lt
En

Teismų pranešimai spaudai

E. Ž. lieka nuteistas už kolegai padarytą nežymų sveikatos sutrikdymą

2020.03.23

Pirmadienį Kauno apygardos teismas paskelbė nutartį, kuria buvo atmestas nuteistojo E. Ž. apeliacinis skundas dėl Kauno apylinkės teismo 2018 m. spalio 11 d. nuosprendžio, tačiau iš dalies tenkintas nukentėjusiojo V. Ž. advokatės apeliacinis skundas – priteista turtinė žala ir padidintas išlaidų už advokato teisinę pagalbą dydis.

E. Ž. buvo nuteistas už tai, kad jis 2013 m. gegužės 16 d., apie 8 val. 40 min., vienoje iš Kauno ligoninių tyčia galva smogė kolegai V. Ž. į veidą (į burną), taip nežymiai sutrikdydamas sveikatą.

Kauno apylinkės teismas 2018 m. spalio 11 d. nuosprendžiu E. Ž. nuteisė laisvės apribojimo bausme 1 metams, įpareigojant nuteistąjį visą bausmės vykdymo atidėjimo laiką neišvykti iš gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Be to, teismas iš dalies tenkino nukentėjusiojo V. Ž. civilinį ieškinį – priteisė jam iš E. Ž. 500 Eur neturtinės žalos atlyginimo ir 869 Eur už advokatės paslaugas.

Nuteistasis apeliaciniu skundu Kauno apygardos teismo prašė nuosprendį panaikinti ir jį išteisinti, nes jokio fizinio kontakto su V. Ž. neturėjo, o nukentėjusiojo atstovė advokatė prašė panaikinti nuosprendžio dalį dėl civilinio ieškinio ir priteisti nukentėjusiajam 1 519,59 Eur turtinės, 1 000 Eur neturinės žalos atlyginimo ir 2816 Eur advokato atstovavimo išlaidų.

Apeliacine tvarka išnagrinėjusi baudžiamąją bylą, teisėjų kolegija konstatavo, kad apylinkės teismas pagrįstai priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, o nuteistojo versija, kad jis neturėjo jokio fizinio kontakto su V. Ž. nepasitvirtino, ją iš esmės paneigė nukentėjusiojo ir byloje apklaustų liudytojų parodymai, ji neatitiko ir rašytinių nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje surinktų ir ištirtų įrodymų visumos.

Kadangi apylinkės teismas dėl nukentėjusiojo patirtos turtinės žalos atlyginimo nepasisakė, teisėjų kolegija konstatavo, kad nukentėjusiojo civilinis ieškinys dėl turtinės žalos priteisimo pagrįstas ir atsižvelgusi į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondo administratorius sprendimu kompensuotą sumą, nukentėjusiajam iš nuteistojo priteisė 1519,59 Eur turtinei žalai atlyginti. Tačiau teisėjų kolegija sprendė, kad pirmosios instancijos teismas neturtinę žalą apskaičiavo tinkamai, nenukrypo nuo suformuotos teismų praktikos, vadovavosi teisingumo ir protingumo principais.

Be to, teisėjų kolegija pažymėjo, kad apylinkės teismas nukentėjusiajam priteisė tik išlaidas už advokato pagalbą ikiteisminio tyrimo metu – 896 Eur, tačiau nevertino duomenų apie nukentėjusiojo patirtas išlaidas nagrinėjant bylą pirmosios instancijos teisme, todėl šioje dalyje padidino nuosprendžiu nukentėjusiajam iš nuteistojo priteistas proceso išlaidas, turėtas atstovės advokatės paslaugoms apmokėti, nuo 869 Eur iki 2 816 Eur.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Milda Bučnytė
Kauno apygardos teismo pirmininko padėjėja
(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)
Tel. (8 37) 787 193, mob. 8 670 80921
El. p. milda.bucnyte@kat.lt
www.kat.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus