Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Du vyrai nuteisti už kelio ženklų bei kito turto vagystes

2014.01.22

Trakų rajono apylinkės teismas 2014 m. sausio 21 d. paskelbė nuosprendį, kuriuo kaltinamuosius R. G. ir R. R. pripažino kaltais dėl svetimo turto vagysčių.

Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą teismas nustatė, kad R. G. 2012 m. lapkričio 1 d. naktį, būdamas neblaivus Kazokiškių kaime nuo kelio ženklo atramos nusuko ir pagrobė 387,20 litų vertės kelio ženklo „Sustoti draudžiama“ bei kelio ženklo „Vienpusis eismas“ skydus. Be to, buvo nustatyta, kad tą pačią naktį R. G. ir R. R., būdami apsvaigę nuo alkoholio tame pačiame Kazokiškių kaime bendromis pastangomis dar pagrobė kelio ženklų „Gyvenvietės pradžia“, „Kilometrų ženklas“ ir „Duoti kelią“ atramas bei skydus. Taip pat nagrinėdamas bylą teismas nustatė ir tai, kad R. G. 2012 m. liepos mėnesį, vakaro metu atėjęs į M. G. priklausančios sodybos kiemą ištraukė ūkinio pastato durų staktos vinis ir įsibrovęs į vidų, pagrobė 3560 litų vertės turto – įvairių įrankių bei plastikinę talpą su dyzeliniu kuru.

Teismas, įvertinęs kaltinamųjų asmenybes, jų padarytų nusikalstamų veikų kiekį ir sunkumą, bei atsakomybę sunkinančias aplinkybes, R. G. už padarytas tris nusikalstamas veikas skyrė 1 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, kurios vykdymą atidėjo 2 metams ir įpareigojo jį per šį laikotarpį neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo bei atlikti 50 valandų viešųjų darbų. Tuo tarpu R. R. už padarytą vieną nusikalstamą veiką teismas skyrė 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, kurią subendrinus su ankstesniu nuosprendžiu jam paskirta bausme, teismas paskyrė galutinę bausmę – laisvės atėmimą 2 metams 5 mėnesiams, bausmę atliekant pataisos namuose.

Taip pat teismas dėl pavogtų kelio ženklų bendrai iš R. G. ir R. R. priteisė 837 litų turtinei žalai atlyginti VĮ „Vilniaus regiono keliai“ bei iš R. G. priteisė 1260 litų M. G. padarytai turtinei žalai atlyginti.

Šis teismo nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė
Darius Kasperskis
Trakų rajono apylinkės teismo
teisėjo padėjėjas, atstovas spaudai
Tel. (8 528) 55 136
El. p. darius.kasperskis@teismas.lt

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Sekite mus