Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

LVAT išsprendė bylą dėl Lietuvos banko taikytos baudos Orion Asset Management

2023.01.05

Pareiškėjas UAB „Orion Asset Management“ teisme ginčijo Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktoriaus sprendimo  dalį, kurioje pripažinta, kad bendrovė, savo sąskaita sudarydama sandorius dėl jos valdomų investicinės bendrovės akcijų ir investicinių fondų vienetų, vykdė investicinę veiklą – vertėsi sandorių sudarymo savo sąskaita veikla, nors tokia veikla verstis negalėjo (neturėjo tam reikalingos licencijos); nesilaikė steigimo dokumentuose nustatytos investicinės bendrovės akcijų ir investicinių fondų vienetų išpirkimo ir išleidimo tvarkos; taip pat neužtikrino sąžiningo elgesio su visais jos valdomų investicinės bendrovės ir investicinių fondų dalyviais. Sprendimu bendrovei skirta 40 000 Eur piniginė bauda.

Vilniaus apygardos administracinis teismas ginčytą Lietuvos banko sprendimo dalį panaikino, konstatavęs, kad Lietuvos bankas taikė netinkamą teisinį reguliavimą, nenurodė konkretaus teisės akto, kurį pažeidė Bendrovė, sprendimo motyvai yra formalaus pobūdžio.

Su tokiu teismo sprendimu nesutikęs Lietuvos bankas pateikė apeliacinį skundą, kurį išnagrinėjusi teisėjų kolegija paliko nepakeistą pirmosios instancijos teismo sprendimą, o Lietuvos banko apeliacinį skundą 2023 m. sausio 4 d. nutartimi atmetė.

LVAT, atlikęs bylai aktualaus reglamentavimo analizę, nustatė, kad bendrovės veikla, kurią tyrė Lietuvos bankas, pirmiausia reguliuojama Informuotiesiems investuotojams skirtų kolektyvinio investavimo subjektų įstatymo normomis, visi investiciniai fondai, kurių investicinius vienetus pirko ir pardavė bendrovė, yra skirti informuotiesiems investuotojams, bendrovė yra šių informuotiesiems investuotojams skirtų kolektyvinio investavimo subjektų valdymo įmonė, todėl nei atsakovo sprendimo, nei iš jo teikiamų motyvų bylos nagrinėjimo metu nebuvo aišku, kodėl už pažeidimus, padarytus vykdant tokią veiklą, turėtų būti ir buvo taikoma atsakomybė, nustatyta Finansinių priemonių rinkų įstatyme, o ne minėtame Informuotiesiems investuotojams skirtų kolektyvinio investavimo subjektų įstatyme.

Visi  investicinių fondų vienetai, kuriuos pirko ir pardavė bendrovė, yra jos valdomų informuotiesiems investuotojams skirtų kolektyvinio investavimo subjektų, t. y. bendrovė neprekiavo kolektyvinio investavimo subjektų, kurių valdytoja ji nebuvo, investicinių fondų vienetais. Dėl to Lietuvos banko argumentai, kad tokia veikla nėra pernelyg atitolusi nuo veiklos, reguliuojamos Informuotiesiems investuotojams skirtų kolektyvinio investavimo subjektų įstatymo normomis, negali būti pakankami siekiant taikyti poveikio priemonę, nustatytą Finansinių priemonių rinkų įstatyme.

Administracinės bylos Nr. eA-643-624/2022.

Cituojant ar platinant šią informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Neringa Lukoševičienė

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo

Teisinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 5) 268 5583, 8 655 22 506

el. paštas n.lukoseviciene@lvat.lt

https://www.lvat.lt/

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Gegužė 2024
P A T K P Š S
29 30 1 2 3

2024.05.03  |  10:00

4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

2024.05.31  |  10:00

1 2

Sekite mus