Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Buvęs banko SNORAS vadovas turės grąžinti virš milijono eurų

2014.04.24

Lietuvos apeliacinis teismas šiandien atmetė buvusio banko SNORAS vadovo Raimondo Baranausko skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2013 m. liepos 4 d. sprendimo, kuriuo iš jo buvo priteista 1 350 000 eurų, kuriuos jis banko SNORAS veiklos apribojimo įvedimo metu pervedė į savo sąskaitą užsienio banke. 

Apeliacinio teismo kolegijos vertinimu, byloje nustatytos aplinkybės leidžia padaryti išvadą, kad R. Baranauskui priklausančių lėšų pervedimas buvo atliktas Lietuvos bankui apribojus banko SNORAS veiklą ir R. Baranauskui žinant apie šį apribojimą. Buvęs banko vadovas žinojo apie taikomą banko veiklos ribojimą, tačiau vis tiek iš banke esančios sąskaitos atliko 11 vietinių ir tarptautinių mokėjimo pavedimų, įskaitant ir priteistą 1 350 000 eurų sumą. Konstatuota, jog R. Baranauskas siekė kuo skubiau iki realaus ribojimų taikymo momento atsiimti jam priklausančias lėšas iš banko SNORAS sąskaitos.

Teismas pabrėžė, kad R. Baranauskas kaip banko SNORAS vadovas žinojo ir apie realius banko finansinius sunkumus, ir apie bankui tuoj pat ketinamus taikyti ribojimus – veiklos sustabdymą, todėl pasinaudojo geresne padėtimi, apeidamas pirmesnės eilės banko kreditorius.

Primename, kad 2011 m. lapkričio 16 d. banko SNORAS tuometinis prezidentas ir valdybos pirmininkas R. Baranauskas iš banke SNORAS esančios savo sąskaitos į Ukrainos banko „Conversbank“ sąskaitą nurodė pervesti lėšas, įskaitant ir 1 350 000 eurų sumą. Bankrutuojantis bankas SNORAS kreipėsi į teismą ir 2013 m. liepą prisiteisė iš R. Baranausko šias lėšas. Ieškovas nurodė, kad R. Baranauskas atliko 11 pavedimų, o tikslą pasiekė tik vienas – ginčijamas mokėjimas dėl 1 350 000 eurų sumos. Kiti mokėjimo pavedimai tikslo nepasiekė dėl nuo R. Baranausko nepriklausančių priežasčių.

Apeliacinį skundą pateikęs R. Baranauskas teigė, kad pavedimas buvo atliktas prieš banko SNORAS moratoriumo pradžią, todėl prašė bankrutuojančio banko SNORAS ieškinį atmesti ir pirmosios instancijos teismo sprendimą panaikinti.

Lietuvos apeliacinio teismo nutartis dar galės būti skundžiama kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Norėdami prenumeruoti Lietuvos apeliacinio teismo naujienas, apsilankykite Teismo interneto svetainėje: http://www.apeliacinis.lt. Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:
Kristina Petrošienė
Lietuvos apeliacinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
(atstovė spaudai)
Tel. 8 70 663 230
Mob. 8 652 56655
el. p. kristina.petrosiene@apeliacinis.lt
www.apeliacinis.lt