lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Baltarusių šeimos drama Lietuvoje baigėsi vyro teistumu

2015.11.12

Kauno apygardos teisme paskelbtas nuosprendis 33 m. Baltarusijos piliečiui D. V., kuris apimtas pykčio ir pavydo dėl žmonos neištikimybės sunkiai sužalojo jos sveikatą.

D. V. 2014 m. lapkritį keliavo su žmona iš Minsko į Lenkiją. Vyras nurodė, kad prieš kelis mėnesius iki šios kelionės jis sužinojo apie platonišką žmonos neištikimybę. Važiuodamas nuolat galvojo apie tai. Vairuodamas Lietuvos teritorijoje visus žinomus faktus sudėliojo į loginę visumą ir priėjęs išvadą, kad ji galėjo būti neištikima ir fiziškai – staigiai sustabdė automobilį ir šaukdamas sugriebė žmoną. D. V. teigė, kad iš žmonos šauksmų supratęs, kad ji lytiškai santykiavo su kitu vyru staiga labai supyko, jautėsi įžeistas, nustojo protingai, blaiviai galvoti, paėmė už sėdynės buvusį metalinį svarmenį ir smogė juo kelis kartus žmonai. Teigia, kad savo veiksmų nesuprato, o sveiką protą atgavo tik pamatęs kraują. Suprato, kad žmoną reikia skubiai vežti į artimiausią ligoninę. Važiavo dideliu greičiu, prieš Lazdijus pasivijo greitosios medicinos pagalbos automobilį, jį aplenkė, užblokavo kelią ir sustabdė, perdavė žmoną medikams, o ligoninėje paprašė iškviesti policijos pareigūnus.

Kaltinamasis savo kaltę pripažino, labai gailisi. Kaltinamojo žmona dėl įvykio jokių pretenzijų sutuoktiniui neturi ir nenori, kad jis būtų nuteistas, kaltinamąjį charakterizuoja teigiamai, nurodo, kad anksčiau fizinio smurto šeimoje nebuvo, kartu augina nepilnametį vaiką, prašo neatimti vyrui laisvės, jis puikus, sūnų mylintis tėvas.

Teismas, atsižvelgdamas į byloje surinktus ir ištirtus duomenis, į kaltinamojo, nukentėjusiosios, liudytojų parodymus, į ekspertų pateiktą išvadą ir duotus parodymus teisme, kad kaltinamasis suprato savo veiksmus, taip pat atsižvelgdamas į kaltinamojo atsakomybę lengvinančias aplinkybes: suteikė nukentėjusiajai pagalbą skubiai perduodamas ją medikams, aktyviais veiksmais bandė išvengti ir galimai išvengė sunkesnių padarinių, pripažino kaltę ir nuoširdžiai gailisi, teismas vyrą pripažino kaltu ir skyrė minimaliausią įstatymo numatytą bausmę – laisvės atėmimą 2 metams.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant per Kauno apygardos teismą.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

 

Informaciją parengė
Gintarė Veželytė
Kauno apygardos teismo pirmininko
padėjėja ryšiams su visuomene
tel. (8 37) 78 71 93, mob. tel. 8 646 93478
el. p. gintare.vezelyte@kat.lt
www.kat.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus