lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Fizinę jėgą panaudoję kontrolieriai viršijo savo įgaliojimus

2015.05.22

Šiandien Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė, kad viešojo transporto kontrolieriai A.T. (g.1988) ir A.K. (g.1979), panaudodami fizinę jėgą asmenų, važiavusių autobusu atžvilgiu, viršijo savo įgaliojimus. Teismas baudžiamojoje byloje juos pripažino kaltais.

A.T. turės sumokėti 1129 eurų, o A.K. – 941 euro dydžio baudą. Taip pat kaltinamieji turės atlyginti neturtinę žalą nukentėjusiesiems. Abu kaltinamieji savo kaltę proceso metu neigė.

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į faktą, kad pareiginiai nuostatai suteikia kontrolieriams teisę pristatyti pažeidėjus į policijos komisariatą. Tačiau joks aktas nenumato kontrolieriams teisės naudoti prievartą ar sulaikyti keleivius. Fizinės jėgos panaudojimo jų pareiginiai nuostatai nenumato. Teismas pažymėjo, kad kontrolieriai turi teisę gintis, jei jų sveikatai ar gyvybei kyla pavojus, tačiau tokio pavojaus šioje byloje neįžvelgta.

Taip pat teismas atkreipė dėmesį, kad savo veiksmais kaltinamieji diskreditavo valstybės tarnautojo, kuriam prilyginamas kontrolierius, vardą, todėl padaryta didelė žala ir valstybei.

Primename, kad A.T. ir A.K. buvo kaltinami fizinės jėgos panaudojimu prieš du asmenis, važiavusius 33 maršruto autobusu. Autobusui sustojus ir atsidarius durims, kontrolieriai užblokavo praėjimą ir neleido nukentėjusiesiems išlipti, o vėliau naudojant prievartos veiksmus sulaikė juos ir pristatė į policijos komisariatą.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

 

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

 

Informaciją pateikė
Guoda Paužaitė
Vilniaus miesto apylinkės teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Laisvės pr. 79A, Vilnius
tel. (8 5)  274 0379
mob. 8 646 12 149
el. p. guoda.pauzaite@teismas.lt