lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Du estai ir vienas lietuvis lieka suimti

2019.08.14

Kauno apygardos teismas dar trims mėnesiams pratęsė suėmimą kaltinamiems R. B., H. E. E. ir A. G. D. B. nužudymo byloje.

Kaltinamieji kaltinami tuo, kad veikdami organizuotoje grupėje su ginkluoto nusikalstamo susivienijimo dalyviais, dėl savanaudiškų paskatų, kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu, organizavo D. B. nužudymą ir jį nužudė, neteisėtai disponavo šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis, ir visuotinai pavojingu būdu sugadino svetimą turtą.

Spręsdamas griežčiausios kardomosios priemonės pratęsimo klausimą, teismas įvertino baudžiamojoje byloje esančius duomenis ir nustatė, kad kaltinamasis R. B. ir jo bendrininkai turi plačius ryšius užsienyje, byla yra susijusi su galimai tarptautiniu organizuotu nusikalstamumu, su užsakomaisiais nužudymais, galimi bendrininkai yra Lietuvos ir užsienio piliečiai. Teismas taip pat nustatė, kad H. E. E. ir A. G. su Lietuvos Respublika nesieja jokie socialiniai ryšiai, jie yra Estijos Respublikos piliečiai, o R. B. neturi stiprių socialinių ir ekonominių ryšių su Lietuvos Respublika.

Kadangi kaltinamieji veikė organizuotai ir apgalvotai, turi ryšių užsienyje, yra grėsmė, kad visi trys kaltinamieji gali slėptis nuo teisingumo, o kaltinamieji R. B. ir A. G. – dar ir daryti ir naujas nusikalstamas veikas.

Baudžiamojo proceso kodekse nustatyti suėmimo pagrindai, kuriais remiantis iki šiol buvo suimti kaltinamieji, neišnyko.

R. B. suėmimo terminas pratęstas terminą skaičiuojant nuo 2019 m. rugpjūčio 28 d., H. E. E. – nuo 2019 m. rugpjūčio 14 d., o A. G. – nuo 2019 m. rugpjūčio 27 d.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Milda Bučnytė
Laikinai einanti Kauno apygardos teismo pirmininko padėjėjos
(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) pareigas
Tel. (8 37) 787 193, mob. 8 670 80921
El. p. milda.bucnyte@kat.lt
https://kat.teismas.lt/