lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Nuosprendis Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkui

2015.03.23

Pirmadienį Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį dėl tarpininko kyšininkavimo kaltintiems Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkui Jonui Misiūnui (gim. 1962 m.) ir Robertui Janučiui (gim. 1975 m.). J. Misiūnas atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. R. Janučiui skirta bausmė – 120 MGL dydžio bauda.  

Teismas nustatė, kad 2014 gegužės 5 d. J. Misiūnas galimai padarė tarnybinį nusižengimą – darbe buvo neblaivus. Žinodamas, kad gali būti atleistas iš užimamų Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pareigų, apie tai telefonu pranešė R. Janučiui.  Šis pažadėjo už 12 000 Lt kyšį padaryti įtaką Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriui, kad jis nepradėtų tarnybinio tyrimo ir neatleistų iš darbo J. Misiūno. Pinigus ugniagesių viršininkas perdavė ne R. Janučiui, o kitam asmeniui, kuris apie tai, kas yra voke, nežinojo. Vėliau juos pasiėmė R. Janutis.

Šiaulių apylinkės teismas išklausė kaltinamojo, liudytojų parodymus, vadovavosi kita bylos medžiaga. Teismas, priimdamas sprendimą, atsižvelgė į tai, kad J. Misiūnas nusikalto pirmą kartą, administracine tvarka nebaustas, prisipažino, padaręs nusikalstamą veiką, gailėjosi dėl savo neteisėtų veiksmų, darbe charakterizuojamas teigiamai. Už jį laidavo teismo pasitikėjimo vertas asmuo.

R. Janučio atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Jis neprisipažino. R. Janutis teisme atsisakė duoti parodymus, todėl teismas vadovavosi ikiteisminio tyrimo metu duotais parodymais. Teismas konstatavo, kad teisiamasis pagal gyvenamąją vietą charakterizuojamas teigiamai, dirba, anksčiau buvo teistas, tačiau teistumas išnykęs.

Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį. Baudžiamoji byla J. Misiūno atžvilgiu nutraukta pagal laidavimą. Jis pagal laidavimą perduotas L. V. atsakomybėn 2 metams be užstato. J. Misiūnas atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės. Teismas J. Misiūnui skyrė baudžiamojo poveikio priemones. Jis per metus turės sumokėti 20 MGL (753,20 Eur) įmoką į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą. Dvejiems metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje. Iki nuosprendžio vykdymo pradžios bus taikomos paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir laikinas nušalinimas nuo Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pareigų.

Teismas R. Janučiui skyrė bausmę - 120 MGL (4 519,20 Eur) baudą. 12 000 Lt nuspręsta konfiskuoti kaip nusikalstamos veikos padarymo priemonę.
Nuosprendis per 20 d. gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.
Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Nijolė Damulė
Šiaulių apylinkės teismo
atstovė ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Tel. (8 41) 598 511
Mob. 8 676  50 348
El. p. nijole.damule@teismas.lt