lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Nuosprendis 7 asmenims, seksualiai prievartavusiems ir žaginusiems nepilnametę

2015.03.16

Pirmadienį Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį 7 asmenims, kurie buvo kaltinami dėl seksualinio prievartavimo ir išžaginimo. Nusikaltimo metu, 2013 m. vasarą, tik du asmenys buvo pilnamečiai.

Teismas nustatė, kad 2013 m. vasarą Šiaulių rajone, Gruzdžiuose, buvo seksualiai prievartaujama ir žaginama negalią turinti nepilnametė. Nustatyta 15 epizodų. Nusikaltimus vykdė 7 asmenys, kurių 5 nusikaltimų metu buvo nepilnamečiai. Bylos duomenimis, jaunuoliai pasinaudojo nukentėjusiosios bejėgiška būkle. Santykiavo su mergina vienas asmuo, kai kuriais atvejais du, trys ir net keturi asmenys. Jaunuoliai naudojo fizinį ir psichinį smurtą.

Sunkinanti aplinkybė - kad kai kurie jaunuoliai nusikalto bendrininkų grupėje, būdami apsvaigę nuo alkoholio. Lengvinanti aplinkybė – dalis teisiamųjų pripažino savo kaltę, kai kurie iš dalies prisipažino. Teismas vadovavosi kaltinamųjų paaiškinimais, nukentėjusiosios ir liudytojų parodymais ir kita rašytine bylos medžiaga.

Šiaulių apylinkės teismas neviešame teisiamajame posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje griežčiausios realios laisvės atėmimo bausmės skirtos dviem teisiamiesiems. Dėl 8 epizodų kaltu pripažintas 19 m. G. A., kuriam, subendrinus su anksčiau paskirta ir neatlikta bausme, skirtas laisvės atėmimas 6 m., bausmę atliekant pataisos namuose. 6 m. pataisos namuose praleis ir ketvirtą kartą nuteistas 31 m. A. B. Jį teismas kaltu pripažino dėl 5 epizodų.

Keturiems teisiamiesiems skirtos laisvės atėmimo bausmės, kurių vykdymas atidėtas.

Kartą teistam 17 m. K. M., subendrinus bausmę su ankstesne, skirtas laisvės atėmimas 3 m. 8 mėn. Laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas 2 m. 8 mėn.

Anksčiau teistam 18 m. A. P., subendrinus su ankstesne bausme, nustatytas laisvės atėmimas 3 m. 6 mėn. Bausmės vykdymas atidėtas 2 m. 6 mėn.

Kartą teistam 18 m. P. R. skirtas laisvės atėmimas 2 m. 3 mėn. Bausmės vykdymas atidėtas 2 m.

Teismas 17 m. G. R. skyrė laisvės atėmimą 2 m. 8 mėn. Laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas 2 m.

Minėtiems 4 asmenims Šiaulių apylinkės teismas skyrė auklėjamojo poveikio priemones – įspėjimus ir elgesio apribojimus.

30 m. P. S. skirta 1 m. 6 mėn. laisvės apribojimo bausmė, įpareigojant nuteistąjį dirbti ir būti namuose nuo 23 val. iki 6 val.

Nuosprendis per 20 d. nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo

atstovė ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Tel. (8 41) 598 511

Mob. 8 676 50 348

El. p. nijole.damule@teismas.lt