Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Degalinę apiplėšusiam vyrui – laisvės atėmimo bausmė

2021.09.24

Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) paskelbė nuosprendį vyrui, kuris degalinėje, grasindamas peiliu jos operatorei, pagrobė 475 Eur vertės turtą ir paskyrė subendrintą 2 metų laisvės atėmimo bausmę.

Teismas nustatė, kad E. P. praėjusių metų kovo mėnesį, vakare įėjęs į Šilutėje esančią degalinę, iš striukės kišenės išsitraukė peilį ir juo grasindamas šios degalinės operatorei, pagrobė 193 Eur iš atidaryto kasos aparato ir cigarečių iš lentynų už 282 Eur.

Vyras teisme savo kaltę pripažino. Teisme jis paaiškino, kad būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, turėdamas tikslą pagrobti pinigus ir cigaretes, ant veido užsidėjęs skarelę – kaukę, įėjo į degalinę. Degalinėje užėjęs už prekystalio, iš striukės kišenės išsitraukė peilį, nukreipė jį į ten buvusią darbuotoją, kuri stovėjo šalia atidarytos kasos su pinigais ir skaičiavo pinigus, ir pasakė „Laba diena, ponia, apiplėšimas!“. Jis paėmė iš kasos pinigus ir juos susidėjo į savo kišenes. Po to liepė darbuotojai sudėti į jo kuprinę cigaretes, o kai ši atsisakė tai padaryti, pats iš apatinės lentynos susidėjo apie 7 – 8 blokus cigarečių. Pasiėmęs pinigus ir cigaretes, greitai išėjo iš degalinės. Jis nuėjo iki upės, po tiltu susikurtame lauže sudegino striukę, kuprinę, batus ir kepurę. Peilį išmetė į upę. Paryčiais parėjo į namus šilčiau apsirengti, o kai grįžo po tiltu, cigarečių ten neberado, kažkas jas buvo paėmęs. Pagrobtus pinigus išleido savo reikmėms. Degalinei padarytos turtinės žalos neatlygino, nes neturi darbo, pajamų. Degalinės darbuotojos, kuri dėl jo nusikalstamų veiksmų buvo šokiruota, atsiprašė ir ši jam atleido.

Skirdamas bausmę, teismas įvertino, kad E. P. padarė tyčinį sunkų nusikaltimą, turėdamas neišnykusį teistumą už nusikaltimus nuosavybei, po šio nusikaltimo padarymo penkis kartus baustas administracine tvarka už smulkias vagystes, nusikalstamais veiksmais padarytos žalos civilinei ieškovei neatlygino. Be to, jo atžvilgiu yra atliekamas ikiteisminis tyrimas ir dėl kitų tyčinių nusikaltimų. Jo atsakomybę lengvina tai, kad prisipažino padaręs nusikaltimą ir nuoširdžiai gailisi, jo atsakomybę sunkina tai, kad nusikaltimą padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ir būdamas recidyvistu.

Teismas, įvertinęs šias aplinkybes, skyrė jam galutinę su tuo paties teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme subendrintą dvejų metų laisvės atėmimo bausmę. Nuteistasis taip pat turės atlyginti 475 Eur turtinę žalą degalinei.

Šį nuosprendį per 20 dienų nuo jo paskelbimo galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:

Rasa Vekterienė
Tauragės apylinkės teismo teisėjo padėjėja
Tel. (8 441) 56 807
El. p. rasa.vekteriene@teismas.lt|
https://taurages.teismai.lt/

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Gruodis 2021
P A T K P Š S
29 30 1 2 3

2021.12.03  |  09:00

4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Sekite mus