lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Ketinimo platinti didelį kiekį kokaino byloje – pareikštas nušalinimas teisėjui    

2021.09.13

Šiandien Šiaulių apygardos teismas 39 tomų baudžiamojoje byloje, kurioje du kauniečiai, 46-erių metų N. M., 32-iejų metų G. B., ir Klaipėdos rajone gyvenantis 46-erių metų V. V. kaltinami bendrininkų grupe neteisėtu disponavimu labai dideliu kiekiu narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti, buvo numatyta tęsti pašauktų liudytojų apklausą, tačiau gavus vieno iš kaltinamųjų gynėjų pareiškimą, byloje teko paskelbti pertrauką. Naujai įstojęs, antras V. V. gynėjas bylą nagrinėjančiam teisėjui pareiškė nušalinimą. Sprendimą šiuo klausimu teismas numato skelbti rugsėjo 16 dieną.    

Šiandien teismas turėjo apklausti pašauktus į posėdį liudytojus, tačiau to padaryti nepavyko. Kaltinamąjį V. V. ginantis advokatas pateikė pareiškimą, kuriame nurodė, jog teisinių paslaugų sutartį su V. V. dėl gynybos byloje jis pasirašė šių metų rugpjūčio 12 dieną, todėl bylą nagrinėjančiam teisėjui rugsėjo 6 dieną pateikė prašymą, kad šis atšauktų šios dienos teisiamąjį posėdį ir naujam kaltinamojo V. V. gynėjui suteiktų laiko visapusiškai ir pilnai susipažinti su šia baudžiamąja byla, pasirengti gynybai. Tačiau, anot advokato, teismas motyvuodamas, kad šioje byloje V. V. gina dar vienas advokatas, kuris procese dalyvauja nuo pat bylos nagrinėjimo pradžios, yra su byla susipažinęs, paskirto teisiamojo posėdžio neatšaukė. Savo pareiškime naujas V. V. gynėjas nurodė dar vieną aplinkybę. Jis priminė, kad šią bylą nagrinėjantis teisėjas šių metų gegužę nusišalino nuo šios bylos nagrinėjimo ir nutartį dėl jo nusišalinimo nuo baudžiamosios bylos pateikė patvirtinti teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkui, kuris, anot V. V. gynėjo, teisėjo nusišalinimo netvirtino. Advokatas pabrėžė, jog teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas  nutartimi šališkai išsprendė netvirtinti bylą nagrinėjančio teisėjo priimtą sprendimą nusišalinti nuo minėtos baudžiamosios bylos nagrinėjimo. V. V. gynėjas patikslino, jog skyriaus pirmininkas šioje byloje dar ikiteisminio tyrimo metu yra atlikęs procesinius veiksmus. Taigi, advokato įsitikinimu, šią bylą toliau nagrinėja nuo šios bylos nusišalinęs teisėjas. V. V. advokatas savo pareiškime pabrėžė, kad jo ginamajam ir jam pačiam tokios aplinkybės leidžia manyti, jog bylą nagrinėjantis teisėjas yra šališkas. Advokatas pareiškime nurodė prašantis, kad teisėjas nusišalintų nuo minėtos bylos nagrinėjimo, jeigu bus nuspręsta, kad Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko priimtas sprendimas nepatvirtinti teisėjo nusišalinimo nuo baudžiamosios bylos nagrinėjimo, buvo teisėtas.     

Valstybės kaltinimą šioje byloje palaikantis prokuroras pareiškė, jog tenkinti advokato prašymą nėra jokio pagrindo, valstybės kaltintojas pabrėžė, kad nepatvirtinęs  bylą nagrinėjančio teisėjo nusišalinimo nuo bylos, teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas nieko nepažeidė, anot prokuroro, pirmininkas šios bylos nenagrinėja.   

Praėjusiųjų metų liepos pradžioje ši byla pradėta nagrinėti iš esmės, paskelbtas kaltinamasis aktas. Pirmajame teismo posėdyje kaltinamasis V. V. perskaitė savo parodymus, tačiau nuo išsamesnių komentarų jis kol kas susilaikė. Valstybės kaltinimą byloje palaikančio prokuroro paklaustas, ar iš principo atsakinės į jo pateiktus klausimus, V. V. pareiškė, kad atsakinės, ir pridūrė, jog tik pasitaręs su savo gynėjų pasakys, kokiame bylos nagrinėjimo etape tai padarys. Kaltinamasis posėdyje  nesutiko atsakinėti ir į proceso dalyvių klausimus. Jis taip pat nepaaiškino, kaip konservų dėžutėse atsirado kokainas. V. V. teigė, jog su pažįstamu asmeniu yra kalbėjęs tik apie konservus ir jų konservavimo įrenginius. Vėliau teismas apklausė dalį liudytojų.

Bylos kaltinamajame akte nurodoma, jog nusikaltimas padarytas 2017 metais. Maždaug kovo–balandžio mėnesį V. V. vienoje degalinės kavinėje susitiko su N. M., G. B. ir L. B.   ir susitarė už 50 000 eurų nupirkti 1033, 28 g. kokaino, kuris turėjo būti platinamas Skandinavijoje. Buvo sutarta, kad 10 000 erų V. V. sumokės pardavimo metu, likusius 40 000 eurų – po kokaino realizavimo.

2017 m. balandį konspiracijos tikslais pasiskolintu automobiliu V. V. atvyko į Kauną, ten vieno prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje susitiko su N. M. ir už 10 000 eurų iš pastarojo nupirko 6 uždarytas konservų dėžutes su jose paslėptais 1033,28 g.  kokaino. Narkotikus V. V. parsigabeno į Klaipėdos rajone esantį savo gyvenamąjį namą. Brangų pirkinį vyras iš pradžių paslėpė žemės sklype, o po to ir namo garaže. Narkotikus ten laikė, kol juos per kratą 2017 metų gegužės 6-osios vakarą rado ir paėmė policijos pareigūnai. Bylos duomenimis, minėtus narkotikus 2017 m. pavasarį taip „užkonservavo“ ir laikė Lietuvoje, nenustatytoje vietoje G. B. ir N. M. Iš pradžių vyrai kokainą specialiu įrenginiu supakavo į 6 vakuumo maišelius, paskui juos sudėjo į 6 metalines konservų dėžutes ir sandariai uždarė konservų skardinių uždarymo įrenginiu. 

Kaltinamasis V. V. šioje byloje lieka suimtas, kaltinamiesiems N. M. ir G. B. pritaikytos švelnesnės kardomosios priemonės – intensyvi priežiūra. 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Vytautas Jončas
Šiaulių apygardos teismo
pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida
Dvaro g. 83, LT-76299, Šiauliai
Mob. +37067316371
El. paštas: vytautas.joncas@teismas.lt 

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Sekite mus