lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Krepšinio klubo buvęs vadovas teismo prašo jį išteisinti  

2021.02.22

Vasario 22 dieną Šiaulių apygardos teismas baudžiamojoje byloje, kurioje dabar jau buvęs Šiaulių krepšinio klubo vadovas šiaulietis A. K.  kaltinamas dokumentų suklastojimu ar disponavimu suklastotais dokumentais, apgaulingu apskaitos tvarkymu, turto pasisavinimu, neteisingu duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimu, numato skelbti sprendimą. Valstybės kaltinimą byloje palaikantis prokuroras teismo prašo A. K. pripažinti kaltu ir paskirti jam lygtinę laisvės atėmimo bausmę.  

Per baigiamąsias kalbas krepšinio klubo buvęs vadovas A. K. teismui teigė, kad jokių pinigų nevogė, nepasisavino. Jis sakė, jog klubui pats skolino pinigų be procentų, kad būtų išsaugota klubo garbė, kad klubas egzistuotų ir kitais metais. Kaltinamasis tikino, jog per beveik 23 darbo klube metus nė vienas krepšininkas nėra klubo apskundęs teismui už tai, kad jam kažkas nebuvę sumokėta, neatlyginta, ar klube esančios netinkamos sąlygos.

Savo kalboje kaltinamojo gynėjas pripažino, kad klube buvo rūpesčių dėl mokesčių, dokumentų surašymo, apskaitos tvarkymo, tačiau dėl pinigų pasisavinimo, iššvaistymo jis teismo prašė jo ginamąjį išteisinti.

Valstybės kaltinimą palaikantis prokuroras teismo prašė A. K. pripažinti kaltu ir už padarytas jam inkriminuotas nusikalstamas veikas skirti 4 metų laisvės bausmę, jos vykdymą atidėti 3 metams.  

A. K. inkriminuojamos nusikalstamos veikos susijusios su viešosios įstaigos ir krepšinio klubo Šiauliuose pinigų pasisavinimu. Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių valdyba.  

Bylos duomenimis, laikotarpiu nuo 2014 iki 2016 metų galėjo būti pasisavinta daugiau kaip 300 tūkstančių eurų.  A. K. galėjo pasirašyti kasos išlaidų orderiuose apie kelių šimtų tūkstančių eurų apmokėjimą dviem Estijos bendrovėms už krepšininkų teisės į atvaizdo naudojimo įgijimą. Tačiau tyrimo metu nustatyta, kad realiai šie pinigai įmonėms nebuvo išmokėti. Minėtų Estijos bendrovių vadovo, kuris galėjo padėti kaltinamajam A. K., byla atskirta.

Buvęs krepšinio klubo direktorius  kaltinamas apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu. Krepšininkams, kitiems darbuotojams išmokėtas darbo užmokestis nebuvo įformintas buhalterinės apskaitos dokumentais. Žmonės atlyginimą galėjo gauti grynaisiais. . A. K. kaltę pripažįsta tik iš dalies ir neneigia apgaulingai tvarkęs buhalterinę apskaitą.

Teismo posėdžiuose apklausta daugiau kaip 40 liudytojų, nemaža dalis iš jų yra krepšininkai.   

Vasario 22 d. paskirto teismo posėdžio pradžia numatyta 14.00 val.     

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žniasklaidai:

Vytautas Jončas
Šiaulių apygardos teismo
pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida
Dvaro g. 83, LT-76299, Šiauliai
Mob. +37067316371
El. paštas: vytautas.joncas@teismas.lt      

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus