lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Nuosprendį išgirdo taksi vairuotoją nužudę ir jo automobilį sudeginę vieviškiai

2015.03.10

Vilniaus apygardos teismas paskelbė nuosprendį Vievio gyventojams, kurie 2012 m. birželį nužudė taksi vairuotoją, pagrobė ir sudegino jo automobilį.

Už šiuos nusikaltimus teismas 23 m. M. U. skyrė 13 metų laisvės atėmimo bausmę, jo bendrininkui D. S. – 10 metų.

Jų bičiuliui T. Š., žinojusiam apie padarytą nusikaltimą ir nepranešusiam teisėsaugos pareigūnams, skirta 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Teismas šią bausmę subendrino su 2013 m. lapkričio 12 d. Trakų rajono apylinkės teismo už vagystę paskirta ir neatlikta laisvės atėmimo bausme ir skyrė T. Š. subendrintą pusantrų metų laisvės atėmimo bausmę.

Bylos duomenimis, 2012 m. birželio 17 d. Vilniuje, Antakalnyje, M. U. ir D. S. įsėdo į nukentėjusiojo M. J. vairuojamą taksi automobilį ir paprašė juos nuvežti į Trakų rajone esantį Skynimų kaimą.

Kai M. J. keleivius atvežė į Skynimų kaimą, M. U., sėdėjęs ant galinės sėdynės už vairuotojo, apglėbė jo kaklą ir pradėjo smaugti, o šalia, dešinėje keleivio pusėje, sėdėjęs D. S. kumščiu sudavė taksi vairuotojui į veidą.

Po to M. U. perlipo per sėdynę, įrėmė koją taksi vairuotojui į gerklę ir jį smaugė toliau. Vėliau D. S. ir M. U., atidarę vairuotojo pusės dureles, išvilko nukentėjusįjį ant žemės, ištraukė iš jo kelnių odinį diržą ir jį juo pasmaugė.

Pagrobę M. J. automobilį, Kauno rajone esančioje degalinėje nusipirko 5 litrus benzino, nuvažiavo į Kačerginės mišką (Kauno raj.), apipylė automobilį benzinu ir sudegino, o nužudytojo kūną paslėpė po šiukšlėmis M. J. kaime esančiame apleistame garaže.

Vaikinai tik iš dalies prisipažino padarę minėtą nusikaltimą. Teisme jie taip ir nepasakė, kodėl nužudė M. J. Sakė, kad pinigų susimokėti už taksi jie turėjo, nes buvo ką tik gavę atlyginimus, nors M. U. teigė, kad jis pasiūlė D. S. ,,permesti“ taksi vairuotoją – nesumokėti pinigų už važiavimą.

Tiesa, prieš sėsdami į taksi jie jau buvo išgėrę sidro, o nužudę ir pagrobę M. J. automobilį, gėrė toliau, tik jau stipresnius gėrimus – degtinę.

Nukentėjusiesiems M. U. ir D. S. turės atlyginti 3 269 eurų turtinę ir 27 740 tūkst. eurų neturtinę žalą.

Pagrindinį išsilavinimą turintys nuteistieji laisvės atėmimo bausmę atliks pataisos namuose.

Šį nuosprendį per 20 dienų galima skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Teismo pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Vaida Kibirkštytė, tel.: (8 5) 268 80 68, 86 56 274 55
El. p.: v.kibirkstyte@vat.lt