lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Krepšinio klubo buvusio vadovo byloje toliau apklausiami liudytojai 

2020.09.14

Šiandien Šiaulių apygardos teisme baudžiamojoje byloje, kurioje dabar jau buvęs Šiaulių krepšinio klubo vadovas šiaulietis A. K.  kaltinamas dokumentų suklastojimu ar disponavimu suklastotais dokumentais, apgaulingu apskaitos tvarkymu, turto pasisavinimu, neteisingu duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimu, toliau vyko liudytojų apklausa. Šios nusikalstamos veikos susijusios su viešosios įstaigos ir krepšinio klubo Šiauliuose pinigų pasisavinimu. Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių valdyba. A. K. kaltę pripažįsta tik iš dalies ir neneigia apgaulingai tvarkęs buhalterinę apskaitą.

Šiandien, po pertraukos įvykusiame teismo posėdyje buvo apklausti 4 atvykę pašaukti liudytojai. Tarp apklaustųjų ir dalis iš 9 papildomai į teismą pašauktų liudytojų. Iš daugiau kaip 40 šioje byloje esančių liudytojų didžioji dalis jau apklausti, dalis iš jų yra krepšininkai.        

Bylos duomenimis, laikotarpiu nuo 2014 iki 2016 metų galėjo būti pasisavinta daugiau kaip 300 tūkstančių eurų.  A. K. galėjo pasirašyti kasos išlaidų orderiuose apie kelių šimtų tūkstančių eurų apmokėjimą dviem Estijos bendrovėms už krepšininkų teisės į atvaizdo naudojimo įgijimą. Tačiau tyrimo metu nustatyta, kad realiai šie pinigai įmonėms nebuvo išmokėti. Minėtų Estijos bendrovių vadovo, kuris galėjo padėti kaltinamajam A. K., byla atskirta.

Buvęs krepšinio klubo direktorius  kaltinamas apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu. Krepšininkams, kitiems darbuotojams išmokėtas darbo užmokestis nebuvo įformintas buhalterinės apskaitos dokumentais. Žmonės atlyginimą galėjo gauti grynaisiais. 

Kitame teismo posėdyje, kuris paskirtas rugsėjo 22 d., teismas numato toliau apklausti liudytojus.    

Kitų numatytų teismo posėdžių datos ir laikas: rugsėjo 22, 29 dienomis 13.00 val.  


Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Vytautas Jončas
Šiaulių apygardos teismo
pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida
Dvaro g. 83, LT-76299, Šiauliai
Mob. +37067316371
El. paštas: vytautas.joncas@teismas.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus