lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Kauno apygardos teismas nušovusiam šunį nebuvo atlaidus

2015.05.25

Kauno apygardos teismas paliko galioti Varėnos rajono apylinkės teismo nuosprendį, kuriuo V. N. pripažintas kaltu pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 310 str. ir jam paskirta 376,50 eurų bauda bei Varėnos rajono policijos komisariatui perduotas spręsti klausimas dėl ginklo grąžinimo.  

Varėnos rajono apylinkės teismas 2015 m. vasario 24 d. nuosprendžiu V. N. pripažino kaltu dėl žiauraus elgesio su gyvūnu. V. N. griebėsi ginklo manydamas, kad kaimyno palaidas rusų kurtų veislės šuo, išbėgęs iš kiemo, užpuolė jo šuniuką.

V. N. nereikėjo gintis nuo agresyvaus šuns, o tai, kad kaimyno palaidas šuo bėgo pro šalį ir, kad paties V. N. kieme buvęs šuniukas išbėgo iš kiemo ir šunys susikibo, nesudarė pagrindo kaltinamajam šauti į gyvūną.

Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos nuomone, žiaurus elgesys su gyvūnais pasireiškia visuomenėje netoleruotinais ir būtinumu nepagrįstais veiksmais, kuriais išreiškiamas nepateisinamas negailestingumas ir savivalė gyvūno atžvilgiu.

V. N. šaudamas į šunį turėjo suprasti, kad ne tik gyvūnas gali žūti ar būti suluošintas, bet toks elgesys kelia pavojų ir žmonėms.

 

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

 

Informaciją parengė
Jūratė Dabašinskienė
Kauno apygardos teismo vyriausioji specialistė,
laikinai atliekanti padėjėjos ryšiams su visuomene funkcijas
tel. (8 37) 490 941
el. p. jurate.dabasinskiene@kat.lt
www.kat.lt