Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Panevėžio apygardos teisme vyko konferencija apie Panevėžio institucijų teikiamą pagalbą vaikams, dalyvaujantiems teismo procese

Panevėžio apygardos teisme vyko konferencija apie Panevėžio institucijų teikiamą pagalbą vaikams, dalyvaujantiems teismo procese
2016.03.09

Kovo 7 d. Panevėžio apygardos teismas organizavo konferenciją-diskusiją „Psichologinės pagalbos vaikams, dalyvaujantiems ikiteisminiame tyrime ir teismo procese, prieinamumo galimybės Panevėžio mieste“. Į konferenciją buvo pakviesti mieste veikiančių asmens sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų teikimo ir švietimo įstaigų specialistai, susiję su psichologinės ir kitokios pagalbos vaikams teikimu.

Renginio idėja – siekti, kad pagalbos vaikui procesas (kuris vyksta nuo to momento, kai sužinoma apie įvykį, iki to laiko, kai vaikas yra apklausiamas teisme) taptų kaip įmanoma trumpesnis ir sklandesnis. Nuo to priklauso vaiko parodymų patikimumas, geresni apklausos rezultatai, nes dar iki apklausos atliekami veiksmai daro didelę įtaką jos kokybei.

Konferencijos-diskusijos tikslas – aiškiau suprasti, kuo skiriasi įvairiose įstaigose teikiamos psichologo paslaugos, kokios įstaigos yra tinkamiausios skirtingais atvejais (pvz., kada vaikui reikalinga ligoninė, o kada užimtumo centras ar švietimo įstaigos skiriamas psichologas) ir kokios yra psichologinės pagalbos vaikams formos.

Pranešimus konferencijoje skaitė Respublikinės Panevėžio ligoninės, miesto ir rajonų poliklinikų specialistai, Panevėžio miesto ir rajono pedagoginių-psichologinių tarnybų atstovai, psichologai, vaikų ugdymo įstaigų (mokyklų, darželių, centrų)  psichologai, socialinių paslaugų įstaigų atstovai ir jose dirbantys psichologai, taip pat Panevėžio apygardos teismo psichologas Nerijus Ogintas.

Daugiausia dėmesio pranešėjai skyrė vaikams teikiamos pagalbos specifikai. Išskirtos ir patekimo pas tam tikrus specialistus galimybės bei pagalba teisminiame procese dalyvaujantiems vaikams. Nemažas dėmesys skirtas apie vaiką gautos informacijos konfidencialumo užtikrinimui, aptarti probleminiai dalykai, su kuriais specialistams tenka susidurti.  

Panevėžio mieste veikiančių socialinių paslaugų teikimo įstaigų atstovai skaitė pranešimus apie jų teikiamas paslaugas bei vaikų užimtumo galimybes Socialinių paslaugų centre, Vaiko dienos užimtumo centre, Agentūros „SOS vaikai“ šeimos namuose, Panevėžio vyskupijos „Carito“ organizacijoje.  

Konferencijos pranešėjai ir dalyviai, tarp jų ikiteisminio tyrimo teisėjai, prokurorai, policijos tyrėjai, miesto ir rajono vaiko teisių apsaugos specialistai, diskutavo apie probleminius pagalbos vaikams teikimo aspektus, tarpinstitucinio susikalbėjimo svarbą, kėlė aktualius klausimus, ieškojo sąlyčio taškų tarp institucijų vykdomų funkcijų, sprendė efektyvaus tarpusavio komunikavimo klausimus ir sutarė, kad siekiant užtikrinti pagalbos vaikui proceso sklandumą, svarbus skirtingų institucijų bendradarbiavimas.

Tokio pobūdžio renginys teisme surengtas po to, kai šalies apygardų teismuose pradėjo dirbti pirmieji penki teismo psichologai, į kurių funkcijas įeina ne tik dalyvavimas apklausiant nepilnamečius ar mažamečius asmenis ikiteisminiame tyrime ar teismo proceso metu, bet ir konsultavimas dėl vaikų apklausos specifikos, atlikimo taktikos, metodinių rekomendacijų rengimas, bendradarbiavimas su kitomis institucijomis.


Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.


Informaciją pateikė:
Panevėžio apygardos teismo
atstovė ryšiams su visuomene
Jolita Gudelienė
El. p. jolita.gudeliene@teismas.lt
www.pat.lt

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Gruodis 2021
P A T K P Š S
29 30 1 2 3

2021.12.03  |  09:00

4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Sekite mus