lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Atmestas Viktoro Uspaskicho ieškinys dėl garbės ir orumo pažeidimo

2014.05.26

Vilniaus miesto apylinkės teismas 2014 m. gegužės 23 d. sprendimu netenkino Viktoro Uspaskicho (Viktor Uspaskich) ieškinio atsakovams DELFI, UAB ir Ramūnui Antanui Bogdonui dėl garbės ir orumo gynimo bei neturtinės žalos atlyginimo.

Ieškovas prašė teismo pripažinti neatitinkančiais tikrovės ir žeminančiais jo garbę bei orumą interneto naujienų tinklapyje „delfi.lt“ 2013 m. liepos 18 d. paskelbtame straipsnyje „R. Bogdanas. V. Uspaskichas per mažai sumokėjo už valdžią“ paskelbtus duomenis „Maskvos milicija Lietuvos prašymu jį sulaikė, tačiau atvažiavo vyrukai iš saugumo struktūrų ir jį pasiėmė kaip savo žmogų“, „Likęs Maskvoje, jis, nerinkdamas žodžių, viešai dergė Lietuvą“. Taip pat prašė paneigti paskleistą informaciją ir priteisti 20 tūkst. Lt neturtinės žalos.

Teismas pabrėžė, kad ieškovas yra žinomas politikas, t. y. viešas asmuo, todėl jis turi pakęsti ir toleruoti apie jį skelbiamą kritiką (nors ir nevisiškai tikslią), kuri dėl privataus asmens galėtų būti vertinama kaip garbės ir orumo pažeidimas. Teismas nustatė, kad ieškovo ginčijamais teiginiais atsakovė pateikė savo nuomonę, bet ne žinias, todėl nėra pagrindo konstatuoti ir pripažinti, kad buvo pažeisti V. Uspaskicho garbės ir orumas.

Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:
Airinė Šerelytė         
Vilniaus miesto apylinkės teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Laisvės pr. 79A, Vilnius
tel. (8 5)  274 0379
mob. 8 646 12 149
el. p. airine.serelyte@teismas.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus