lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Klaipėdos apygardos teismas išteisino Deividą Jacką

2014.05.19

Šiandien Klaipėdos apygardos teismas panaikino Klaipėdos miesto apylinkės teismo praėjusių metų birželį priimtą nuosprendį, kuriuo už apgaule įgytus du didelės vertės automobilius Deividas Jacka buvo nuteistas 3 metų laisvės atėmimo bausme ir iš jo priteistas 250 000 Lt turtinės žalos atlyginimas. Apygardos teismas vyrą išteisino, o nukentėjusiojo ieškinį paliko nenagrinėtą.

Apylinkės teismas D. Jacką buvo nuteisęs už tai, kad jis 2008 metų kovą įtikino nukentėjusįjį, nesudarant jokių rašytinių sutarčių, perleisti jam du didelės vertės automobilius „Mercedes-Benz“, už kuriuos iki metų pabaigos sumokės sulygtą sumą. Nukentėjusysis pirkėju patikėjo, automobilius išregistravo, pristatė juos į nurodytą vietą, tačiau pažadėtų pinigų taip ir negavo.

Apygardos teismas, nagrinėdamas nuteistojo apeliacinį skundą, atliko įrodymų tyrimą, kurio metu apklausė nukentėjusįjį ir keturis liudytojus. D. Jackos ir liudytojo parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo metu ir abiejų instancijų teismuose, patvirtino, kad apylinkės teismo nuteistas vyras buvo tik tarpininkas parduodant nukentėjusiojo automobilius pirkėjui Vokietijoje. Šią aplinkybę apeliacinės instancijos teismui patvirtino ir nukentėjusysis. Jis teismui pripažino, jog civiline tvarka į teismą nesikreipė, nes buvo garantuotas, kad pinigų neatgaus – tai ir lėmė jo pasirinkimą tiesos ieškoti baudžiamojo proceso keliu. Be to, nuketėjusysis negalėjo patvirtinti, kad pinigus už parduotus automobilius pasisavino D. Jacka.

Teisėjų kolegija konstatavo, kad byloje esančių duomenų nepakanka daryti išvadą, kad D. Jacka apgaule užvaldė nukentėjusiojo turtą.

Šis Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis dar galės būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Informaciją pateikė:
Gintarė Daugėlaitė
Klaipėdos apygardos teismo pirmininko patarėja
Tel. (8 46) 390 962
El. p. gintare.daugelaite@teismas.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus