Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Buvusiai Visagino ligoninės vyr. slaugytojai skirta laisvės apribojimo bausmė

2022.11.22

Panevėžio apygardos teismas pripažino buvusią Visagino ligoninės vyr. slaugytoją S. Ch. kalta dėl prekybos poveikiu, neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų, turint tikslą jas platinti, bei dokumentų klastojimo.

Už šias nusikalstamas veikas S. Ch. skirta subendrinta bausmė – laisvės apribojimas 2 metams. Nuteistoji įpareigota neatlygintinai išdirbti 200 valandų įstaigose, kurios rūpinasi pagalbos reikalingais žmonėmis, taip pat dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje.

Teismas uždraudė S. Ch. 2 metus, t. y. laisvės apribojimo laikotarpiu, dirbti su medikamentais, turinčiais psichotropinių ar narkotinių medžiagų.

Iš nuteistosios turi būti konfiskuoti ir 20 Eur, kuriuos ji gavo iš nusikalstamos veikos, t. y. pardavusi psichotropinius vaistus.

Teismas nustatė, kad 2020–2021 m. Visagino ligoninės vyr. slauge tuo metu dirbusi S. Ch., pasinaudodama savo tarnyba ir pažintimis bei kita tikėtina įtaka Visagino ligoninės gydytojams, susitarė priimti 600 eurų kyšį už tai, kad S. Ch. pažįstamos mamai būtų nustatyti specialieji poreikiai.

Be to, kaltinamoji suklastojo tikrus dokumentus – 32 vaistų receptus, kuriuose įrašė įvairių pacientų pavardes bei uždėjo gydytojų spaudus.

Kaltinamoji pripažinta kalta ir dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų – bromazepamu, lorazepamu, turint tikslą jas platinti kitiems asmenims. Nustatyta, kad 8 receptus slaugytoja panaudojo psichotropiniams vaistams įsigyti. Pateikusi šiuos receptus Visagine esančioje vaistinėje moteris neteisėtai įsigijo 20 dėžučių su 480 tablečių psichotropinių medikamentų. Dalį vaistų kaltinamoji pardavė savo pažįstamiems, kitą dalį turėjo pas save ir rengėsi parduoti.  

Už neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų įstatymas numato tik laisvės atėmimo bausmę. Tačiau, teismo įsitikinimu, šiuo atveju, tokia bausmė prieštarautų teisingumo principui. Todėl teismas pasinaudojo įstatymo norma, kuri leidžia, atsižvelgus į visas bylos aplinkybes, paskirti kaltinamajai švelnesnę negu įstatymo numatyta bausmė.

Parinkdamas bausmę teismas įvertino S. Ch. padarytų nusikalstamų veikų pobūdį, mastą ir trukmę, kaltinamosios asmenybę, jos atsakomybę lengvinančią aplinkybę ir tai, kad nėra atsakomybę sunkinančių aplinkybių, taip pat prokuroro poziciją dėl bausmės skyrimo.

„Pasiekti bausmės tikslus šioje konkrečioje byloje galima kaltinamajai S. Ch. paskiriant maksimalaus dydžio laisvės apribojimo bausmę bei parenkant kaltinamosios socialinį statusą ir brandą atitinkančius įpareigojimus, kuriais ji galėtų padėti kitiems pagalbos reikalingiems žmonėms“, – nusprendė bylą išnagrinėjęs teisėjas Valdas Ciesiūnas.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Cituojant arba kitaip platinat šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Jolita Gudelienė
Panevėžio apygardos teismo pirmininko
padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)
Tel. (8 45) 45 45 55
www.pat.teismas.lt

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Sekite mus