Žiūrėkite nuo 40:20

2021-06-21

2750 eurų uždirbantis ilgametis teisėjas Kryževičius: visą gyvenimą pradirbę teisėjai gauna dar mažiau, ar tai normalu? (su Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininko Gintaro Kryževičius komentaru)
<...> Ilgametis teisėjas, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininkas, buvęs Teisėjų tarybos pirmininkas Gintaras Kryževičius pažymi, kad teisėjų profesija yra išskirtinė. Ir, turint omenyje, kokios nepriekaištingos reputacijos ir aukštos kvalifikacijos žmonės gali tapti teisėjais, jam atrodo nesuprantama, kaip galima kalbėti apie profesijos prestižą, kai pradedantieji teisėjai uždirba po 1,5 tūkst. eurų.

2021-06-18

Teisėjų taryba pritarė Apeliacinio teismo teisėjo Zeliankos atleidimui (su Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės, l.e. teismo pirmininko pareigas Sigitos Rudėnaitės ir Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo Vytauto Zeliankos komentarais)
Teisėjų taryba neeiliniame posėdyje ketvirtadienį pritarė [Lietuvos] apeliacinio teismo teisėjo Vytauto Zeliankos atleidimui iš pareigų.

Prie vairo neblaivus pričiuptas LAT teisėjas Daugėla atleistas iš pareigų (didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukęs atvejis, su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Arvydo Daugėlos komentaru)
Neblaivus prie vairo pričiuptas Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjas Arvydas Daugėla Seime atsiprašė parlamentarų už savo veiksmus, tačiau kartu pareiškė abejojantis, ar jo atleidimo iš pareigų procesas yra teisingas. Vis dėlto Seimas nutarė atleisti teisėją iš pareigų.
Ilgus metus puoselėta karjera subyrėjo per vieną dieną (su Klaipėdos apylinkės teismo teisėjos Violetos Balčiūnienės komentaru)

Tris kartus neblaivus vairavęs plungiškis siunčiamas kalėti (su Klaipėdos apylinkės teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Jūratės Volčkovos komentaru)
Plungės gyventojui teismas skyrė 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, nes jis nepaisė draudimo vairuoti, kai ši teisė jau buvo atimta. „Asmuo taip pat nemoka jam paskirtų administracinių baudų, niekur nedirba“, – BNS sakė Klaipėdos apylinkės teismo atstovė Jūratė Volčkova.

2021-06-17

Teisėjams vengti interesų konfliktų padės ir sąsajos tarp registrų (su Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės, l.e. teismo pirmininko pareigas Sigitos Rudėnaitės komentaru)
Teisėjams išvengti interesų konfliktų netrukus bus lengviau sąsajų tarp modernių valstybinių sistemų dėka. Šiemet pradėjęs veikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sukurtas Privačių interesų registras (PINREG), planuojama, teiks duomenis į atnaujintą Lietuvos teismų informacinės sistemą LITEKO2.

Valdininkai niekuo dėtą vadovą kišo į skolų kilpą (su Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininko pavaduotojos Skirgailės Žalimienės komentaru)
Ar įmanoma, kad antstolio prašymu teismo skirta 14 eurų bauda išaugtų iki 19 500 eurų? Sveikas protas sako, kad tokių stebuklų nebūna. Tačiau būtent taip nutiko Vilniaus verslininkui Pavelui Hukui. Bylą nagrinėjo Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.

2021-06-16

Teisėsaugos kirtis griežtoms bausmėms už narkotikus: dažniausiai teisiami nepilnamečiai, bausmės nepadeda (su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Aurelijaus Gutausko komentaru)
Seimui nerandant bendro sutarimo narkotikų dekriminalizavimo klausimu, savo žodį paprašyti tarti ekspertai. Teisėsaugos atstovai ir asmenys, dirbantys su narkotikų kontrole, vieningai pripažįsta – bausmės už narkotikų turėjimą be tikslo juos platinti Lietuvoje yra perteklinės ir nesprendžia tikrosios problemos. 

Asta Benetytė: „Tikiu, kad su laiku savanorystė teisme taps veikla, verta pasididžiavimo“ (teismų sistemos inicijuotas interviu su Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Asta Benetyte)
Savanorystei teismuose skaičiuojant jau penktus metus, kalbėjomės su Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Asta Benetyte, kaip savanorį teisme mato teismų bendruomenės nariai. 

Šiauliuose recidyvistas nuteistas tik po to, kai vieną pensininką apiplėšė 3 kartus (su Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjo Audriaus Sadausko komentaru)
Šiaulių apylinkės teismas 
paskelbė nuosprendį dviem kaltinamiesiems šiauliečiams, kurių vienas – 34 metų Mindaugas Mačiulis, net 3 kartus įsibrovė į to paties senolio namus ir jį apiplėšė. Teismas paskelbė šiaulietį recidyvistu ir skyrė jam realų laisvės atėmimą 2 m. ir 9 mėn.

Prekyba poveikiu kaltinamas advokatas A.Surblys kaltės nepripažįsta, gintis neskuba (su Panevėžio apylinkės teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Jolitos Gudelienės komentaru)
Prekyba poveikiu kaltinamas Klaipėdos regione dirbantis advokatas Aivaras Surblys kaltės nepripažįsta ir parodymų kol kas neduos. Savo poziciją A. Surblys antradienį išsakė per Panevėžio apygardos teismo posėdį. Teismas atvertė iš vadinamojo teisėjų korupcijos tyrimo atskirtą advokato baudžiamąją bylą.

Oficialu: teismas nutraukė R. Šimašiaus ir A. Matulaitės santuoką (su Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Airinės Šerelytės-Skistymienės komentaru)
<...> Antradienį teismas oficialiai nutraukė Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus ir Agnės Matulaitės santuoką. Pastarąjį faktą portalo žurnalistams patvirtino Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovė spaudai Airinė Šerelytė-Skistymienė. 

Teisėjų tarybos pirmininkė – apie tai, kas skatina teisėjų nešališkumą (su Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės, l.e. teismo pirmininko pareigas Sigitos Rudėnaitės komentaru)
Kiekvienas besikreipiantis į teismą tikisi, kad bylą nagrinės neutralus ir nešališkas teisėjas, o sprendimas bus objektyvus ir teisingas. Teisėjų tarybos pirmininkės Sigitos Rudėnaitės teigimu, užtikrinti skaidrumą ir išvengti interesų konfliktų padeda privačių interesų deklaravimas.

Teismas atmetė Kirkorovo skundą dėl draudimo atvykti į Lietuvą (žiniasklaidos dėmesio sulaukęs atvejis, su Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjos Inos Kirkutienės komentaru)
Vilniaus apygardos administracinis teismas
 atmetė pareiškėjo Rusijos ir Bulgarijos piliečio Filipo Kirkorovo skundą atsakovui Migracijos departamentui dėl sprendimo panaikinimo.
TV3 žiniose Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjos Inos Kirkutienės komentaras. Žiūrėkite nuo 46:06.

Pretendentų į teisėjus atrankos komisija: apie ambicingus ir labai žemiškus tikslus (teismų sistemos inicijuotas pranešimas su Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko Mariaus Bajoro, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Gedimino Sagačio ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininko pavaduotojos Skirgailės Žalimienės komentarais)
Pretendentų į teisėjus atrankos komisija – reikšminga grandis teisėjų korpuso formavimo procese. Septyni komisijos nariai padeda Lietuvos Respublikos Prezidentui atrinkti tinkamiausius kandidatus teismų teisėjų, pirmininkų, pirmininkų pavaduotojų, skyrių pirmininkų pareigoms užimti.

Už įžeidimus internete – policijos atkirtis: baudą vyras gavo pareigūnus išvadinęs velniais
<...> Nusižengimo bylą išnagrinėjęs Marijampolės apylinkės teismo Vilkaviškio rūmų teisėjas Jonas Abraitis taip pat įžvelgė įžeidimą.
Tv3 žiniose Marijampolės apylinkės teismo Vilkaviškio rūmų teisėjo Jono Abraičio komentaras. Žiūrėkite nuo 37:02.

Kandidatas į Apeliacinio teismo pirmininkus Meilutis: korupcijos skandalai sistemą verčia veidu į purvą (su Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo Nerijaus Meilučio komentaru)
Seime ketvirtadienį pristatyti teisėjo Nerijaus Meilučio kandidatūrą į [Lietuvos] apeliacinio teismo teisėjo pareigas. Kandidatas parlamente teigė sieksiantis užkirsti kelią galimiems teisėjų korupcijos skandalams.

LAT išnagrinėjo Strazdauskaitės nužudymo bylą, paskelbimas – liepą (su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininko tarnybos atstovės ryšiams su visuomene Rimantės Kraulišės komentaru)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
 (LAT) ketvirtadienį per vieną posėdį išnagrinėjo Ievos Strazdauskaitės nužudymo byloje pateiktus kasacinius skundus, sprendimą skelbs liepą.

Remigijaus Šimašiaus ir Agnės Matulaitės skyrybų prašymas pasiekė teismą (su Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko patarėjos Gintarės Vosyliūtės komentaru)
Metų pradžioje apie išsiskyrimą socialiniuose tinkluose pranešusių Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus ir psichologės-psichoterapeutės, mokslų daktarės Agnės Matulaitės skyrybos oficialiai keliasi į teismą. Tai portalui LRT.lt patvirtino Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovė.

Specialistai: baimę kreiptis į psichologą lemia ir pareigos (su Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės, l.e. teismo pirmininko pareigas Sigitos Rudėnaitės komentaru)
Baimė kreiptis į psichikos sveikatos specialistus vis dar gaji ir ją vis dar stipriai lemia asmens pareigos. Anot psichiatrų, diagnozių, draudžiančių dirbti tam tikrus darbus, sąrašas kaip tik dabar peržiūrimas, praneša Info diena. Teisėjų taryba patarė atleisti neblaivų prie vairo pagautą [Lietuvos] Aukščiausiojo Teismo teisėją Arvydą Daugėlą. Jis kolegoms prisipažino turėjęs asmeninių bėdų, kurias iki tol slėpė. Tai jau kelintas atvejis, kai teisėjai sugriauna savo karjeras vairuodami išgėrę.

Regionuose planuojama mažinti teismų skaičių: gyventojai skundžiasi atstumais, merai – būsimais tuščiais pastatais (su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjos, Teisėjų tarybos pirmininkės pavaduotojos Egidijos Tamošiūnienės komentaru)
Regionuose mažėjant gyventojų, mažėja ir teismų darbo krūviai, todėl iki 2023-ųjų ketinama optimizuoti 11 teismų. Rajonų gyventojai nepatenkinti, kad teisinė pagalba nutols. Rajonų vadovai nerimauja ir dėl tuščių pastatų, kurių, naikinant įvairias įstaigas, daugėja.
LRT informacinėje laidoje „Panorama“ Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjos, Teisėjų tarybos pirmininkės pavaduotojos Egidijos Tamošiūnienės komentaras. Žiūrėkite nuo 02:17

Venckienės advokatas prašė išteisinti buvusią teisėją ir politikę(žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla, su Panevėžio apylinkės teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Jolitos Gudelienės komentaru)
Buvusios teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės advokatas prašo išteisinti jo klientę dėl visų pareikštų kaltinimų, atmesti visus ieškinius bei nepriteisti ekstradicijos iš JAV išlaidų. Bylą nagrinėja Panevėžio apygardos teismas.

Teisėjų tarybos pirmininkė Rudėnaitė: teismų sistema pati nėra pajėgi pakelti teisėjo profesijos prestižo (su Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės, l.e. teismo pirmininko pareigas Sigitos Rudėnaitės komentaru)
Teismų sistema nėra pati viena pajėgi pakelti teisėjo profesijos prestižo, sako Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė, prezidentui Gitanui Nausėdai metiniame pranešime sukritikavus teismų savivaldą.

LAT ir TT vadovė: „Visuomenėje kreipimasis į psichologą nesveikai vertinamas“ (su Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės, l.e. teismo pirmininko pareigas Sigitos Rudėnaitės komentaru)
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo
 (LAT) ir Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė pripažino, kad, kaip įtariama, neblaivus vairavęs, karjerą susigadinęs ir tuo pačiu teismų sistemos reputacijai pakenkęs jos kolegas Arvydas Daugėla laiku nesulaukė pagalbos.
Laisvės TV informacinėje laidoje „Tiek žinių“ Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės, l.e. teismo pirmininko pareigas Sigitos Rudėnaitės komentaras. Žiūrėkite nuo 00:28

Teisėjų taryba pritarė Meilučio kandidatūrai į Apeliacinio teismo vadovus (su Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo Nerijaus Meilučio komentaru)
Teisėjų taryba pirmadienį pritarė teisėjo Nerijaus Meilučio kandidatūrai į [Lietuvos] Apeliacinio teismo vadovus.

Taikos viltis – ir administraciniuose ginčuose
Kas yra mediacija ir kaip ji taikoma administraciniuose ginčuose.
LRT laidoje  „Labas rytas, Lietuva“ Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjos Rasos Ragulskytės-Markovienės komentaras. Žiūrėkite nuo 40:19. 

Teisėjų taryba vienbalsiai patarė prezidentui atleisti girtą vairavusį LAT teisėją A.Daugėlą. (su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Arvydo Daugėlos, Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės, l.e. teismo pirmininko pareigas Sigitos Rudėnaitės komentarais)
Sprendimui patarti šalies vadovui kreiptis į Seimą dėl Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo Arvydo Daugėlos atleidimo pirmadienį vykusiame neeiliniame posėdyje pritarė visi 16 dalyvavusių narių. Pats teisėjas posėdyje teigė alkoholį vartojęs įvykio išvakarėse ir kelias dienas prieš tai, tačiau tikino vairuodamas jautęsis blaivus.
Greitkelyje policijos neblaivus sustabdytas teisėjas A. Daugėla kaltina tik save: „Padariau klaidą“ (interviu su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėju Arvydu Daugėla)

Vaikinas 16 metų priklausė nuo narkotikų: „Pradžia kaip ir visų. Aš galvoju, nuo žolės prasidėjo“ (su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Aurelijaus Gutausko komentaru)
Pasak Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Aurelijaus Gutausko, baudžiamosios atsakomybės užtraukimas jaunuoliams dėl nedidelio kiekio narkotikų vartojimo smarkiai atsiliepia jų gyvenimui.

Kanapių laboratoriją įkūrusiam kriminalistui – laisvės apribojimo bausmė (didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla)
Panevėžio apygardos teismas
 pripažino kaltu buvusį policijos tyrėją dėl nelegalaus didelio kiekio kanapių auginimo ir skyrė jam vienerių metų laisvės apribojimo bausmę.
Lrytas.lt informacinėje laidoje „Reporteris“ Panevėžio apygardos teismo teisėjo Valdo Meidaus komentaras. Žiūrėkite nuo 01:40.

Aukščiausiasis Teismas išteisino dėl korupcijos nuteistus R.Paksą ir G.Vainauską (didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla, su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Olego Fedosiuko komentaru)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
(LAT) ketvirtadienį panaikino ankstesnį Lietuvos apeliacinio teismo sprendimą, kuriuo buvęs „tvarkiečių“ lyderis, per apkaltą pašalintas prezidentas Rolandas Paksas ir „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės vadovas Gedvydas Vainauskas buvo pripažinti kaltais dėl prekybos poveikiu. Tačiau paliko galioti ankstesnį, juos išteisinusį nuosprendį.
LNK žiniose Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Olego Fedosiuko komentaras. Žiūrėkite nuo 12:09

Lietuvos medikai įsibaiminę: teismas darkart pripažino chirurgą kaltu dėl pacientės mirties (didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla, su Kauno apygardos teismo pirmininko padėjėjos (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene​) Mildos Bučnytės komentaru)
Kauno apygardos teismas
paskelbė, kad Saladžinską pirmos instancijos teismas kaltu pripažino pagrįstai.
Lrytas.lt informacinėje „Reporteris‘‘  Kauno apygardos teismo pirmininko padėjėjos (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene​) Mildos Bučnytės komentaras. Žiūrėkite nuo 08:58. 

Patarėja: prezidentas artimiausiu metu teiks projektą dėl teismų sistemos pertvarkos (teismų sistemai aktuali informacija)
<...> „Teismų įstatymo projektas jau artimiausiomis dienomis bus registruotas Seime, esminiai siūlomi pakeitimai yra trys: pirmiausia, dėl atrankų į teisėjus organizavimo, antras dalykas – specializuotų apygardos administracinių teismų pertvarka, trečias dalykas – atverta galimybė teisinę patirtį valstybės tarnyboje turintiems asmenims pretenduoti į apygardos administracinį teismą“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė J.Šovienė.
LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ pokalbis su Lietuvos Respublikos Prezidento vyriausiąja patarėja, teisės grupės vadove Jūrate Šoviene. Klausykite nuo 01:33:34. 

Dėl girto prie vairo įkliuvusio teisėjo pradėtas ikiteisminis tyrimas, savo poziciją jis ruošiasi išsakyti pats (didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukęs atvejis, su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Aurelijaus Gutausko komentaru)
Trečiadienio popietę Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išplatino pranešimą, kad antradienį kelyje A1 sulaikyto automobilį vairavusio girto teisėjo Arvydo Daugėlos bylos bus perskirstytos, o prokuratūra dėl įvykio pradėjo ikiteisminį tyrimą.
LNK žiniose  Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės, l.e. teismo pirmininko pareigas Sigitos Rudėnaitės komentaras. Žiūrėkite nuo 07:09.
Teisėjų tarybos vadovė apie neblaivų prie vairo įkliuvusį Daugėlą: 1,8 prom. girtumas nėra suderinamas su teisėjo veikla (su Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės, l.e. teismo pirmininko pareigas Sigitos Rudėnaitės komentaru)
Girto Aukščiausiojo teismo teisėjo nuotykiai kelyje apvertė auštyn kojom garsią 16-mečio žūties Kaune bylą (su teismo pirmininko tarnybos atstovės ryšiams su visuomene Rimantės Kraulišės komentaru)
Prezidentūra tikisi, kad spręsdama dėl neblaivaus teisėjo Daugėlos Teisėjų taryba bus pasimokiusi iš ankstesnių atvejų

LAT planuoja skelbti sprendimą Pakso ir Vainausko byloje (su paskirtojo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Algimanto Valantino komentaru)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
(LAT) ketvirtadienį planuoja skelbti sprendimą buvusio „tvarkiečių“ lyderio, per apkaltą pašalinto prezidento Rolando Pakso ir „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės vadovo Gedvydo Vainausko baudžiamojoje byloje.

Kaip apginti vaiką nuo smurto? Įstatymų instrumentai yra – tereikia jais pasinaudoti (teismų sistemos inicijuotas pranešimas su Kauno apylinkės teismo pirmininko Arūno Purvainio ir Lietuvos teismų psichologų kuratorės Neringos Grigutytės komentarais)
Užvakar mišriu būdu vykusioje diskusijoje „Kaip apginti vaiką?“ susitiko Lietuvos ir Norvegijos teismų, policijos, prokuratūros, Lietuvos įstatymų leidžiamosios valdžios ir tarptautinių organizacijų atstovai. Tarptautinę vaikų gynimo dieną jie sprendė, ką galima padaryti dėl smurtą patyrusių, artimoje aplinkoje jį mačiusių ir į teisinius procesus patekusių vaikų.

Motina ir sūnus pasiųsti už grotų: palėpėje augino kanapes ir vogė elektrą joms džiovinti
Šiaulių apygardos teismas trečiadienį vyrą bei jo motiną už kanapių auginimą nuteisė atitinkamai dvylikos metų ir šešerių metų nelaisvės bausmėmis. Vyro sutuoktinei skirta laisvės apribojimo bausmė.
Informacinėje laidoje „Labas vakaras, Lietuva“ Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjo ryšiams su visuomene Vytauto Jončo komentaras. Žiūrėkite nuo 55:40. 

Paslaugų tenka laukti ir mėnesius. Kas tie profesionalai? (su Nacionalinės teismų administracijos direktorės Natalijos Kaminskienės komentaru)
Kiekvienais metais Lietuvoje daugybė žmonių kreipiasi į teismus. Išsiskyrus nuomonėms, požiūriams, susidūrus priešingoms pozicijoms žmonės netenka vilties rasti išeitį patys ir savo problemas patiki teisėjams, profesionaliems teisininkams, kurie taikydami įstatymo raidę ir asmeninį įsitikinimą priima sprendimus, kuriuos ginčo šalys privalo vykdyti.

Prezidentas sieks atleisti neblaivų prie vairo įkliuvusį LAT teisėją Daugėlą (labai didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukęs atvejis)
Prezidentas Gitanas Nausėda kreipsis patarimo į Teisėjų tarybą dėl neblaivaus prie vairo įkliuvusio Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjo Arvydo Daugėlos atleidimo. <...> A. Daugėla neblaivus prie vairo policijai įkliuvo Kauno rajone antradienį.
LNK žiniose Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės, l.e. teismo pirmininko pareigas Sigitos Rudėnaitės komentaras. Žiūrėkite nuo 02:46.

Šiaulietis tyčia sukėlė devyniolika avarijų: bandė pasipelnyti, bet sumokėti teks pačiam (žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla, su Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjo Martyno Galvičiaus komentaru)
Šiaulių apylinkės teismas dvejų metų laisvės apribojimo bausmę skyrė 30-mečiui šiauliečiui, kuris tyčia sukėlė devyniolika avarijų, kad gautų išmokas iš draudimo bendrovių.
Šiaulių TV informacinėje laidoje „Info studija“ Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjo Martyno Galvičiaus komentaras. Žiūrėkite nuo 00:36

Kauno apylinkės teisme – ypatinga apsauga mažiesiems proceso dalyviams (teismų sistemos inicijuotas pranešimas, su Kauno apylinkės teismo psichologių Inos Božokienės ir Justinos Valantinės komentarais)
<...> Kauno apylinkės teismas deda maksimalias pastangas, kad užtikrintų mažųjų bylos dalyvių teises ir interesus teismo proceso metu: nuo atsakingo požiūrio ir prioritetų nustatymo iki jų įgyvendinimo tinkamomis administravimo priemonėmis (vidiniai teisės aktai, aplinka, specialistai, priemonės).

Žiaurų nužudymą Anykščių r. įvykdžiusi moteris sės už grotų: kūdikį įmetė į lauko tualeto išmatų duobę (labai didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla)
Panevėžio apygardos teismas
pripažino Anykščių gyventoją kalta dėl mažamečio bejėgiškos būklės savo šeimos nario nužudymo ir skyrė jai 8 metų laisvės atėmimo bausmę. Nuosprendžiui įsiteisėjus bausmę kaltinamoji turės atlikti pataisos namuose, pranešė teismas.
Lrytas.lt laidoje „Reporteris“ Panevėžio apygardos teismo teisėjos Danutės Švitinienės komentaras. Žiūrėkite nuo 14:19. 

Rengiama diskusija apie smurtą patyrusių vaikų interesus teisiniuose procesuose (su Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės, l.e. teismo pirmininko pareigas Sigitos Rudėnaitės komentaru)
Lietuvos teismai birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, prie apskritojo stalo susėsti ir atvirai apie smurtą patyrusių vaikų interesus teisiniuose procesuose pasikalbėti pakvietė kolegas iš Lietuvos ir Norvegijos teisingumo, teisėsaugos ir teisėkūros institucijų bei tarptautinių nevyriausybinių organizacijų atstovus.

Šiaulietis Vildis Slabovas 2 metus „dirbo“ avarijų sukėlėju – daužė mašinas dėl išmokų (su Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjo Martyno Galvičiaus komentaru)
<...> Šiaulių apylinkės teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį 30 m. šiauliečiui Vildžiui Slabovui, kuris tyčia sukėlė 19-a autoavarijų, sugadino automobilius ir neteisėtai gavo draudimo išmokas iš draudimo bendrovių.

Teisėja Sigita Jokimaitė: pagarbos žmogui, padorumo ir pavyzdingumo principai turi būti pirmoje vietoje (interviu su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėja Sigita Jokimaite, perpublikuota iš žurnalo TEISMAI.LT)
Atnaujintai Teisėjų etikos ir drausmės komisijai vadovauja Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėja Sigita Jokimaitė, anksčiau buvusi šios komisijos nare. Komisijos pirmininkė sutiko pasidalyti mintimis apie keliamus reikalavimus teisėjams, gaunamus skundus ir dėl kokio kolegų elgesio jai būna apmaudu.

Vaikai liudija teisme. Ką reikia žinoti apie vaikų apklausas? (teismų sistemos inicijuotas pranešimas su Kauno apylinkės teismo pirmininko Arūno Purvainio ir Lietuvos teismų psichologų kuratorės doc. dr. Neringos Grigutytės komentarais)
Baudžiamųjų bylų liudytojais vis dažniau tampa nepilnamečiai, kuriuos pareigūnams ir teisėjams padeda apklausti teismų psichologai: kasmet atliekama apie 1000 apklausų. Kaip apsaugoti vaikus ir kaip juos nuteikti, jeigu jiems tenka liudytojo baudžiamojoje byloje vaidmuo? Ką reikia žinoti apie vaikų apklausas?

Iš draugo laidotuvių – mirties keliu: BMW lūžo perpus, nebuvo jokių galimybių išgyventi (su Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjos Dalios Ulianskaitės-Zabulionienės komentaru)
Mareko M. baudžiamąją bylą išnagrinėjusi Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Dalia Ulianskaitė-Zabulionienė atsižvelgė ne tik į žuvusiojo krikšto motinos, bet ir jo vaiko motinos žodžius, pasakytus teismo salėje ir paskelbė, kad, nors kaltinamajam ir grėsė reali laisvės atėmimo bausmė, tačiau yra pagrindas jos vykdymą atidėti.

Žinoma advokatė pasibaisėjusi: teisėja į akis meluoja ir taip parodo, kad tu esi visiška šiukšlė (su Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko patarėjos Gintarės Vosyliūtės komentaru)
<...> Vilniaus miesto apylinkės teismas pranešė, kad reikėjo skubiai apsispręsti dėl suėmimo, kadangi laikino 48 valandų sulaikymo terminas buvo beveik pasibaigęs.

Radijo byla. Vaikai teismo procese ir nepilnamečiai prekeivių žmonėmis pinklėse
Situacijos, kai nepilnamečiams tenka atsidurti teisme. Kaip apsaugoti vaikus bei kaip juos nuteikti, jeigu jiems tenka liudytojo baudžiamojoje byloje vaidmuo?
LRT radijo laidoje „Radijo byla“ Kauno apylinkės teismo pirmininko Arūno Purvainio ir Lietuvos teismų psichologų kuratorės doc. dr. Neringos Grigutytės komentarai. Klausykite nuo 01:15.

LRT FAKTAI. Kaukių skeptikai ragina skųsti gautas baudas – ar tai padės išvengti atsakomybės? (su Nacionalinės teismų administracijos Komunikacijos skyriaus vedėjos Rūtos Andriuškaitės komentaru)
<...> Nors nėra tikslios statistikos, teismų duomenimis, apeliacijos dėl baudų už kaukių dėvėjimą priešingai, nei kartais tvirtinama, daugeliu atvejų nebuvo patenkintos. Tai reiškia, kad, gavus baudą už karantino ribojimų nesilaikymą, ją dažniausiai tekdavo sumokėti.

LAT teisėjas: nedidelio kiekio narkotikų dekriminalizavimas nereiškia jų legalizavimo (su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Aurelijaus Gutausko komentaru)
Nedidelio kiekio narkotinių medžiagų turėjimo be tikslo platinti dekriminalizavimas nereiškia kvaišalų legalizavimo, sako Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjas Aurelijus Gutauskas.

Konstitucinio Teismo teisėjas Norkūnas: teisėjo galia – teisingas sprendimas, pagrįstas aiškiais argumentais (Perpublikuota iš žurnalo TEISMAI.LT, interviu su Konstitucinio Teismo teisėju, buvusiu Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėju Algiu Norkūnu)
Konstitucinio Teismo teisėju paskirtas buvęs Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Algis Norkūnas – plačios erudicijos, aukštos profesinės kvalifikacijos, nepriekaištingos reputacijos teisininkas; taip apibūdinamas beveik 30 metų trunkantis teisėjo darbas teismuose ir teismų savivaldoje. 

Pokalbis su Panevėžio apylinkės teismo pirmininke V. Breskiene (interviu su Panevėžio apylinkės teismo pirmininke Virginija Breskiene)
Kaip pandemija paveikė teismų darbą, ką veikia teismo savanoriai ir kodėl teismo proceso dalyviai kartais jaučiasi nepatenkinti sprendimu?
Laidoje „JP.lt diena“ pokalbis su Panevėžio apylinkės teismo pirmininke Virginija Breskiene.

Ryto garsai. Jau penkerius metus teismuose talkina savanoriai: kuo svarbi jų pagalba? (interviu su Vilniaus miesto apylinkės teismo vyriausiąja specialiste-psichologe Simona Bartkiene)
Birželį sukaks penkeri metai, kai mūsų šalies didžiuosiuose teismuose pasitelkiami savanoriai, kurie padeda liudytojams, nukentėjusiems bei kitiems teismo lankytojams.
LRT radijo laidoje Ryto garsai interviu su Vilniaus miesto apylinkės teismo vyriausiaja  specialiste-psichologe Simona Bartkiene. Klausykite nuo 57:53. 

Teisėjas paaiškino, kaip Kelių eismo taisyklių pažeidimas virsta nužudymu (teismų sistemos inicijuotas pranešimas, Kauno apylinkės teismo teisėjo Audriaus Meilučio komentaras)
Kelių eismo taisyklių pažeidimai, už kuriuos galima atsidurti teisme: už kokius nusižengimus jau gresia baudžiamoji atsakomybė ir kada eismo įvykis su tragiškomis pasekmėmis gali pavirsti byla dėl nužudymo? Kokia kitų valstybių praktika? Į šiuos ir kitus panašius klausimus atsakė Kauno apylinkės teismo teisėjas Audrius Meilutis, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Šeima laimėjo bylą prieš „Vaikystės sodą“: varškėčių porcija galėjo kainuoti vaiko gyvybę (su Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko patarėjos Gintarės Vosyliūtės komentaru)
„To įvykio metu, vaikui pavartojus tam tikro maisto jį ištiko labai stipri alerginė reakcija, ji įvertinta kaip nežymus sveikatos sutrikdymas. Dėl to teismas nusprendė, kad vaikas patyrė tam tikrus dvasinius išgyvenimus, fizinį skausmą, nepatogumus ir teismas mažamečiui padarytą neturtinę žalą įvertino 3 tūkstančių eurų suma“, – LNK teigė Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovė Gintarė Vosyliūtė.
LNK žiniose Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko patarėjos Gintarės Vosyliūtės komentaras. Žiūrėkite nuo 04:22.

Seimas paskyrė Algimantą Valantiną Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėju (žiniasklaidos dėmesio sulaukusi naujiena, su paskirtojo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Algimanto Valantino komentaru)
Seimas pritarė Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos siūlymui ir paskyrė Algimantą Valantiną Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėju. <...> Nutarimas įsigalioja birželio 22 d.

Radijo byla. Už kokius Kelių eismo taisyklių pažeidimus gali atsidurti teisme?
Už kokius Kelių eismo taisyklių pažeidimus gali atsidurti teisme, už kokius nusižengimus jau gresia baudžiamoji atsakomybė ir kada autoįvykis su tragiškomis pasekmėmis gali pavirsti byla dėl nužudymo?
LRT radijo laidoje „Radijo byla“ Kauno apylinkės teismo teisėjo Audriaus Meilučio komentaras. Klausykite nuo 16:05.

Tauragės ugniagesių vadas į darbą atėjo sirgdamas koronavirusu: išgėriau vaistų ir nebebuvau pavojingas (su Tauragės apylinkės teismo teisėjos Raimondos Pauparienės komentaru)
Tauragės apylinkės teismas praėjusią savaitę R. Masolui skyrė 3 tūkst. eurų baudą už tai, kad jis pažeidė Baudžiamojo kodekso 277 str., jame numatyta atsakomybė už kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimą. Anot teismo, jis sukėlė aplinkiniams pavojų susirgti koronavirusu.

Teisėja: prasmė yra taikoje, o ne ginče (interviu su Šiaulių apylinkės teismo pirmininke Rasa Milvydaite)
Pernai Lietuvoje buvo įvykdyta beveik 400 teisminės mediacijos (ginčo taikaus sprendimo) procesų ir kone pusė iš jų pasibaigė taikos sutartimis. 34 tokie procesai, šalims kreipusis į teismą dėl ginčo išsprendimo, vykdyti Šiaulių apylinkės teisme.

Dėl „trikojo“ – išpuolis prieš Marijampolės pareigūnę: bijojau tęsti tarnybą, bijojau keršto (su Marijampolės apylinkės teismo pirmininko Laimondo Noreikos komentaru)
Pareigūnę dėl „trikojo“ užsipuolęs bei ją iškoliojęs marijampolietis sulaukė itin griežto policijos atkirčio – vyras sulaikytas, jam iškelta baudžiamoji byla ir jis net nuteistas dėl grasinimų. Tačiau Kauno apygardos teismo teisėjai šioje istorijoje jokio nusikaltimo neįžvelgė.

Monikai Šalčiūtei vėl nepasirodžius teismo posėdyje priimtas sprendimas ją atvesdinti (su Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko patarėjos Gintarės Vosyliūtės komentaru)
Administracinio nusižengimo bylos, kurioje atsakomybėn traukiama Monika Šalčiūtė, nagrinėjimas ir toliau stringa dėl socialinių tinklų žvaigždės kaltės – ji ir vėl nepasirodė Vilniaus miesto apylinkės teismo posėdyje. Todėl šįkart teismas nusprendė imtis griežtesnių priemonių – nutarta taikyti atvesdinimą.
LNK žiniose Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjos Viktorijo Šelmienės komentaras. Žiūrėkite nuo 15:56.

„Daktarų“ šešėlis Kauno apylinkės teisme: žmogžudystė apnuogino įstatymų spragas (su Kauno apylinkės teismo teisėjo padėjėjos, atliekančios teismo pirmininko padėjėjos funkcijas (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) Vaivos Milkeraitienės komentaru)
Artimiausiu metu Kauno apylinkės teismui bus perduota byla tik dėl dalies Egidijui Smailiui, siejamam su "Daktarų" nusikalstama grupuote, inkriminuojamų nusikaltimų. Šiuos jis kaltinamas padaręs tuo metu, kai minėtame teisme dar dirbo jo sutuoktinė. Ikiteisminis tyrimas dėl žmogžudystės Baltijos gatvėje yra išskirtas į atskirą ir tęsiamas. E. Smailys yra suimtas iki šiol – jau beveik devynis mėnesius. Dėl ko netrukus klausimą, ar jį pratęsti, jau spręs Kauno apygardos teismas

Teisė – tai žmogus, o kur žmogus – ten ir psichologija (perpublikuota iš žurnalo TEISMAI.LT)
Pastarąjį dešimtmetį teismų sistema artėja prie žmogaus, jis vis geriau išklausomas ir girdimas. Apie tai pasakoja Žmogaus studijų centro partneris, psichologas psichoterapeutas Justinas Burokas, vedantis teisėjams mokymus, atliekantis įvairius tyrimus teismuose ir turintis galimybę stebėti reikšmingus ir teigiamus pokyčius teismų sistemoje, matomus psichologo akimis.

„Tokia situacija nenormali“: trims svarbiausiems teismams nerandant vadovų, padėtimi susidomėjo ir EK  (su Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės, l.e. teismo pirmininko pareigas Sigitos Rudėnaitės, šio teismo pirmininko tarnybos atstovės ryšiams su visuomene Rimantės Kraulišės ir Lietuvos apeliacinio teismo Teismų praktikos skyriaus vedėjos Lauros Mickevičiūtės komentarais)
Lietuvos teismų sistemoje – neeilinė situacija. Konstitucinis Teismas (KT), Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) ir Lietuvos apeliacinis teismas dirba be nuolatinių vadovų. Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė tvirtina, kad šia situacija jau domisi Europos Komisija (EK).

Teismas prokurorams grąžino Romo Zamolskio baudžiamąją bylą
Panevėžio apygardos teismas trečiadienį nusprendė grąžinti prokurorams šiuo metu Rusijoje laisvės atėmimo bausmę atliekančio Romo Zamolskio baudžiamąją bylą.
Informacinėje laidoje „Labas vakaras, Lietuva“ Panevėžio apylinkės teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Jolitos Gudelienės komentaras. Žiūrėkite nuo 55:17

Teismas nespręs, ar K. Komskis sulaužė savivaldybės tarybos nario priesaiką (su Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo Teisinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Neringos Lukoševičienės komentaru)
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
 (LVAT) trečiadienį atsisakė nagrinėti prašymą pateikti išvadą, ar Pagėgių savivaldybės tarybos narys Kęstas Komskis sulaužė duotą priesaiką.

A. Valantinas: tenka apgailestauti, kad teisės aiškinimas formuojamas per bylas(su Lietuvos apeliacinis teismo teisėjo Algimanto Valantino komentaru)
Į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą(LAT) kandidatuojantis Algimantas Valantinas sako apgailestaujantis, kad teisminė praktika formuojama per bylas, o Aukščiausiasis Teismas turėtų aktyviau dalyvauti teisėkūros procese.

Skandalingoje byloje viešai demaskuotas medžiotojas išpažino savo nuodėmę teisėjui tarsi kunigui (su Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų teisėjo Dmitrij Rancev komentaru)
<...> Primintina, kad kovo 18-osios dienos posėdyje Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmuose pakvipo dokumento klastojimu. Teisėjui teko medžiotojus kamantinėti, kodėl jų pavardės skirtingos, o parašai – stebėtinai vienodi.

Teismas įvertino žymiojo pareigūno nutraukto karantininio vakarėlio dalyvio elgesį: sprendimas – netikėtas (su Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjos Ingos Štuopienės komentaru)
Antradienį Vilniaus miesto apylinkės teisme priimtas sprendimas dėl vakarėlio dalyvio, kurį, padarydamas taktines klaidas, sausio pradžioje sulaikė žymusis sostinės pareigūnas Vitalijus Vaitkevičius. Smūgio lazda sulaukusiam Lukui Žilioniui buvo surašytas protokolas už karantino pažeidimus bei nepaklusimą teisėtiems pareigūnų reikalavimams. 

Monikai Šalčiūtei vėl nepasirodžius teismo posėdyje priimtas sprendimas ją atvesdinti (su Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko patarėjos Gintarės Vosyliūtės komentaru)
Administracinio nusižengimo bylos, kurioje atsakomybėn traukiama Monika Šalčiūtė, nagrinėjimas ir toliau stringa dėl socialinių tinklų žvaigždės kaltės – ji ir vėl nepasirodė Vilniaus miesto apylinkės teismo posėdyje. Todėl šįkart teismas nusprendė imtis griežtesnių priemonių – nutarta taikyti atvesdinimą.

LAT sumažino bausmę nepagrįstai nedarbingumą nustačiusiai gydytojai (su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininko tarnybos atstovės ryšiams su visuomene Rimantės Kraulišės komentaru)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 
ketvirtadienį trimis mėnesiais sumažino kalta dėl nepagrįstai nustatyto darbingumo pripažintai gydytojai oftalmologei Danutei Milkintienei anksčiau skirtą lygtinę ketverių metų laisvės atėmimo bausmę ir panaikino baudą, pranešė Šiaulių apygardos prokuratūra.

Jurbarkietės sumušimo ir prievartavimo byla: skriaudėjas bus teisiamas iš naujo (labai didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla, su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Aurelijaus Gutausko komentaru)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) 
trečiadienį nusprendė iš naujo grąžinti Klaipėdos apygardos teismui nagrinėti nepilnametės iš Jurbarko sumušimo ir prievartavimo bylą.
Lrytas.tv vaizdo reportaže Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Aurelijaus Gutausko komentaras. 

Teisėjo patarimas darbuotojams: jei norite išvengti darbo ginčo, visus sutarimus su darbdaviu aptarkite raštu (teismų sistemos inicijuotas pranešimas, Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko Mariaus Bartninko komentaras)
Gražus susitarimas su maloniai kalbančiu būsimu darbdaviu: „vėliau įrašysime, pasirašysime, dėl priedų žiūrėsime vėliau“ ir pan. Ir... po kiek laiko varstomos Darbo ginčų komisijos (Komisijos) ar net teismo durys. Kaip prasideda darbo ginčai, kaip jų išvengti, kaip nepadaryti esminių klaidų pasirašant darbo sutartis ir įsidarbinant?

Radijo byla: darbo ginčai
Dėl ko prasideda darbo ginčai ir kaip jų išvengti? Kaip nepadaryti esminių klaidų pasirašant darbo sutartis ir įsidarbinant? Ar dėl pandemijos padaugės darbo ginčų teismuose?
LRT radijo laidoje „Radijo byla“ Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko Mariaus Bartninko komentaras. Klausykite nuo 01:50

Savo neįgalų vaiką nužudyti pasikėsinusiai moteriai teismas skyrė laisvės apribojimą (labai didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla)
Kauno apygardos teismas 
ketvirtadienį skyrė dvejų metų laisvės apribojimo bausmę moteriai, pasikėsinusiai nužudyti savo neįgalų vaiką. „Teisėjų kolegija nusprendžia pripažinti kalta (...) ir skirti dvejus metus laisvės apribojimo“, – paskelbė teisėjas Arūnas Paštuolis.
Lrytas.tv laidoje „Reporteris“ Kauno apygardos teismo pirmininko padėjėjos (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) Mildos Bučnytės komentaras. Žiūrėkite nuo 09:39.

„MG Baltic“ korupcijos byla: dėl Gustainio advokato ligos atidėtas posėdis (su Vilniaus apygardos teismo teisėjos Nijolės Žimkienės komentaru)
Vilniaus apygardos teismas 
dėl vieno iš kaltinamųjų – Šarūno Gustainio – advokato ligos atidėjo ketvirtadienį turėjusį vykti politinės korupcijos bylos posėdį. 

Prezidentas prašo Teisėjų tarybos patarimo dėl Valantino skyrimo LAT teisėju
Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį pasirašė dekretą, kuriuo kreipėsi į Teisėjų tarybą patarimo dėl buvusio Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko Algimanto Valantino skyrimo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėju.

Aukščiausiasis Teismas skelbs sprendimą „Zero live show“ reklamos byloje (žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
(LAT) antradienį ketina skelbti sprendimą „Zero live show“ reklamos Turgelių bažnyčioje bylą. Šią bylą LAT turėjo pradėti nagrinėti dar pernai rudenį, tačiau dėl karantino pirmasis posėdis įvyko tik kovo viduryje.

Apeliacinis teismas skelbs sprendimą dėl nacionalinio stadiono (žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla)
[Lietuvos] apeliacinis teismas antradienį ketina paskelbti, ar Vilniaus valdžia galės pasirašyti daugiau nei 150 mln. eurų vertės nacionalinio stadiono koncesijos sutartį su konkursą laimėjusia koncerno „Icor“ įmone „Axis industries“ bei projekto finansuotoja „Baltcap“.

Vėlyvis, Papinigis ir Storpirštis turės sumokėti baudas už apeigų trukdymą (labai didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla, su  Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Aurelijaus Gutausko komentaru)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
 (LAT) antradienį paliko galioti baudas „Zero live show“ reklamą per mišias Turgelių bažnyčioje surengusiems aktoriams Mindaugui Papinigiui bei Ainiui Storpirščiui ir režisieriui Emiliui Vėlyviui.
Informacinėje laidoje „Labas vakaras, Lietuva“ Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Aurelijaus Gutausko komentaras. Žiūrėkite nuo 01:05:28 ir 01:07:07.

Jonavos rūmams virtus didžiausiu infekcijos židiniu rajone, stabdoma teismo veikla: serga ir vakcinuoti (su Kauno apylinkės teismo teisėjo padėjėjos, atliekančios teismo pirmininko padėjėjos (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) funkcijas Vaivos Milkeraitienės komentaru)
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, šiuo metu Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmuose fiksuojamas didžiausias COVID-19 atvejų skaičius Jonavos rajone – 17 susijusių atvejų, iš kurių 10 yra laikomi pirminiais ir 7 antriniais. Teismo pirmininkas 15min tikino, kad situacija yra efektyviai valdoma, ji jam – „labai tikėta“. Reaguojant į įvykius, stabdoma Jonavos rūmų veikla.

Žmogaus teisių komitete buvo pritarta narkotinių medžiagų dekriminalizacijai (su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Artūro Pažarskio komentaru)
Trečiadienį Žmogaus teisių komiteto posėdyje buvo svarstytas narkotinių medžiagų dekriminalizacijos klausimas, BK 259 str. pakeitimas. <...> Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Artūras Pažarskis posėdyje teigė, kad pats projektas yra taisytinas, tačiau jo idėja – gera, skatino Seimo narius projektui pritarti.

Teismo darbuotojos avarijos byloje – dar viena pertrauka (su Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų Violetos Balčiūnienės komentaru)
Daugiau nei metus laiko Klaipėdos apylinkės teismo [Klaipėdos miesto rūmuose] nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje dėl žmogaus mirtimi pasibaigusios avarijos teks daryti dar vieną pertrauką.

Teisėjams skiepijantis nuo COVID-19, to nesulaukiantys advokatai piktinasi diskriminacija (su Nacionalinės teismų administracijos Komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Miglės Pavliukovičienės komentaru) 
Teisėjams ir prokurorams prioritetine tvarka skiepijantis nuo COVID-19, to paties nesulaukiantys advokatai piktinasi dvigubais standartais ir diskriminacija.

Psichoaktyviųjų medžiagų bylos: nekaltas žolytės parūkymas gali sugriauti gyvenimą (teismų sistemos inicijuotas pranešimas, Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko pavaduotojo Mindaugo Ražansko komentaras)
<...> Elgesio su psichoaktyviosiomis medžiagomis problematiką apžvelgė Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko pavaduotojas Mindaugas Ražanskas.

10-metę palaidojusi šeima lengviau atsikvėpė: dukros netekę tėvai verkė teisme (didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla, su Kauno apygardos teismo teisėjos Jūratės Jakubonienės komentaru)
<...> Vaido Jankausko emocijos ir palengvėjimo ašaros pratrūksta Kauno apygardos teisme kur paskelbiamas nuosprendis, kad jo žmona Jurgita nekalta dėl judviejų dešimtmetės dukters žūties, 2014 -aisiais, lapkričio 1ąją, įvykusioje tragiškoje avarijoje Varėnos rajone.
Tv3 žiniose Kauno apygardos teismo teisėjos Jūratės Jakubonienės komeors ntaras. Žiūrėkite nuo 36:10.
15min.lt vaizdo įraše Kauno apygardos teismo teisėja Jūratė Jakubonienė skelbia teismo nutartį. 

Dėl narkotikų įkalintam Šustausko sūnui – blogos žinios: lengvatikį lengva įtraukti į kriminalinę veiklą (su Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmų teisėjo Ričardo Juodžio komentaru)
Buvusio Seimo nario, Kauno mero Vytauto Šustausko, kuris save yra titulavęs ubagų karaliumi, sūnus Nerijus Šustauskas dar nebus paleistas į laisvę – Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmai nutarė, kad dėl labai didelio kiekio psichotropinių medžiagų ir prekursorių disponavimo nuteisto kauniečio elgesys Pravieniškių pataisos namuose nėra nepriekaištingas ir dar nesudaro pagrindo manyti, jog jau yra pasiekti baudžiamajame įstatyme numatyti bausmės tikslai.

LAT nepakeitė bausmės šešis žmones nusinešusį Žirmūnų gaisrą sukėlusiam Dailidei (labai didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
(LAT) ketvirtadienį nusprendė nepakeisti 15 metų laisvės atėmimo bausmės šešių žmonių gyvybę nusinešusį Žirmūnų gaisrą sukėlusiam Artūrui Dailidei.
LNK žiniose Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Aurelijaus Gutausko komentaras. Žiūrėkite nuo 31:45

Teismas panaikino R. Vaitkui skirtą baudą ir bylą dėl piktnaudžiavimo grąžino nagrinėti iš naujo (didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla, su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo atstovės Rimantės Kraulišės komentaru)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
(LAT) ketvirtadienį panaikino buvusiam atominės jėgainės statybai sukurtos bendrovės „Visagino atominė elektrinė“ (VAE) vadovui Rimantui Vaitkui už piktnaudžiavimą tarnyba skirtą 11,3 tūkst. eurų baudą ir grąžino bylą iš naujo nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Teismas: „Kesko“ ir „Senukų“ ginčas turi būti nagrinėjamas arbitraže (su Vilniaus apygardos teismo teisėjo padėjėjos Rūtos Trimailovienės komentaru)
Vilniaus apygardos teismas (VAT) balandžio 15 dieną atmetė „Kesko“ skundą ir paliko nepakeistą Vilniaus miesto apylinkės teismo šių metų vasario 1 dieną priimtą nutartį, kuria Suomijos bendrovės ieškinys paliktas nenagrinėtas.

Aukščiausiasis Teismas atvers R.Pakso ir G.Vainausko prekybos poveikiu bylą (žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla, su Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo Algimanto Valantino komentaru)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
ketvirtadienį ketina pradėti nagrinėti buvusio „tvarkiečių“ lyderio, per apkaltą pašalinto prezidento Rolando Pakso ir „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės vadovo Gedvydo Vainausko bylą.

Radijo byla. Narkotikų laikymas ir platinimas. Kas gresia už smalsumą pabandyti? (Teismų sistemos inicijuota tema)
Kas yra narkotikų platinimas? Kaip baudžiami psichotropinių medžiagų laikytojai ir platintojai? Ką liudija teismų praktika?
LRT radijo laidoje „Radijo byla“ Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko pavaduotojo Mindaugo Ražansko komentaras. Klausykite nuo 01:40.

Teismas panaikino išteisinamąjį nuosprendį buvusiam Santaros klinikų vadovui Strupui (labai didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
(LAT) antradienį panaikino išteisinamąjį nuosprendį dėl kyšio paėmimo buvusiam Santaros klinikų vadovui Kęstučiui Strupui ir grąžino bylą iš naujo nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.
LNK žiniose Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Aurelijaus Gutausko ir Vilniaus apygardos teismo teisėjo Gintaro Dzedulionio komentarai. Žiūrėkite nuo 25:10, 30:48 ir 31:05.

Seimas pritarė Nerijaus Meilučio kandidatūrai į Lietuvos apeliacinio teismo teisėjus (su Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio komentaru)
Seimas pritarė Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos pateiktai Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio kandidatūrai į Lietuvos apeliacinio teismo teisėjus.

Mediacija sutaiko ne tik šeimas: idėja grindžiama savanoriškumo principu
Taikus net ir teismą pasiekusių ginčų sprendimo būdas – mediacija – jau padeda susitaikyti ne tik šeimoms – neseniai mediacija pradėta taikyti ginčuose su valstybės institucijomis.
LRT laidoje  „Labas rytas, Lietuva“ Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo, Teisminės mediacijos komisijos pirmininko Artūro Driuko komentaras.

Į teismą pakviestas liudytojas dėl karantino mirko lietuje: ar tai normalu? (su Kauno apylinkės teismo pirmininko patarėjos (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) Vaivos Milkeraitienės komentaru)
Jau lyg ir pripratome, kad karantinas pakoregavo daugelio įstaigų darbą. Taip pat – ir teismų. Kauno apylinkės teismas į nagrinėjamus procesus kviečiamiems žmonėms neleidžia peržengti teismo slenksčio, kol jų neateina pasitikti atsakingas teismo darbuotojas.

Seimas ėmėsi pataisų, kurios ribotų teisėjų papildomą uždarbį iš paskaitų (su Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės, l.e. teismo pirmininko pareigas Sigitos Rudėnaitės komentaru)
Seimas šią savaitę ėmėsi pataisų, kurios ribotų teisėjų papildomą darbą skaitant paskaitas. Teismų įstatymo pataisos teisėjams leistų papildomą pedagoginę veiklą tik mokslo ir studijų institucijose. Už tokias pataisas po pateikimo balsavo 81 Seimo narys, prieš buvo vienas ir susilaikė 28 parlamentarai.

Siaubo rytas Aukštaitijos vienkiemyje: ne visi gailėjo 84 metų senutės, kurią išžagino 20-metis (Su Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmų teisėjos Vitalijos Ragauskienės komentaru)
Teisėja nutarė, kad šioje byloje teisingumas bus įvykdytas Martynui G. paskyrus realią laisvės atėmimo bausmę, kuri savo dydžiu yra artima sankcijos vidurkiui. Be to, teismas nukentėjusiajai iš nuteistojo priteisė 4 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti. Tiesa, senolė iš Martyno G. prašė priteisti 10 tūkst. Eur.

Skiepijami teismo darbuotojai (su Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų pirmininkės Rasos Milvydaitės ir teisėjos Jurgos Žulpės komentarais)
Penktadienį Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjai, teismo posėdžių sekretorės, Raštinės skyriaus specialistai „AstraZeneca“ vakcina paskiepyti nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos).

 F. Kirkorovo bylą dėl draudimo atvykti į Lietuvą teismas atvers gegužės viduryje(su Vilniaus apygardos administracinio teismo  pirmininko padėjėjo ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Audrio Kutrevičiaus komentaru)
Vilniaus apygardos administracinis teismas
gegužės viduryje planuoja pradėti nagrinėti Rusijos atlikėjo Filipo Kirkorovo skundą dėl draudimo jam atvykti į Lietuvą.

Kelmės policininkui 1000 eurų kyšį į kišenę įdėjusi pensininkė užsidirbo teistumą (su Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmų teisėjos Vilmos Raščiuvienės komentaru)
Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmuose
 paskelbtas nuosprendis 80 m. kaltinamajai Jadvygai Vaičienei, kuri, bandydama išvengti administracinės baudos už kontrabandinių cigarečių laikymą, davė 1 000 eurų kyšį policininkui.

Svarbiose interneto svetainėse – daug netvarkos (su Nacionalinės teismų administracijos komentaru)
Praėjusiais metais „Fresh Media“ paskelbė laimėjusi Nacionalinės teismų administracijos (NTA) skelbtą konkursą ir sukūrusi interneto svetaines 22 Lietuvos teismams. Tačiau Nacionalinė teismų administracija neigė, kad ši bendrovė administruoja svetainę teismai.lt. NTA teigimu, tai atlieka patys Nacionalinės teismų administracijos ir teismų informacinių technologijų specialistai.

Seimas svarstys Meilučio kandidatūrą į Lietuvos apeliacinio teismo teisėjus (su Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio komentaru)
Seimas svarstys Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio kandidatūrą į Lietuvos apeliacinio teismo teisėjus.

Nuteisti organizuotos grupės nariai: Joniškyje kėsinosi įvykdyti plėšimą bei bandė pabėgti nuo policijos (su Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmų teisėjos Sigitos Rozgaitės komentaru)
Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmuose
 paskelbtas nuosprendis trims kaltinamiesiems šiauliečiams Evgenijui Kravčiukui, Kristijonui Chadzevičiui ir Artūrui Riabovui, kurie prieš trejus metus, dalyvaudami organizuotoje grupėje, rengėsi Joniškyje iš pardavėjo pagrobti automobilį, tačiau įsikišus policijai, nusikaltimo neįvykdė. 

Smurtu kaltintam Ironvytui – teismo nuosprendis: skirta laisvės apribojimo bausmė (su Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko patarėjos Gintarės Vosyliūtės komentaru)
Žinomas Lietuvos atlikėjas Vytautas Medineckas, geriau žinomas kaip Ironvytas, pirmadienį išgirdo Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendį byloje dėl fizinio skausmo sukėlimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo.
LNK žiniose Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko patarėjos Gintarės Vosyliūtės komentaras. Žiūrėkite nuo 29:47.

Žiniasklaida: Šarūno Barto dukrą pražudęs neblaivus vairuotojas – garsaus politiko sūnus
Šią savaitę pranešus, kad neblaivus „Hyundai i30“ partrenkė ir mirtinai sužalojo dviračiu važiavusią režisieriaus Šarūno Barto dukrą. <...> Jei teismas patvirtins, kad avarija įvyko dėl girto vairuotojo kaltės, teismas skirs nuo trejų iki dešimties metų kalėjimo.
LNK žiniose Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Aurelijaus Gutausko komentaras. Žiūrėkite nuo 25:55. 

Skandalingas aferistas – pareigūnų informatorius? (su Kauno apylinkės teismo teisėjo padėjėjos, atliekančios teismo pirmininko padėjėjos funkcijas (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) Vaivos Milkeraitienės komentaru)
<...> Kauno apylinkės teismas teigė nenustatęs, kad byloje būtų duomenų, jog M.Žalimas galėtų bėgti ar slėptis, bandyti naikinti įrodymus, paveikti liudytojus ar kitus įtariamuosius.

Mediacija padeda susitaikyti ne tik šeimoms (Teismų sistemos inicijuotas pranešimas su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų teisėjo, mediatoriaus Artūro Driuko ir Regionų apygardos administracinio  teismo Archyvo skyriaus vedėjos, mediatorės Rasos Vilūnės komentarais)
<...> Vien per praeitus metus buvo įvykdyta beveik 400 teisminės mediacijos procesų ir kone pusė jų pasibaigė taikos sutartimis, o privaloma tapusi neteisminė mediacija, tikėtina, prisidėjo prie mažesnio šeimos bylų skaičiaus teismuose.

Žiniasklaida: Šarūno Barto dukrą pražudęs neblaivus vairuotojas – garsaus politiko sūnus
Šią savaitę pranešus, kad neblaivus „Hyundai i30“ partrenkė ir mirtinai sužalojo dviračiu važiavusią režisieriaus Šarūno Barto dukrą. <...> Jei teismas patvirtins, kad avarija įvyko dėl girto vairuotojo kaltės, teismas skirs nuo trejų iki dešimties metų kalėjimo.
LNK žiniose Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Aurelijaus Gutausko komentaras. Žiūrėkite nuo 25:55. 

Skandalingas aferistas – pareigūnų informatorius? (su Kauno apylinkės teismo teisėjo padėjėjos, atliekančios teismo pirmininko padėjėjos funkcijas (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) Vaivos Milkeraitienės komentaru)
<...> Kauno apylinkės teismas teigė nenustatęs, kad byloje būtų duomenų, jog M.Žalimas galėtų bėgti ar slėptis, bandyti naikinti įrodymus, paveikti liudytojus ar kitus įtariamuosius.

Mediacija padeda susitaikyti ne tik šeimoms (Teismų sistemos inicijuotas pranešimas su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų teisėjo, mediatoriaus Artūro Driuko ir Regionų apygardos administracinio  teismo Archyvo skyriaus vedėjos, mediatorės Rasos Vilūnės komentarais)
<...> Vien per praeitus metus buvo įvykdyta beveik 400 teisminės mediacijos procesų ir kone pusė jų pasibaigė taikos sutartimis, o privaloma tapusi neteisminė mediacija, tikėtina, prisidėjo prie mažesnio šeimos bylų skaičiaus teismuose.

Radijo byla: Mediacija 
Per 2020 m. buvo įvykdyta apie 400 mediacijos procesų ir beveik pusė jų pasibaigė taikos sutartimis, o privaloma tapusi neteisminė mediacija, tikėtina, prisidėjo prie mažesnio šeimos bylų skaičiaus teismuose. Kokios yra mediacijos rūšys, kaip vyksta ir nuo ko prasideda mediacijos procesas?
LRT radijo laidoje „ Radijo byla“ Teisėjų tarybos Teisminės mediacijos komisijos pirmininko, Lietuvos Aukščiausiojo teismo Civilinių bylų teisėjo Artūro Driuko komentaras. Klausykite nuo 32:30.

Teisėjai siūlo keisti teismų finansavimo tvarką, ieškos pavyzdžių užsienyje (su Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės, l.e. teismo pirmininko pareigas Sigitos Rudėnaitės komentaru)
Teisėjų taryba antradienį pristatė premjerei Ingridai Šimonytei siūlymus peržiūrėti teismų finansavimo tvarką, dabartinę sako neužtikrinant teismų nepriklausomumo.

Teisėja Rasa Ragulskytė-Markovienė: man yra garbė vykdyti teisingumą (teismų sistemos inicijuotas interviu su Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėja Rasa Ragulskyte-Markoviene)
Teisėjų tarybai pritarus, prezidentas Gitanas Nausėda nutarė, kad iki šiol Vilniaus apygardos administraciniame teisme dirbusi teisėja Rasa Ragulskytė-Markovienė tęs karjerą Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme.

Naujagimiu Panevėžyje bandžiusiai atsikratyti motinai teismas skyrė laisvės apribojimą (su Panevėžio apygardos teismo teisėjos Jolantos Raščiuvienės komentaru)
Panevėžio apygardos teismas
pripažino 32 metų panevėžietę kalta dėl vaiko palikimo ir sunkaus jo sveikatos sutrikdymo. Moteriai skirta bausmė – laisvės apribojimas 2 metams.
Tv3 žiniose  Panevėžio apygardos teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Jolitos Gudelienės komentaras. Žiūrėkite nuo 23:34. 

Teisėjų korupcijos byloje įkliuvęs garsus advokatas perėjo į puolimą (su Panevėžio apygardos teismo teisėjo Sigito Bagdonavičiaus komentaru)
Panevėžio apygardos teismas
pradėjo nagrinėti vilniečio advokato Gintaro Rusecko, kuris kaltinamas dėl prekybos poveikiu, baudžiamąją bylą.

Apgriautos istorinės vilos ginčas – teismų karuselėje: kol abi pusės ginčijasi, pastatui dėmesio neskiriama jau beveik pusmetį (su Regionų apygardos administracinio teismo vyriausiosios specialistės Evelinos Talalienės komentaru)
Ginče dėl vilos Kauno Žaliakalnyje dar nematyti pabaigos. Trečiadienį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nusprendė priimti namo savininko Artūro Dankovskio apeliacinį skundą byloje, kurioje buvo užginčytas paveldosaugininkų reikalavimas apsaugoti namą nuo oro sąlygų.

Atverta unikali prieiga prie pasaulinių intelektinės nuosavybės precedentų (teismų sistemos inicijuotas pranešimas su Nacionalinės teismų administracijos direktorės Natalijos Kaminskienės komentaru)
Nacionalinė teismų administracija (NTA) ir Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) (angl. World Intelectual Property Organisation (WIPO)) tarptautinis biuras pasirašė susitarimo memorandumą dėl „WIPO Lex-Judgments“ projekto: memorandumu Lietuva prisijungia prie svarbiausius nacionalinių teismų sprendimus teikiančių valstybių.

Planais papirkti teisėjus kaltinamas advokatas Panevėžio teismą užvertė prašymais (su Panevėžio apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Sigito Bagdonavičiaus komentaru)
Ketvirtadienį Panevėžio apygardos teismas pradėjo nagrinėti vilniečio advokato Gintaro Rusecko, kuris kaltinamas dėl prekybos poveikiu, baudžiamąją bylą.

Teisėjo pamoka Šiaulių krašto ūkininkui: avies skerdimui medžioklinio šautuvo nereikia (su Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjo Manto Liesio komentaru)
<...> Šiaulių apylinkės teismas panaikino aplinkosaugininkų nutarimą ir bylą grąžino iš naujo tirti dėl 2020 m. rugsėjį legaliai laikomu medžiokliniu šautuvu nušautos negaluojančios avies. 

Teisingumo Lietuva laukė 30 metų: tragiškų Sausio įvykių byloje teismas paskelbė istorinį nuosprendį (labai didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla, su Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo Ernesto Rimšelio komentaru )
Istorinio teisingumo Lietuva laukė net 30 metų, – trečiadienį Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė iš karto įsiteisėjusį nuosprendį tragiškų 1991-ųjų Sausio įvykių byloje.
LNK žiniose Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo Ernesto Rimšelio komentaras. Žiūrėkite nuo 11:40. 

Naujagimiu Panevėžyje bandžiusiai atsikratyti motinai teismas skyrė laisvės apribojimą (su Panevėžio apygardos teismo teisėjos Jolantos Raščiuvienės komentaru)
Panevėžio apygardos teismas 
pripažino 32 metų panevėžietę kalta dėl vaiko palikimo ir sunkaus jo sveikatos sutrikdymo. Moteriai skirta bausmė – laisvės apribojimas 2 metams.

Pandemija nesustabdė teismų: daugėja e.bylų ir nuotolinių posėdžių (Teismų sistemos inicijuotas pranešimas su Teisėjų tarybos pirmininkės Sigitos Rudėnaitės ir pirmininkės pavaduotojos Egidijos Tamošiūnienės komentarais, su renginio transliacijos vaizdo įrašu) Lietuvos teismai nuotoliniu būdu pristatė 2020 m. veiklos ataskaitą ir kvietė diskutuoti apie žiniasklaidos ir Temidės rūmų santykį. Diskusijoje buvo paliesti ne tik pasitikėjimo teismais, bet ir teisingumo jausmo, kovos su korupcija klausimai ir jų atspindžių žiniasklaidoje problematika. Žinių radijo laidoje „Dienos tema“ interviu su Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininke, l.e. teismo pirmininko pareigas Sigita Rudėnaite. Klausykite nuo 46:10.  LRT radijo laidoje „60 minučių“ interviu su Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininke, l.e. teismo pirmininko pareigas Sigita Rudėnaite. Klausykite nuo 32:20. 

Kauno apygardos teismo vadovas N.Meilutis – apie rezonansus, COVID-19 įšaldytas bylas, santykius su STT ir žemą reitingą (interviu su Kauno apygardos teismo pirmininku Nerijumi Meilučiu) Praėjusią savaitę Teisėjų taryba pritarė N.Meilučio skyrimui Apeliacinio teismo teisėju. Kauno apygardos teismas pristatė savo 2020 metų veiklos apžvalgą, tad ir pokalbį su šio teismo pirmininku pradėjome prisimindami labiausiai įsimintinas, visuomenėje didžiausią rezonansą sukėlusias bylas, pernai nagrinėtas jo vadovaujamoje įstaigoje.

Teismas sustabdė Lietuvos oro uostų bagažo patikros įrangos konkursą (žiniasklaidos dėmesio sulaukęs sprendimas, su Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininko padėjėjo ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Audrio Kutrevičiaus komentaru) Vilniaus apygardos teismas Kinijos įmonės „Nuctech“ prašymu laikinai sustabdė Lietuvos oro uostų bagažo patikros įrangos konkursą. <...> Vilniaus apygardos administracinis teismas priėmė nagrinėti kitą „Nuctech“ ir „Intos“ skundą – įmonės prašo panaikinti Vyriausybės nutarimą pripažinti, jog planuotas sandoris su „Nuctech“ ir „Inta“ keltų grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

VTEK rengs metodines rekomendacijas teisėjams ir jų padėjėjams, kaip valdyti interesų konfliktus (su Teisėjų tarybos pirmininkės Sigitos Rudėnaitės ir Nacionalinės teismų administracijos direktorės Natalijos Kaminskienės komentarais) Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) rengs metodines rekomendacijas teisėjams ir jų padėjėjams, kaip valdyti interesų konfliktus. Jas sudarant bus bendradarbiaujama su Teisėjų tarybos bei Nacionalinės teismų administracijos atstovais.

5 patarimai, kaip apsaugoti savo asmens duomenis (teismų sistemos inicijuotas pranešimas, su Kauno apylinkės teismo pirmininko Arūno Purvainio įžvalgomis) <...> Jei asmuo lieka nepatenkintas Inspekcijos sprendimu, gali jį apskųsti administraciniam teismui. Jei žmogus jaučia patyręs žalą, gali kreiptis į bendrosios kompetencijos teismą ir civilinėje byloje prašyti priteisti žalos atlyginimą.

Du prisigėrę šiauliečiai įsiveržė į moters butą ir atėmė iš jos 6 tūkst. eurų (su Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjos Astros Karpytės komentaru) Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose paskelbtas nuosprendis dviem šiauliečiams Edvinui Barauskui ir Deividui Zubrickiui, kurie 2020 metų gruodį įsibrovė į butą ir apiplėšė nukentėjusiąją. 

Smurtą patyrusi prokuroro žmona: mano vyras man atleido (su Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų pirmininko Svajūno Bliudsukio komentaru)  Šiaulių apygardos prokuratūroje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl smurto prieš šeimos narį dar nebaigtas. Ar prokurorai surašys kaltinamąją išvadą, o gal nuspręs kitaip, turėtų paaiškės netrukus.

Dar vienas smūgis Henytei: atmestas skundas dėl galimybės išeiti į laisvę (su Kauno apygardos teismo teisėjo Algirdo Giedraičio komentaru) Kauno nusikalstamo pasaulio autoritetui Henrikui Daktarui nepavyko įtikinti teismo, kad jam įkalinimo iki gyvos galvos bausmė būtų pakeista į terminuotą. Šį ketvirtadienį Henytei nepalankų sprendimą priėmė Lietuvos apeliacinis teismas.

Etikos komisijai išteisinus teisėją, kai kuriems politikams kilo klausimų: jiems keliami mažesni skaidrumo reikalavimai? (su Teisėjų etikos ir drausmės komisijos narių Liudo Ramanausko ir Snieguolės Matulienės, Nacionalinės teismų administracijos Komunikacijos skyriaus vadėjos Rūtos Andriuškaitės komentarais) Teisėjų etikos ir drausmės komisijai išteisinus Aukščiausiojo Teismo teisėją Andžejų Maciejevskį, kai kuriems politikams kilo klausimų, kodėl teisėjui kartelė nuleista žemiau nei, pavyzdžiui, ministrui arba rajono tarybos narei. 

Panevėžio merą komjaunuolių lyderiu vadinęs vyras turės sumokėti per 3 tūkst. eurų (su Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėjos Odetos Gruodienės komentaru, didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla) Panevėžio apylinkės teismas penktadienį pranešė, kad miesto merą Rytį Mykolą Račkauską komjaunuolių lyderiu vadinęs vyras buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės dėl šmeižimo, tačiau turės sumokėti daugiau kaip 3 tūkst. eurų.

Žmogžudystė šalia populiarios Vilniaus picerijos: jis manė, kad pasaulyje nėra blogų žmonių (su Vilniaus apygardos teismo teisėjos Jurgitos Mačionytės komentaru) Prie populiarios Vilniaus picerijos Žirmūnų mikrorajone jauną vyrą itin žiauriai sumušęs, dėl ko šis neišlaikęs pusiausvyros nukrito iš antrojo aukšto ir žuvo, anksčiau šešis kartus teistas Maksimas Zimogliadas į laisvę išeis ne anksčiau kaip po dvylikos metų. Taip nusprendė Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs M. Zimogliadui iškeltą baudžiamąją bylą dėl tyčinio nužudymo.

Apie teismų užkulisius prabilusią teisėją sekė šnipų akys, bet ji nepabūgo ir atvėrė dar daugiau bėdų (su Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjos Ingos Štuopienės interviu) „Mane kažkas šnipinėjo“, – ištarė teisėja Inga Štuopienė, kurios pareiškimai supurtė teismų sistemą, bet supykdė vadovybę. „Lietuvos rytui“ vilnietė prabilo, kaip ją bandoma užčiaupti, į kokį pavojų stumiami Temidės tarnai ir teisingumas.

Panevėžio teismas nusišalino nuo mero R. Račkausko bylos, ji bus nagrinėjama Vilniuje (su Panevėžio apygardos teismo pirmininko padėjėjos (ryšiams su visuomene ir žiniasklaida) Jolitos Gudelienės komentaru, didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla) Panevėžio apygardos teismas nusišalino nuo baudžiamosios bylos, kurioje kaltinimai dėl prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo yra pateikti šio miesto merui Ryčiui Mykolui Račkauskui, nagrinėjimo. <...> Bylos teismingumą tuomet sprendė Lietuvos apeliacinis teismas, kuris ją perdavė Vilniaus apygardos teismui.

EP nariai: Lietuvos teisėjų persekiojimas – politinis išpuolis, keliantis grėsmę Europai (su Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės laikinai einančios teismo pirmininko pareigas Sigitos Rudėnaitės komentaru) Sausio 13-osios bylą tyrusių Lietuvos teisėjų ir prokurorų persekiojimas – politiškai motyvuotas Rusijos išpuolis prieš Lietuvos teisėjų nepriklausomumą, ketvirtadienį pažymėjo Europos Parlamento (EP) nariai. Jie paragino nedelsiant sukurti mechanizmą, leisiantį apsaugoti ES pareigūnus nuo trečiųjų šalių persekiojimo.

Sugyventinę ir jos mamą nužudęs raseiniškis išgirdo nuosprendį (su Šiaulių apygardos teismo teisėjo Vidmanto Mylės ir teismo pirmininko padėjėjo ryšiams su visuomene Vytauto Jončo komentarais) Sugyventinę ir jos motiną nužudęs ir jų namą padegęs raseiniškis Marius Marcinkus išgirdo nuosprendį. <...> Teismas tenkino prokurorės prašymą Mariui Marcinkui skirti 19-ka metų kalėjimo. Tv3 žiniose Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjo ryšiams su visuomene Vytauto Jončo komentaras. Žiūrėkite nuo 24:40.

Sugriautas mitas apie nelygias lyčių galimybes šeimos bylose: svarbu tik tai, ko iš tiesų reikia vaikui (teismų inicijuota publikacija su Kauno apygardos teismo teisėjo Tomo Romeikos ir Panevėžio apygardos teismo psichologo Nerijaus Oginto komentarais) Netylant diskusijoms apie Stambulo konvenciją ir lygias lyčių galimybes įvairiose srityse, Kauno apygardos teismo teisėjas Tomas Romeika ir Panevėžio apygardos teismo psichologas Nerijus Ogintas diskutuoja apie lyčių lygybę teisminiuose šeimos ginčuose, paneigia mitą apie neva motinoms teikiamą pirmenybę globoti vaiką, primena vaiko interesų svarbą ir taikius šeimos ginčų sprendimo būdus.

Aukščiausiojo Teismo teisėjui Maciejevskiui drausminė byla keliama nebus – komisija pažeidimų neįžvelgė (su Teisėjų etikos ir drausmės komisijos pirmininkės, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjos Sigitos Jokimaitės komentaru) Teisėjų etikos ir drausmės komisija nusprendė, kad Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjui Andžejui Maciejevskiui drausminė byla keliama nebus. LRT Radijas yra pranešęs, kad šis teisėjas papildomai uždarbiauja privačiose struktūrose, to nenurodydamas. Pasak komisijos pirmininkės Sigitos Jokimaitės, atlikus tyrimą nustatyta, kad teisėjas Andžejus Maciejevskis nepažeidė etikos principų.

Teismas atsisakė nagrinėti Misiūno skundą: negalima priversti prezidento priimti dekretą (su Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininko pavaduotojo Tomo Blinstrubio ir  buvusio Vilniaus apylinkės teismo teisėjo Eimučio Misiūno komentaru, didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukiantis atvejis) Buvusio vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno skundas, kuriuo jis ginčijo prezidento Gitano Nausėdos sprendimą negrąžinti jo į anksčiau eitas teisėjo pareigas, teisme negali būti nagrinėjamas. Taip nusprendė Vilniaus apygardos administracinis teismas, atsisakęs priimti E. Misiūno pateiktą skundą.

Prekybos poveikiu byla: „Tvarkai ir teisingumui“ – 112 tūkst. eurų baudą, buvusiam Seimo nariui ir verslininkams – lygtinės bausmės (labai didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla) Panevėžio apygardos teismas trečiadienį prekybos poveikio byloje skyrė per 112 tūkst. eurų baudą partijai „Tvarka ir teisingumas“ ir konfiskavo iš jos daugiau kaip 279 tūkst. eurų, o byloje figūravusiems asmenims skyrė lygtines laisvės atėmimo bausmes. LNK vakaro žiniose Panevėžio apygardos teismo teisėjo Algirdo Gapučio komentaras. Žiūrėkite nuo 32:52.

Kanapių byloje – kaltinamosios šou: Šiaulių teisme buvo per girta duoti parodymus, todėl keliavo už grotų Ketvirtadienį Šiaulių apygardos teisme turėjo būti toliau nagrinėjama šeimos  „verslo“ byla. Sunkiais nusikaltimais apkaltintas Dangis Daktaras, jo motina Irena Daktarienė bei žmona Indrė Daktarė. LNK laidoje „Labas vakaras, Lietuva“ Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjo ryšiams su visuomene Vytauto Jončo komentaras. Žiūrėkite nuo 01:00:03.

Šlykštų įrašą draugams išsiuntęs vilnietis nė nenutuokė, kad daro nusikaltimą (su Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko pavaduotojo Mindaugo Ražansko komentaru) Vilniaus miesto apylinkės teisme jam paskirta galutinė 3400 eurų bauda už disponavimą pornografinio turinio dalykais, kuriame vaizduojamas vaikas.

Katiną surištomis galinėmis kojomis į pusnį įmetusiam raseiniškiui skirta 300 eurų bauda (su Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjo Vaido Kazlausko komentaru, didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla) Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko, rašoma Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų pranešime.

Buvusiam „siauruko“ vadovui skirta puspenktų metų laisvės atėmimo bausmė, dalis – lygtinai (su Panevėžio apygardos teismo teisėjo Donato Jatužio komentaru, žiniasklaidos dėmesio sulaukęs sprendimas) Panevėžio apygardos teismas ketvirtadienį buvusiam „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ vadovui Vismantui Užalinskui skyrė puspenktų metų laisvės atėmimo bausmę už finansinius nusikaltimus, didžioji dalis bausmės skirta su atidėjimu.

Komentaras apie T. V. Raskevičių atsirūgo: teismas skyrė laisvės apribojimo bausmę (labai didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukusi byla) Vilniaus miesto apylinkės teismas skyrė pusės metų laisvės apribojimo bausmę neapykantą prieš homoseksualius asmenis kurstantį komentarą parašiusiam vaikinui. LNK laidoje „Labas vakaras, Lietuva“ Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Aurelijaus Gutausko komentaras. Žiūrėkite nuo 01:45:00. 

Teismas prokuroro prašymo neišgirdo: stambaus masto PVM sukčiavimo schemos organizatorius suimtas tik dviem savaitėms (su Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjos Audronės Levinskienės komentaru, labai didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukęs atvejis) Kauno apylinkės teismas trečiadienį leido dviem savaitėms suimti pagrindiniu stambaus masto PVM sukčiavimo schemos organizatoriumi laikomą Mindaugą Žalimą. <...> „Čia yra tarpinis variantas, kur nepažeisti niekieno interesai. Vien tik padaryti formalų veiksmą ir skirti, kaip prokuroras prašo, tris mėnesius, aš negaliu“, – BNS sakė A. Levinskienė.

Šauktinis atsisakė tarnauti kariuomenėje: aš geriau miške dirbsiu (su Panevėžio apylinkės teismo Kupiškio rūmų teisėjo Virginijaus Skaraičio komentaru) Už tai, kad atsisakė tarnauti Lietuvos kariuomenėje, vyras buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, o jam iškeltą baudžiamąją bylą išnagrinėję Panevėžio apylinkės teismo Kupiškio rūmai nutarė Martyną S. ne tik pripažinti kaltu, bet ir nubausti 800 eurų bauda.

Misiūnas kreipėsi į teismą: apskundė Prezidentūrą, Nausėdos pastabas vadina „niekinėmis“ (su buvusio Vilniaus apylinkės teismo teisėjo Eimučio Misiūno komentaru, didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukiantis atvejis) Buvęs vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą dėl Prezidentūros veiksmų, o šalies vadovo Gitano Nausėdos išsakytus pastebėjimus vadina „niekiniais“. LNK žiniose buvusio Vilniaus apylinkės teismo teisėjo Eimučio Misiūno komentaras. Žiūrėkite nuo 06:18. 

Žalos už darbą gyvsidabriu užterštame Ukmergės teisme byla grąžinta į apylinkės teismą (Su Vilniaus apygardos teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Linos Nemeikaitės komentaru, labai didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukianti byla) Vilniaus apygardos teismas šią savaitę nusprendė grąžinti iš naujo nagrinėti 13 asmenų ieškinį dėl žalos sveikatai už darbą gyvsidabriu užterštame Ukmergės teisme.

Šiaulių TV informacinėje laidoje Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmų teisėja Laima Borkovskienė skelbia nuosprendį Kelmės rajono savivaldybės mero Vaclovo Andrulio korupcijos byloje. Žiūrėkite nuo 18:59.

Neteisėtai nušautą elnią vežusių asmenų byloje teismas prašo papildomos medžiagos Neteisėtai nušautą taurųjį elnią vežusių asmenų byloje teismas prašo papildomos medžiagos – procese paskelbta pertrauka iki kovo vidurio. „Pertrauka paskelbta todėl, kad teismas paprašė aplinkos apsaugos institucijos pateikti papildomą medžiagą – vaizdo įrašus iš įvykio vietos“, – BNS sakė Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų teisėjas Dmitrijus Rancevas.

Pirmajame teismo posėdyje korupcija kaltinamas buvęs teisėjas Bavėjanas savo kaltės nepripažino Šiaulių apygardos teismui trečiadienį atvertus prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu kaltinamo buvusio Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo Valdimaro Bavėjano bylą, jis davė parodymus ir teigė nepripažįstantis savo kaltės. LNK žinių reportažas apie buvusio Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo V. Bavėjano bylą su Šiaulių apygardos teismo atstovo Vytauto Jončo komentarais.

Marijampolės apylinkės teismas radijo stotyje KAPSAI (100,2 MHz dažniu) rengia radijo laidų ciklą „Teismas informuoja". Antrojoje laidoje Marijampolės rūmų teisėjo padėjėja Iveta Sujetaitė kalba apie mediaciją, klausytojams paaiškina, kas yra teisminė mediacija ir mediatorius ir kt.

Nuteistas karo tarnybos vengęs jaunuolis – jam skirta 800 eurų bauda <...> „Atsižvelgiant į bylos aplinkybių visumą ir įvertinant tai, kad bausmės tikslai yra ne tik nubausti nusikalstamą veiką padariusį asmenį, bet ir jį paveikti, kad laikytųsi įstatymų ir vėl nenusikalstų, įgyvendinant teisingumo principą, nutarta jam už padarytą nusikalstamą veiką skirti bausmę - baudą. M. S. pripažinus savo kaltę ir bylą išnagrinėjus supaprastinta tvarka, jam skirta 1200 eurų bauda sumažinta trečdaliu, iki 800 eurų“, – teigė Panevėžio apylinkės teismo Kupiškio rūmų teisėjas Virginijus Skaraitis.

Teisėjas atskleidė, kaip dažniausiai teisinasi su vaikų pornografija įkliuvę žmonės (Lietuvos teismų inicijuota publikacija) Pastarąjį mėnesį viešumą ne kartą išvydo teismus pasiekusios pornografijos laikymo ir platinimo istorijos. Girdėdami faktus ne vienas iš mūsų pasmerkiame tokių bylų kaltinamuosius, tačiau ar patys suprantame, kas yra pornografija? Koks elgesys su tokio turinio medžiaga teisėtas, o koks gali užtraukti baudžiamąją atsakomybę ar virsti priklausomybe? Aktualijomis bei įžvalgomis apie visa tai diskutuoja Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko pavaduotojas Mindaugas Ražanskas ir Teismų psichologų veiklos koordinatorė, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Psichologijos instituto doc. dr. Ilona Laurinaitytė.

LRT RADIJO laidoje RADIJO BYLA Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko pavaduotojas Mindaugas Ražanskas ir Teismų psichologų veiklos koordinatorė, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Psichologijos instituto doc. dr. Ilona Laurinaitytė diskutavo apie pornografijos laikymo ir platinimo bylas. Klausykite nuo 02:20.

Marijampolės radijo stoties „Kapsai“ eteryje (100,2 MGh FM dažniu) pradėtas transliuoti Marijampolės apylinkės teismo inicijuotas radijo laidų ciklas „Teismas informuoja“: pirmoji laida, kurioje Teismo raštinės skyriaus vedėja Erika Bubnienė klausytojus supažindina su Lietuvos teismų teikiamomis elektroninėmis paslaugomis, paaiškina, kokias teismų paslaugas galima gauti neišeinant iš namų, pristato Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalą ir jo teikiamas galimybes (laidos įrašą galima atsisiųsti ČIA).

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjos Ramutės Ruškytės straipsnis žurnale „Artuma“.

Uždrausta meilė: mamai – tik 15 metų, tėvui – baudžiamoji byla (su Tauragės apylinkės teismo Tauragės teismo rūmų teisėjos Raimondos Pauparienės komentarais) Viename Žemaitijos miestelyje gyvenanti penkiolikmetė netrukus taps mama – daugiau kaip pusę metų artimus santykius su keliais metais vyresniu vaikinu turėjusi paauglė skubėjo tapti suaugusia ir pati net nepastėbėjo, kaip tapo nėščia. Tuo metu jos draugas tikina, kad mylimos mergaitės nepaliks – rūpinsis ir ja, ir netrukus gimsiančiu kūdikiu. <...> „Teismas pripažįsta, kad nukentėjusioji dėl jo padaryto nusikaltimo patyrė neturtinę žalą, todėl atsižvelgęs į šias aplinkybes, teisingumo ir protingumo principus, pripažįsta, jog iš kaltinamojoturi būti priteista 600 Eur neturtinė žala nukentėjusiajai“, – nurodė teisėja Raimonda Pauparienė.

LNK televizijos žiniose reportažas apie Vilniaus apygardos administracinio teismo priimtą sprendimą koronaviruso apribojimų byloje su teisėjo Gedimino Užubalio komentaru. Žiūrėkite nuo 00:34.

G.Nausėda atleido vardą pažeminusią Klaipėdos apylinkės teismo teisėją R.Augustę (su Teisėjų tarybos pirmininkės Sigitos Rudėnaitės komentaru) Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pasirašė dekretą, kuriuo iš pareigų atleido Klaipėdos apylinkės teismo teisėją Rasą Augustę, jai savo poelgiu pažeminus teisėjos vardą.

LRT Radijo laida RADIJO BYLA (pokalbyje dalyvauja Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas) Kokiais atvejais karantino pažeidimai gali pasiekti teismus? Ar už tokius dalykus galima įgyti teistumą? Kaip tai gali atsiliepti ateityje, pvz., karjeros atžvilgiu?

LNK televizijos žiniose reportažas apie Vilniaus apygardos administracinio teismo priimtą sprendimą koronaviruso apribojimų byloje su teisėjo Gedimino Užubalio komentaru. Žiūrėkite nuo 00:34.

Teisėja paaiškino sprendimą grąžinti keturkojus į Jonavos daugyklą
Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmų teisėja Lina Šafronienė paaiškino teismo sprendimą, kuriuo nutarta grąžinti į Jonavos daugyklą pernai iš jos paimtus šuniukus. Pasak teisėjos, daugintojai skirta 700 eurų bauda – pakankama ir proporcinga, o sprendimą per artimiausias 20 dienų dar galima apskųsti.

Seimo nariai kelia klausimus dėl teisėjų mokymo veiklos, šie situaciją vertina skirtingai (Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės l. e. teismo pirmininko pareigas Sigitos Rudėnaitės ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininko Gintaro Kryževičiaus komentarai) Seimo komitetų vadovai kelia klausimą dėl dalies teisėjų gaunamo papildomo atlygio už mokymą, teisėjų bendruomenės atstovai situaciją vertina skirtingai. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas konservatorius Mykolas Majauskas antradienį surengtoje diskusijoje teigė, kad „tam tikra teisėjų praktika teikti mokymų paslaugas kelia abejonių, ar yra tinkamai valdomas interesų konfliktas“. LNK žiniose Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės l. e. teismo pirmininko pareigas Sigitos Rudėnaitės ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininko Gintaro Kryževičiaus komentarai. Žiūrėti nuo 12:24. 

Papildomo uždarbiavimo nenurodžiusio teisėjo institucijos vertinti nesiima – VTEK ir teisėjų etikos sargai apsimainė raštais (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus vyriausiojo patarėjo Karolio Šimanskio komentaras) LRT RADIJUI paskelbus apie tai, kad Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjas Andžejus Maciejevskis to nenurodydamas papildomai uždarbiauja privačiose struktūrose, tyrimo ėmėsi Teisėjų etikos ir drausmės komisija, klausimas jau persikėlė ir į Seimą.

Girdausko girtumo istorija virto tikru detektyvu – bylą policija tirs iš naujo (Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjos Živilės Bliūdžiuvienės ir Kauno apygardos teismo teisėjos Danguolės Šiugždinytės komentarai)

G. Kryževičius. Ar Konstitucinio Teismo pirmininkas byloja konstitucinę tiesą? (Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininko Gintaro Kryževičiaus komentaras)
Šis klausimas, man kyla stebint batalijas, įsižiebusias iš karto, kai tik buvo atnaujinta Konstitucinio Teismo (KT) teisėjų rotacijos procedūra. Manau, atsakymas į jį neigiamas.

Prokuratūra apie perduotą COVID-19 testų bylos ieškinį pranešė bylą priėmus teisme (Vilniaus apygardos teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Linos Nemeikaitės komentaras) 
Generalinė prokuratūra Vilniaus apygardos teismui 4 mln. ieškinį dėl COVID-19 testų pateikė gruodžio 16 dieną, o apie tai pranešė po to, kai teismas jį priėmė, pašalinus ieškinio trūkumus. Prokuratūra pranešimą apie ieškinio pateikimą išplatino sausio 7 dieną. 

Piktybiškai nesilaikiusiai saviizoliacijos Joniškio rajono gyventojai skirtas 8 mėnesių laisvės apribojimas (Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmų teisėjos Sigitos Rozgaitės komentaras)
63-ejų metų Joniškio rajono gyventojai L. U., kuri sirgdama COVID-19 liga lankėsi keliose parduotuvėse ir kitose viešose vietose, skirtas laisvės apribojimas 8 mėnesiams. Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmuose priimtas baudžiamasis įsakymas, kuris nėra įsiteisėjęs.

Vaiką iš Kručinskų ėmęs kaunietis išgirdo dar vieną nuosprendį: „Smūgis buvo toks, kad lūžo durys“ (Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjos Jolantos Ramonienės komentaras)
Mažamečio paėmimu iš kauniečių Gintaro ir Eglės Kručinskų šeimos pagarsėjęs, anksčiau teisiamųjų suole dėl sukčiavimo dideliu mastu atsidūręs buvęs vaiko teisių apsaugos specialistas 45 metų Teodoras Ismailovas išgirdo dar vieną nuosprendį. Kauno apylinkės teismas jį pripažino kaltu dėl byloje italų tautybės verslininko, miesto centre įsikūrusio restorano savininko sumušimo ir skyrė jam 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigodamas naktimis būti namuose. 

Liūdnai pasibaigusios šauktinio linksmybės Pabradės poligone: prisirūkęs „žolės“ išvydo dar neregėtų vaizdų (Vilniaus regiono apylinkės teismo Švenčionių rūmų teisėjos Nijolės Lisauskienės komentaras)
Į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybos pašauktas varėniškis Justinas V. ilgam prisimins kariuomenėje praleistas dienas – į pratybas Pabradės poligone narkotinių medžiagų atsivežęs ir jų parūkęs jaunuolis tarsi atsidūrė kitoje realybėje, kai apsvaigęs nuo kvaišalų išvydo dar neregėtų vaizdų. <…> Justinui V. iškeltą baudžiamąją bylą teismas išnagrinėjo rašytinio proceso tvarka. 

Atmintis amnestijos netaiko: iki gyvos galvos nuteistam jaunos merginos žudikui – laisvė (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Arvydo Daugėlos komentaras)
Palangiškių šeimai, netekusiai studentės dukros, laikas nuo žudynių dienos ištįso iki begalybės ir prilygsta bausmei iki gyvos galvos, kurios joks pasaulio teismas nepanaikins ir nesušvelnins. Visai kitaip šį beveik 25 metų laiką vertina įkalintas merginos žudikas, jis jau skaičiuoja mėnesius ir dienas iki laisvės.

Seimo TTK nepritarė Kabišaičio kandidatūrai į KT (Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės laikinai einančios teismo pirmininko pareigas Sigitos Rudėnaitės komentaras)
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) trečiadienį nepritarė Seimo Teisės departamento vadovo Andriaus Kabišaičio skyrimui Konstitucinio Teismo (KT) teisėju.

„Auksinių šaukštų“ byla: įmonė turės kariuomenei grąžinti pinigus ir atsiimti prekes
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas padėjo tašką vadinamojoje „auksinių šaukštų“ istorijoje: virtuvės įrangos tiekėjai turės kariuomenei grąžinti daugiau kaip 100 tūkst. eurų ir atsiimti prekes.
LNK žiniose Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės laikinai einančios teismo pirmininko pareigas Sigitos Rudėnaitės komentaras. Žiūrėkite nuo 00:41.

Kandidatai į KT skeptiškai atsiliepia apie užtrukusią jų paskyrimo procedūrą: įvertino Seimo įstatymų kokybę (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Algio Norkūno komentaras)
Kandidatai į Konstitucinio Teismo (KT) teisėjus Giedrė Lastauskienė, Andrius Kabišaitis ir Algis Norkūnas sutinka, kad metus laiko užtrukusi KT teisėjų paskyrimo procedūra netinka teisės principais besivadovaujančiai valstybei. Kandidatai į KT neslepia, kad, norint to išvengti, parlamentarai turėtų peržvelgti KT teisėjų skyrimo procedūrą. 

Teisėjo paslaugas siūlo vadybininkė: kaina nuo tūkstančio eurų, paslaugos teikiamos darbo metu (papildyta)
Konstitucinis Teismas (KT), Konstitucijos ekspertai ir įstatymų leidėjai tvirtina, kad teisėjai negali užsiimti komercine veikla ir dėstyti privačiose struktūrose, tačiau Aukščiausiojo Teismo teisėjas veda mokymus. Jo paslaugas už 1 000 eurų siūlo vienos bendrovės vadybininkė, kuri sako, kad per metus jau suorganizavo 6 seminarus. Teisėjas uždarbiavimo privačiose struktūrose viešųjų ir privačiųjų interesų deklaracijoje nenurodo.
LRT žiniose Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjos, Teisėjų etikos ir drausmės komisijos pirmininkės Sigitos Jokimaitės komentaras. Žiūrėkite nuo 11:15.
LRT Panoramoje Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Algio Norkūno komentaras. Žiūrėkite nuo 22:13.
LRT radijo laidoje „60 minučių“ Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekano prof. dr. Tomo Davulio komentaras. Žiūrėkite nuo 18:13.

R.Ruškytė. Valstybės ir bažnyčios santykis karantino metu (Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjos Ramutės Ruškytės komentaras)
Kas lemia skirtingas pastaruoju metu viešai išsakytas teisininkų pozicijas dėl Bažnyčios teisės priimti, atšaukti sprendimus Lietuvoje dėl religinių apeigų ribojimų, siejamų su karantinu? Mano nuomone, svarbiausi trys dalykai, kuriuos būtina analizuoti atsakant į iškeltą klausimą: konstitucinis reguliavimas, bendradarbiavimo principas, Kanonų teisės kodeksas.  

„Lidl“ konkursas kursto aistras: BMW visureigį įtaria laimėjus teismo, kuriame bylų turi „Lidl Lietuva“, darbuotoją (Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Vilmos Budėnienės komentaras)
Gruodį vykęs prekybos tinklo „Lidl“ konkursas baigėsi, tačiau aistros tebeverda iki šiol – klausimų kelia pagrindinio prizo, BMW X4 visureigio laimėtoja, kuri esą pagal konkurso taisykles negalėjo jame dalyvauti. Portalui atsiųstame anoniminiame laiške taip pat implikuojama, kad taip galėjo būti atsidėkota Lietuvos apeliacinio teismo, kuriame bylų turi ir „Lidl Lietuva“, darbuotojai.

Parlamentui pristatyti kandidatai į Konstitucinį Teismą (Teisėjų tarybos pirmininkės ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės laikinai einančios šio teismo pirmininko pareigas Sigitos Rudėnaitės komentaras) Ketvirtadienį Seimui pristatyti trys kandidatai į Konstitucinio Teismo (KT) teisėjus. Prezidentas Gitanas Nausėda ir laikinoji Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininkė Sigita Rudėnaitė Seimui iš naujo svarstyti pateikė advokatės Giedrės Lastauskienės ir LAT teisėjo Algio Norkūno kandidatūras. LRS.LT Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Algio Norkūno komentaras.

Teisėjo paslaugas siūlo vadybininkė: kaina nuo tūkstančio eurų, paslaugos teikiamos darbo metu (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Andžej Maciejevski ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Teisės tyrimų grupės teisėjo padėjėjos Olgos Kungienės komentarai) Konstitucinis Teismas (KT), Konstitucijos ekspertai ir įstatymų leidėjai tvirtina, kad teisėjai negali užsiimti komercine veikla ir dėstyti privačiose struktūrose, tačiau Aukščiausiojo Teismo teisėjas veda mokymus. Jo paslaugas už 1 000 eurų siūlo vienos bendrovės vadybininkė, kuri sako, kad per metus jau suorganizavo 6 seminarus. Teisėjas uždarbiavimo privačiose struktūrose viešųjų ir privačiųjų interesų deklaracijoje nenurodo.

Seimui pateikti kandidatai į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą Driukas ir Tamošiūnienė (Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų Egidijos Tamošiūnienės ir Artūro Driuko komentarai) Seimui ketvirtadienį pateikti kandidatai užimti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjų pareigas – šiuo metu Lietuvos apeliaciniame teisme dirbantys Artūras Driukas ir Egidija Tamošiūnienė.

Išžaginimu kaltinamas šilališkis teisinasi varęs velnią iš sugyventinės (Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmų teisėjos Vidos Butanavičiūtės komentaras) To, ką išdarinėjo šis vyras, pakraupę klausėsi ir teisėjai, ir policijos pareigūnai. Šilalės rajone gimęs, anksčiau neteistas R. T. įtikėjo, kad jo buvusią sugyventinę apsėdo velnias. Šėtono išvarymo apeigos baigėsi išžaginimu. Nuo sistemingai smurtą prieš moterį naudojusio šilališkio kentėjo ir moters auginamos dukros – šias jis talžydavo diržu. Tiesa, teismas nusprendė, kad mergaičių kančios vertos vos 500 eurų. 

M.Povilanskas. Nuotolinis teisiamasis posėdis: pažanga ar „procesinis chuliganizmas“ (Vilniaus regiono apylinkės teismo pirmininko pavaduotojo Mindaugo Povilansko komentaras)
<...> Nekasdienė, sakyčiau net ekstremali, padėtis ir pareiga užtikrinti nepertraukimą teisingumo vykdymo procesą, verčia ieškoti naujų sprendimų, arba tiesiog prisiminti „visuotinės taikos ir ramybės“ metu užmirštas procesines galimybes teismo posėdžius organizuoti naudojant nuotolinio garso ir vaizdo perdavimo priemones. Tačiau kaip tai padaryti?

Po kruvinų šventinių išgertuvių – šokiruojantys kaimynų liudijimai apie žudiką (Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Arūno Budrio komentaras)
„Man labai gaila, nužudyti nenorėjau, taip nutiko atsitiktinai“, – dėl Vilniaus rajone nutikusios tragedijos, kai per išgertuves peiliu nudūrė savo kaimyną, šiandien ašaras lieja 31 metų Viktoras Tankevičius. Vyras pripažįsta, kad jeigu ne alkoholis, greičiausiai jis šiandien didžiąsias metų šventes būtų šventęs su savo šeima, o ne įkalinimo įstaigoje, į kurią buvo uždarytas dėl įvykdyto labai sunkaus nusikaltimo. Vilniaus apygardos teismo teisėjas Arūnas Budrys paskelbė, kad anksčiau ne kartą teistas ir administracine tvarka baustas V. Tankevičius nuo visuomenės turi būti izoliuotas 8 metams.

Teismas toliau nagrinės šnipinėjimu kaltinamo Paleckio bylą (Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjo ryšiams su visuomene Vytauto Jončo komentaras) Antradienį Šiaulių apygardos teismas ketina tęsti šnipinėjimu kaltinamo buvusio politiko Algirdo Paleckio bylos nagrinėjimą. Kaip BNS informavo teismo atstovas Vytautas Jončas, šiame posėdyje teisėja ketina pagarsinti bylos medžiagą.

Konstitucinio Teismo teisėja Janina Stripeikienė: kvalifikacija suteikia laisvės ir drąsos (Perpublikuota iš žurnalo TEISMAI.LT)
„Principinga. Gerbianti ne tik įstatymo raidę, bet ir matanti jo gilią prasmę. Išmintingais sprendimais, pagarba aukščiausioms vertybėms niekada neleido suabejoti teismo nepriklausomumu ir sąžiningumu“, – tokiais žodžiais tuometis Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Rimvydas Norkus išlydėjo teisėją Janiną Stripeikienę tęsti darbų Konstituciniame Teisme.

Žinomi kauniečiai pasidalijo mintimis, kaip įveikė 2020-ųjų iššūkius ir baimes: medikams teko išskirtinė pamoka (Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio komentaras)
Net ir visą pasaulį sudrebinę pandemijos smūgiai nenuslopino kauniečių ryžto mąstyti pozityviai. Kokiomis mintimis palydimi 2020-ieji ir sutinkami nauji, dar nepažinti, 2021 metai?

Aferų Lietuvos pašte nepastebėjo net pusantrų metų: prisipažinau, nes „vis tiek kažkada turėjo būti pabaiga“ (Vilniaus apygardos teismo teisėjos Vitalijos Norkūnaitės komentaras)
Paslaugiausių Lietuvos pašto darbuotojų rinkimuose triumfavusi vilnietė Jelena K. kaip reikiant prisidirbo – po skyrybų į skolas įklimpusi ir įsiskolinimus per antstolių kontorą padengti turėjusi ilgametė pašto darbuotoja ryžosi vienai didžiausių savo gyvenimo beprotybių: pasisavinusi tūkstančius eurų moteris kone kasdien klastojo tai įrodančius dokumentus. <...> Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad pasitvirtino Jelenai K. pateikti kaltinimai. 

Teismų akibrokštas: milžiniškus vaikų pornografijos kiekius sukaupęs kaunietis išvengė bausmės (Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjos Jolantos Ramonienės komentaras)

Sunkiai protu suvokiamą kiekį vaizdo klipų ir nuotraukų su vaikų pornografija, apie 10 tūkst. failų specialiose saugyklose laikęs kaunietis informacinių technologijų (IT) specialistas sulaukė teismų malonės. Nors už nusikaltimą, vaikų pornografijos laikymą bei platinimą grėsė laisvės atėmimas iki 4 metų, baudžiamoji byla jo atžvilgiu buvo nutraukta, o jis pats perduotas žmonos priežiūrai pagal laidavimą.

Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė: pradėkime nuo savęs (Teisėjų tarybos pirmininkės, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės, laikinai einančios šio teismo pirmininko pareigas Sigitos Rudėnaitės komentaras, perpublikuota iš žurnalo TEISMAI.LT)
Lietuvos teisėjų išrinkta Teisėjų taryba savo veiklą pradeda su visuomenės pasitikėjimo teismais, sumenkusio teisminės valdžios autoriteto, teisėjo profesijos prestižo, teismų sistemą alinančių krūvių ir vidinių nesutarimų iššūkiais. Teisėjų tarybos vairas buvo patikėtas Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkei, laikinai einančiai šio teismo pirmininko pareigas – Sigitai Rudėnaitei.

Kaip teisėjui išlikti nešališkam ir prakalbinti nusikaltimo auką?
„Koronavirusas nors ir netiesiogiai, bet paveikė kiekvieną: turėjo įtakos žmonių savijautai, psichinei sveikatai. Žmonės tapo irzlesni, jautresni, lengviau pažeidžiami, todėl psichologo ir savanorio pagalba teisme šiandien – dar aktualesnė“, – sako Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Viktorija Šelmienė.

Lietuvos teismų diena. Kokie pagrindiniai teismų iššūkiai, kaip juos ketina spręsti naujos sudėties Teisėjų taryba?
LRT Radijo laidoje RADIJO BYLA diskutuoja Teisėjų tarybos pirmininkė, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus vadovė, laikinai einanti teismo pirmininko pareigas Sigita Rudėnaitė, Teisėjų tarybos pirmininkės pavaduotoja , Lietuvos apeliacinio teismo teisėja Egidija Tamošiūnienė (klausykite nuo 20:30).

Materialinis išlaikymas – kas tai ir kam jis gali būti mokamas? 
RADIJO BYLOJE – Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmų teisėjo Vytauto Pliuskevičiaus komentaras (klausykite nuo 01:14).

Kas yra teismo savanoris ir kaip gauti jų paramą teisme? 
Kauno apylinkės teismo savanorė Kristina Burakovaitė ir Vilniaus miesto apylinkės teismo savanorė Morta Ručinskaitė RADIJO BYLOJE dalinasi savo įžvalgomis apie savanorystę teisme (klausykite nuo 44:10).

Radijo byla. Budrumo testas: kaip neapsigauti, kai darbdavys siūlo išeiti iš darbo? 
Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio ir Nacionalinės teismų administracijos Teisės ir administravimo departamento Teisinio reguliavimo ir atstovavimo skyriaus vedėjo Justino Bagdžiaus komentarai (klausyti nuo 08:27 ir 01:26).

Kaip tampama teisėju? 
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjos Sigitos Jokimaitės komentaras RADIJO BYLOJE (klausyti nuo 01:09).

Kaip Lietuvos teismai apibrėžia atsakomybę klaidą padariusiems medikams?
Vilniaus apygardos teismo teisėjo Dariaus Prankos komentaras RADIJO BYLOJE (klausyti nuo 48:03).

Ar fizinio asmens bankrotas – galimybė tiesiog atsikratyti skolų?
Kokia fizinio asmens bankroto procedūra Lietuvoje ir kaip ji veikia? Atsakymus RADIJO BYLOJE pateikia Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų teisėja Monika Lapukaitė (klausyti nuo 06:23).

Lietuvos teismų praktika įteisinant vardų ir pavardžių rašybą ne pagal lietuvių kalbos taisykles
Kaip dažnai bylos dėl originalios asmenvardžių rašybos asmens dokumentuose atsiduria Lietuvos teismų darbotvarkėje? Ką svarbiausia žinoti gyventojams, RADIJO BYLOJE pasakojo Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Rūta Poniškaitytė-Liatukė (klausyti įrašo nuo 01:25).

 

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Sekite mus