lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Jaunas tėvas ir toliau galės rūpintis sūnumi

2015.11.13

Kauno apygardos teisme paskelbtas nuosprendis 28 m. G. M., kaltintam sunkiai sužalojus savo sūnelio sveikatą. Atsižvelgus į nustatytas bylos aplinkybes, jaunam vyrui skirta švelnesnė nei sankcijoje numatyta bausmė – laisvės apribojimas 2 metams.

G. M. kaltintas tuo, kad 2014 m. rugpjūtį savo name, esančiame Alytaus rajone, negalėdamas nuraminti mažamečio sūnaus, laikydamas už pažastų stipriai jį krestelėjo, kūdikiui nenurimus, sudavė rankos plaštaka per nuogus sėdmenis ir numetė kūdikį ant sofos-lovos. Atšokęs nuo jos, kūdikis nukrito ant grindų. Tokiais savo veiksmais sunkiai sutrikdė bejėgiškos būklės mažamečio sūnaus sveikatą.

Kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra tai, kad jis pripažino savo kaltę ir nuoširdžiai gailisi.

Bylos duomenimis nustatyta, kad G. M. nuo pat sūnaus gimimo, skirtingai nei sūnaus motina, juo rūpinosi ir jį prižiūrėjo, po nusikalstamos veikos padarymo taip pat domisi ir rūpinasi sūnumi, padeda jį išlaikyti finansiškai, taip pat pagal išgales stengėsi atlyginti sūnaus gydymo išlaidas Valstybinei ligonių kasai. Be to, teismas vertina, kad G. M. yra socialiai atsakingas, turi pastovų darbą, charakterizuojamas išimtinai teigiamai, nėra niekada teistas ar baustas administracine tvarka, todėl, teismo nuomone, griežtos laisvės atėmimo bausmės paskyrimas G. M. sužlugdytų kaip asmenybę, ir nebūtų pasiekti bausmės tikslai. Nusikaltimas padarytas atsitiktinai, spontaniškai, jis nebuvo iš anksto suplanuotas, nebuvo G. M. gyvenimo būdo ir ankstesnio elgesio pasekmė, todėl įstatyme numatytos laisvės atėmimo bausmės paskyrimas aiškiai prieštarautų teisingumo principui.

Teismo nuomone, G. M. būtina suteikti galimybę įrodyti, jog jis suprato padaryto nusikaltimo neigiamas pasekmes ir galimybę jas sušvelninti. Esant teisiniam pagrindui ir vadovaujantis bausmės paskirtimi bei laikant, kad bausmės tikslai gali būti pasiekti be griežtos laisvės atėmimo bausmės skyrimo, teismas G. M. pripažino kaltu, bet skyrė švelnesnę bausmės rūšį, negu numatyta straipsnio sankcijoje – laisvės apribojimą 2 metams, nustatant įpareigojimus, teismo nuomone, padarysiančius jo elgesiui teigiamą įtaką, t. y. įpareigojant G. M. nuo 22 val. iki 6 val. būti namuose, jei tai nesusiję su darbu bei per vienerius metus neatlygintinai išdirbti 50 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant per Kauno apygardos teismą.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

 

Informaciją parengė
Gintarė Veželytė
Kauno apygardos teismo pirmininko
padėjėja ryšiams su visuomene
tel. (8 37) 78 71 93, mob. tel. 8 646 93478
el. p. gintare.vezelyte@kat.lt
www.kat.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus