Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Kaišiadorių verslininkui A. R. Paskelbtas nuosprendis dėl aplaidžiai tvarkytos buhalterinės apskaitos

2016.05.04

Už aplaidžiai tvarkytą bendrovės buhalterinę apskaitą Šakių rajono apylinkės teismas A. R. atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą su 753,20 Eur dydžio užstatu.  

2016 m. gegužės 3 d. Šakių rajono apylinkės teismas paskelbė nuosprendį byloje, kurioje bendrovės generalinis direktorius A. R., pažeisdamas Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymo nuostatas, aplaidžiai tvarkė bendrovės buhalterinę apskaitą.

Teismas nustatė, kad vadovas tinkamai neorganizavo bendrovės buhalterinės apskaitos tvarkymo, nes bendrovei priklausančiame pramogų ir konferencijų centre vykusiame užsakytame pokylyje svečiams buvo patiekti šernienos mėsos patiekalai, tačiau šernienos mėsos įsigijimas bendrovės buhalterinės apskaitos dokumentuose nebuvo apskaitytas. Taip pat bendrovės darbuotojai gamino ir tiekė pokylio svečiams šernienos mėsos patiekalus, jų pardavimo nefiksavo jokiuose buhalterinės apskaitos dokumentuose, nes iš pokylio užsakovo už visas pokylio paslaugas, įskaitant šernienos mėsos patiekalus, bendrovės darbuotojos priimti 260 eurų nebuvo apskaityti bendrovės vedamoje buhalterinėje apskaitoje.

Kaltinamasis prisipažino įvykdęs nusikalstamą veiką, jaučiasi kaltas ir nuoširdžiai gailisi, nes būdamas bendrovės vadovu nesukontroliavo darbuotojų, kurie gamino ir pateikė šernienos patiekalus, ir neapskaičiavo darbuotojų pajėgumo aptarnauti kelis banketus. Po gautos specialisto išvados priėmė įsakymus, griežtinančius virtuvės ir baro darbuotojų kontrolę, ataskaitų pateikimą, kad ateityje panašūs atvejai nepasikartotų.

Teismas kaltinamąjį atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą sutuoktinės atsakomybėn vienų metų laikotarpiui su 753,20 Eur dydžio užstatu ir baudžiamąją bylą nutraukė.

Teismas atsižvelgė į tai, jog teigiamai charakterizuojamas kaltinamasis pirmą kartą padarė nusikalstamą veiką, kuri priskiriama neatsargių nusikaltimų kategorijai, visiškai prisipažino padaręs nusikalstamą veiką, nuoširdžiai gailisi, kritiškai įvertino savo poelgį, jaučiasi atsakingas, nuo neapskaitytų pajamų valstybės biudžetui apskaičiuotą PVM sumokėjo ir ėmėsi priemonių buhalterinės apskaitos organizavimui bendrovėje griežtinti.

Teismas nustatė, kad pats baudžiamasis procesas dėl padarytos nusikalstamos veikos ir visuomenės susidomėjimas šia byla kaltinamajam yra efektyvi poveikio priemonė, kuri kaltinamąjį paveiks taip, kad ateityje jis naujų nusikalstamų veikų nedarys.

Kaltinamajam išaiškinta, kad jeigu jis laidavimo metu padarys naują nusikalstamą veiką, atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės nustos galioti ir bus sprendžiama dėl baudžiamosios atsakomybės už visas nusikalstamas veikas.

Šis nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

 

Informaciją parengė
Audronė Matusienė
Šakių rajono apylinkės teismo administracijos sekretorė
tel. (8 345) 60270
el. p. audrone.matusiene@teismas.lt

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Sekite mus