lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Neįgalumas neatleidžia nuo bausmės

2015.05.20

Trečiadienį Kauno apygardos teisme paskelbtas nuosprendis byloje, kurioje Kauno gyventojas R. K., kaltintas didelės vertės turto pasisavinimu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu.

Aklųjų ir silpnaregių paramos ir labdaros fondo bei VĮ Aklųjų ir silpnaregių paramos ir užimtumo centro „Ecce homo“ vadovas R. K. (56 m.) nuteistas už tai, kad 2008–2010 m. iš šių organizacijų pasisavino turto už 2 092 683,50 Lt bei apgaulingai tvarkė šių organizacijų buhalterinę apskaitą.

Organizacijų, kurioms vadovavo R. K., paskirtis buvo teikti labdarą ir paramą bei kitokią pagalbą regėjimo ir kitokią negalią turintiems asmenims. Byloje nustatyta, kad pagal R. K. prašymus Kauno bendrovės teikdavo nurodytoms organizacijoms piniginę paramą ir labdarą įvairiomis prekėmis. Nors R. K. tvirtino, kad gautą paramą perduodavo neįgaliesiems, tačiau nė vieno tokio asmens nenurodė. Jokių Fondo ir Centro dokumentų, įrodančių, kad nurodytu laikotarpiu parama būtų teikta fiziniams ar juridiniams asmenims, šių organizacijų buhalterinėje apskaitoje nerasta.

R. K. pats turi regėjimo negalią. Teismas, atsižvelgęs į šią ir kitas bausmės skyrimui reikšmingas aplinkybes, paskyrė kaltinamajam artimesnę minimaliai įstatymo nustatytą bausmę – laisvės atėmimą dvejiems metams. R. K. 2014 m. ir 2015 m. dviem Kauno apygardos teismo nuosprendžiais buvo nubaustas laisvės apribojimo bausmėmis už panašius nusikaltimus Šios dienos nuosprendžiu paskirta bausmė iš dalies sudedant subendrinta su anksčiau paskirta laisvės apribojimo bausme, ją pakeičiant laisvės atėmimo bausme. Galutinė bausmė yra laisvės atėmimas dvejiems metams šešiems mėnesiams. Atsižvelgiant į kaltinamojo sveikatos būklę ir kitas bylos aplinkybes, bausmės vykdymas atidėtas trejiems metams, įpareigojant bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu neišvykti už gyvenamosios vietos miesto ribų be priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Civiliniai ieškiniai byloje nebuvo pareikšti. Iš kaltinamojo valstybės nuosavybėn konfiskuoti 606 083,03 eurai – pasisavinto turto vertė.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

 

 

Informaciją pateikė
Jūratė Dabašinskienė
Kauno apygardos teismo vyriausioji specialistė,
laikinai atliekanti padėjėjos ryšiams su visuomene funkcijas
tel. (8 37) 490 941
el. p. jurate.dabasinskiene@kat.lt
www.kat.lt