lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Krepšinio klubo buvusiam vadovui  paskelbtas nuosprendis   

2021.02.23

Šiandien Šiaulių apygardos teismas baudžiamojoje byloje, kurioje dabar jau buvęs Šiaulių krepšinio klubo vadovas šiaulietis A. K. buvo kaltinamas dokumentų suklastojimu ar disponavimu suklastotais dokumentais, apgaulingu apskaitos tvarkymu, turto pasisavinimu, neteisingu duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimu, paskelbė nuosprendį. 

Nustatyta, kad nusikaltimas padarytas laikotarpiu nuo 2014 iki 2016 metų. A. K. buvo inkriminuojamos nusikalstamos veikos susijusios su viešųjų įstaigų „Krepšinio ratas“, krepšinio klubas „Šiauliai“ pinigų pasisavinimu, dokumentų suklastojimu ar disponavimu suklastotais dokumentais, apgaulingu apskaitos tvarkymu, neteisingu duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimu. Nustatyta, kad buvo pasirašyti kasos išlaidų orderiai apie kelių šimtų tūkstančių eurų apmokėjimą dviem Estijos bendrovėms už krepšininkų teisės į atvaizdo naudojimo įgijimą, tačiau  realiai šie pinigai įmonėms nebuvo išmokėti. Krepšininkams, kitiems darbuotojams išmokėtas darbo užmokestis nebuvo įformintas buhalterinės apskaitos dokumentais. Žmonės atlyginimą galėjo gauti grynaisiais.   

Per baigiamąsias kalbas krepšinio klubo buvęs vadovas A. K. teismui teigė, kad daugiau kaip 300 tūkstančių eurų, kaip nurodoma byloje, jis nepasisavino. A. K. sakė, jog klubui pats skolino pinigų be procentų, kad būtų išsaugota klubo garbė, kad klubas egzistuotų ir kitais metais. Kaltinamasis tikino, jog per beveik 23 darbo klube metus nė vienas krepšininkas nėra klubo apskundęs teismui už tai, kad jam kažkas nebuvę sumokėta, neatlyginta, ar klube esančios netinkamos sąlygos. Valstybės kaltinimą byloje palaikantis prokuroras teismo prašė A. K. pripažinti kaltu ir paskirti jam lygtinę laisvės atėmimo bausmę.  

Savo kalboje kaltinamojo gynėjas pripažino, kad klube buvo rūpesčių dėl mokesčių, dokumentų surašymo, apskaitos tvarkymo, tačiau dėl pinigų pasisavinimo, iššvaistymo jis teismo prašė jo ginamąjį išteisinti. Valstybės kaltinimą palaikantis prokuroras teismo prašė A. K. pripažinti kaltu ir už padarytas jam inkriminuotas nusikalstamas veikas skirti 4 metų laisvės bausmę, jos vykdymą atidėti 3 metams. Teismo posėdžiuose apklausta daugiau kaip 40 liudytojų, nemaža dalis iš jų yra krepšininkai.

Bylą išnagrinėjęs teismas konstatavo, jog kaltinamojo, liudytojų parodymais, kita byloje esančia medžiaga įrodyta, kad buhalterinė apskaita minėtuose klubuose buvo tvarkoma apgaulingai, klastojami dokumentai, atitinkamoms institucijoms pateikti duomenys  apie pajamas, pelną ar turtą buvo neteisingi. Dėl šių nusikalstamų veikų teismas A. K. pripažino kaltu ir paskyrė bausmę – 19 tūkstančių eurų baudą, kurią A. K. turės sumokėti per vienerius metus. Dėl turto pasisavinimo teismas A. K. išteisino, nes nepadarytos jam inkriminuotos šios nusikalstamos veikos.

Šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui. 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Vytautas Jončas
Šiaulių apygardos teismo
pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida
Dvaro g. 83, LT-76299, Šiauliai
Mob. +37067316371
El. paštas: vytautas.joncas@teismas.lt      

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus