Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Kaltinamasis negali paaiškinti tėvo nužudymo aplinkybių

2021.09.28

Šiaulių apygardos teisme nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje, kurioje 33 m. šiaulietis R. R. kaltinamas savo tėvo nužudymu, parodymus davė nukentėjusieji – aukos artimieji, apklaustas ir kaltinamasis. Artimiausiuose teismo posėdžiuose numatoma pradėti liudytojų, eksperto apklausą. Byloje paskelbta pertrauka.

Kaip nurodoma byloje, nusikaltimas padarytas 2020 metų gruodžio 30 dieną. R. R. kaltinamas tuo, kad jis, lemtingąją dieną, 18.10 val. savo tėvų privačiame name, esančiame Šiaulių mieste, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, asmeninio konflikto su savo tėvu S. P. metu, ne mažiau kaip du kartus ranka tyčia jam sudavė į galvą. Kaip vėliau konstatavo medicinos ekspertai, dėl patirtos galvos traumos įvykusių komplikacijų 60 m. vyras mirė įvykio vietoje. Sulaikytas R. R. nusikaltimo  aplinkybių paaiškinti negalėjo.

Paaiškėjo, kad vyras nužudytas praėjus vos kelioms valandoms po jo žmonos laidotuvių. Gruodžio 30-ąją buvo laidojama dėl ligos mirusi R. R. motina. Po laidotuvių artimieji pabendravo velionės namuose, o vėliau išsiskirstė. Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad po gedulingos vakarienės name liko nakvoti velionės sutuoktinis ir iš užsienio į laidotuves iš Vokietijos grįžęs jo sūnus R. R. Gruodžio 31-osios rytą R. R. paskambino policijos pareigūnams ir pranešė, jog atsikėlęs savo tėvą radęs be gyvybės ženklų. Vyras negalėjo paaiškinti, kaip ir kokiomis aplinkybėmis buvo nužudytas jo tėvas.

Kaltinamasis R. R. pareigūnams teigė, kad  po laidotuvių namuose susirinkę pavalgė, paminėjo velionę. Anot kaltinamojo, vartojo ir alkoholį. R. R. sakė, kad buvo išgėręs alkoholio ir laidotuvių metu, taip pat išgėrė ir kelyje į namus. R. R. sakė, kad grįžęs iki laidotuvių su tėvu ir broliu dar išgėrė alkoholio. Anot kaltinamojo, vakarienės metu gėrė stiprius alkoholius gėrimus. R. R. teigimu, jis prisimenąs iki to momento, kai susirinko po laidotuvių namuose, pasisėdėjo ir viskas. Kiek ilgai jie sėdėjo, kaltinamasis pasakyti negalėjo, neprisiminė, kada visi giminės pradėjo skirstytis iš namų, negalėjo prisiminti, kada jis pats nuėjęs miegoti. R. R. pasakojo, jog pabudęs rytą tėvą rado gulinti lovoje be gyvybės ženklų, bandė dar rankomis daryti dirbtinį kvėpavimą, tačiau supratęs, kad tėvas negyvas, iš karto paskambino bendruoju pagalbos telefonu 112, pranešė, kad rado tėvą su smurto žymėmis. R. R. sakė nežino, kas galėjo nutikti tėvui. Ar tai jis galėjo nužudyti savo tėvą, negali pasakyti, nes neprisimena. Kaltinamasis sakė neprisimenantis, kad lemtingąjį vakarą tarp jo ir tėvo būtų buvę kokie konfliktai. R. R. tikino, kad nėra smurtavęs nei prieš tėvą, nei prieš mamą.

Teisiamajame posėdyje apklausti nukentėjusieji, sutiko parodymus duoti ir kaltinamasis. Tačiau jis negalėjo paaiškinti, kaip galėjo būti nužudytas jo tėvas, nes, anot jo, tiesiog nieko neprisimenąs.    Kaltinamasis teigė grįžęs su tėvu, broliu ir giminėmis į namus po mamos laidotuvių. Anot jo, tada namie buvę ramu, be konfliktų, nepamena, kas buvo namuose, nepamena, kada giminės išėjo, neatsimena,  kas vyko namuose, todėl negalįs nieko paaiškinti.

Kaltinamasis R. R. lieka suimtas. Vyras  Lietuvoje anksčiau teistas kelis kartus, teistas ir Didžiojoje Britanijoje.

Artimiausiame teisiamajame posėdyje teismas numato pardėti liudytojų apklausą, į teismo posėdį numatyta kviesti ekspertą.

Paskirtų kitų teisiamųjų posėdžių datos ir laikas: spalio 25 d. 9.30 val., lapkričio 30 d., gruodžio 12 d. 13.30 val.  

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Vytautas Jončas
Šiaulių apygardos teismo
pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida
Dvaro g. 83, LT-76299, Šiauliai
Mob. +37067316371
El. paštas: vytautas.joncas@teismas.lt  

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Gruodis 2021
P A T K P Š S
29 30 1 2 3

2021.12.03  |  09:00

4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Sekite mus