Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Nuteista 56 – erių kaunietė: žadėjo nuimti prakeiksmą nuo pinigų ir papuošalų

2022.05.24

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai šiandien išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje dėl sukčiavimo 56 - erių R. B. teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta galutinė subendrinta 1 metų 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmė be intensyvios priežiūros, įpareigojant R. B. per visą bausmės laikotarpį būti namuose nuo 19 val. iki 6 val., jeigu tai nesusiję su darbu, taip pat tęsti darbą arba registruotis Užimtumo tarnyboje.

Byloje nustatyta, kad R. B. turėdama tikslą apgaule savo naudai įgyti svetimą turtą, laikotarpiu nuo 2021 m. rugpjūčio mėn. iki 2021 m. rugsėjo mėn., Kaune, parke, apgaule, t. y., piktnaudžiaudama asmens pasitikėjimu, sudarydama įvaizdį, kad turi specialių galių, melagingai įtikino pastarąją, kad pabūrus pas ją atsiras vaikinas, kad jai su mama reikia apsivalyti, kad joms reikia išpirkti nuodėmes, kad nuims prakeiksmą nuo pinigų ir papuošalų, kuriuos vėliau grąžins, ir aiškiai suvokdama, kad tokių paslaugų suteikti negali, iš nukentėjusiosios per du kartus įgijo jos mamai priklausančius auksinius papuošalus už 4 000 Eur, tačiau realiai paslaugų nesuteikė, juvelyrinių dirbinių negrąžino.

R. B. kaltę pripažino, paaiškino, kad susitikimo metu jos kalbėjosi, ši skundėsi, kad negali susirasti vaikino. Ji merginai to pokalbio metu pažadėjo, kad pas ją atsiras vaikinas tik tuomet, kai ji išsipirks savo kaltes pinigais. Mergina jai per du kartus atnešė 700 Eur ir 800 Eur. Ji pažadėjo, kad, nuėmus prakeiksmą, pinigus atiduos. Tačiau mergina tada jai nurodė, kad tų pinigų ji atgal neims, kadangi ji sakė, kad tie pinigai ,,blogi“. R. B. papuošalus nunešė į lombardą.

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, kad kaltinamoji padarė nesunkų tyčinį nusikaltimą, į jos asmenybę: dirba, bausta administracine tvarka, praeityje teista, naują nusikalstamą veiką padarė turėdama neišnykusį ir įstatymų nustatyta tvarka nepanaikintą teistumą (vertintina kaip nusikaltimų recidyvas).

R. B. paskirta bausmė subendrinta su ankstesniu nuosprendžiu paskirta ir neatlikta bausme ir paskirta galutinė 1 metų 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmė be intensyvios priežiūros, įpareigojant R. B. per visą bausmės laikotarpį būti namuose nuo 19 val. iki 6 val., jeigu tai nesusiję su darbu, tęsti darbą arba registruotis Užimtumo tarnyboje.

Nesutikdama su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, asmuo turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Vaiva Milkeraitienė
Teisėjo padėjėja atliekanti Teismo pirmininko padėjėjos
(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) pareigybes aprašyme nustatytas funkcijas
Kėdainių, Jonavos ir Kaišiadorių rūmuose
Tel. (8 347) 54348, mob. +370 603 50830,
El. p. vaiva.milkeraitienė@teismas.lt
https://kauno.teismai.lt
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai