lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Avarijos, kurioje žuvo „Mis Lietuva“ dalyvė, byloje padėtas taškas

2015.11.12

Kauno apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Kaišiadorių gyventoja A. B. nuteista už tai, kad 2011 m. birželį sukėlė eismo įvykį, kurio metu žuvo pretendentė į „Mis Lietuva“ titulą.

Kaišiadorių rajono apylinkės teismas 2015 m. sausio 23 d. paskelbtame nuosprendyje konstatavo, kad A. B., būdama blaivi, vairuodama automobilį pažeidė KET reikalavimus ir sukdama į kairę nedavė kelio priešinga kryptimi tiesiai važiavusiam motociklui. Po susidūrimo motociklo vairuotojui buvo nustatytas nesunkus sveikatos sutrikdymas, o motociklo keleivei padarytas sunkus sveikatos sutrikdymas, kuris pasibaigė mirtimi.

Moteris apylinkės teismo pripažinta kalta ir skirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė jos vykdymą atidedant 2 metams. Iš A. B. taip pat buvo priteista beveik 27 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti žuvusiosios tėvams bei 5 319,74 Eur neturtinės žalos ir 2 096,84 Eur advokato išlaidoms atlyginti, kurias patyrė nukentėjusysis (motociklo vairuotojas).

Neturtinė bei turtinė žala nukentėjusiesiems taip pat priteista ir iš draudimo bendrovės.

Nuteistoji A. B. apskundė nuosprendį prašydama bylą grąžinti prokuratūrai papildomam tyrimui atlikti. Moteris teigė, kad nuo pat ikiteisminio tyrimo pradžios buvo įrodinėjama tik jos kaltė. Nurodė, kad byloje esančios aplinkybės, jog motociklo vairuotojo veiksmai prieštaravo KET reikalavimams buvo priežastis eismo įvykiui kilti, todėl tikėtina, kad nukentėjusiojo veiksmuose yra kaltės požymių dėl kilusio eismo įvykio ir jo pasekmių masto.

Nuteistoji taip pat nesutiko su motociklo vairuotojo pareikštu civiliniu ieškiniu teigdama, kad prašoma priteisti suma yra aiškiai per didelė. Draudimo bendrovė, kuri pripažinta byloje civiline atsakove, taip pat nesutiko su ieškiniais, prašė juos sumažinti.

Teisėjų kolegija, ištyrusi byloje esančią medžiagą, atnaujinus įrodymų tyrimą, išklausius proceso dalyvius, ekspertą, konstatavo, kad apylinkės teismas priimdamas nuosprendį tinkamai įvertino byloje surinktus įrodymus, baudžiamąjį įstatymą ir bausmę nuteistajai pritaikė tinkamai, tačiau spręsdamas turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo klausimą netinkamai įvertino byloje nustatytų aplinkybių visumą. Apygardos teismas iš nuteistosios nukentėjusiajam priteistą neturtinę žalą sumažino iki 2 000 eurų. Iš draudimo bendrovės nukentėjusiajam vietoj buvusių 2 169,25 Eur priteista tik 286,72 Eur turtinei žalai atlyginti.

Nutartis įsiteisėja jos paskelbimo dieną.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Informaciją parengė
Gintarė Veželytė
Kauno apygardos teismo pirmininko
padėjėja ryšiams su visuomene
tel. (8 37) 78 71 93, mob. tel. 8 646 93478
el. p. gintare.vezelyte@kat.lt
www.kat.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus