lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Nuteista vairuotoja, neblaivi sužalojusi merginą

2015.05.26

Šiandien Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė, kad J. M. (g. 1980) skiriama 3 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 3 metams. Taip pat maksimaliam 3 metų terminui moteriai atimta teisė vairuoti.

Visą bausmės vykdymo laiką nuteistoji nuo 23 val. iki 6 val. negalės palikti namų. Teismas nukentėjusiosios naudai priteisė 40 tūkstančių eurų, o jos tėvams – po 7 tūkstančius eurų neturtinės žalos atlyginimą.

Pagrindų atleisti kaltinamąją nuo baudžiamosios atsakomybės teismas nenustatė. Teismas pažymėjo, kad moteris padarė neatsargų nusikaltimą, kurio pasekmės yra sunkios. J. M. anksčiau teista nebuvo, taip pat nebuvo bausta ir administracine tvarka, kaltę pripažino. Alkoholį ji vartojo dėl psichologinių problemų, priklausomybė nenustatyta. Nuteistoji charakterizuojama teigiamai, dirba ir sutiko atlyginti padarytą žalą – tai rodo jos pastangas būti socialiai naudinga ir atsakinga už savo veiksmais sukeltas pasekmes. Skirta bausmė yra artima sankcijos vidurkiui. Teismas taip pat nusprendė, kad nuteistosios pasišalinimas iš įvykio vietos galėjo būti sukeltas šoko ir psichinės būklės – nėra įrodymų, kad J. M. veikė tyčia.

Primename, kad J. M. 2013-ųjų sausį, būdama apsvaigusi nuo alkoholio (2,7 promilės), nesulėtino važiavimo greičio prieš pėsčiųjų perėją, partrenkė ir sunkiai sužalojo nukentėjusiąją bei pasišalino iš įvykio vietos.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

 

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

 

Informaciją pateikė
Guoda Paužaitė
Vilniaus miesto apylinkės teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Laisvės pr. 79A, Vilnius
tel. (8 5)  274 0379
mob. 8 646 12 149
el. p. guoda.pauzaite@teismas.lt