lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Nuteistas autobuso vairuotojas

2014.10.27

2014 m. spalio 27 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje UAB „Vilniaus viešasis transportas“ vairuotojas K. F. buvo kaltinamas dėl Kelių transporto eismo saugumo taisyklių pažeidimo.

Nuteistasis K. F. 2013 m. balandžio 9 d., Vilniuje, vairuodamas kelių transporto priemonę – UAB „Vilniaus viešasis transportas“ priklausantį autobusą, prieš uždarydamas autobuso duris neįsitikino, kad visi keleiviai saugiai išlipo, įlipo ir uždarė autobuso duris, kuriomis buvo prispausta į autobusą lipusi keleivė. Pradėjus važiuoti autobusui keleivė parkrito ir buvo sužalota.

Teismas nustatė, kad senyvo amžiaus nukentėjusioji patyrė daugybines plėštines žaizdas dešinio dilbio ir dešinės blauzdos srityse, dešinio blauzdikaulio vidinės kulkšnies atvirą lūžį su pėdos panirimu, dešinės plaštakos pirštų lūžius, dešinės čiurnos potrauminę kontraktūrą.

Apklausus nukentėjusiąją, liudytojus bei remiantis specialistų išvadomis, Kelių eismo įvykio vietos apžiūros protokolu, teismas konstatavo, jog autobuso vairuotojas padarė jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką. K. F. nusikalstama veika neatsargi, savo veiksmais nuteistasis pažeidė Kelių eismo taisyklių 9, 106 punkto reikalavimus, nukentėjusiajai padarytas nesunkus sveikatos sutrikdymas.

Teismas nusprendė K. F. pripažinti kaltu ir nubaudė jį 1950 Lt bauda. Nukentėjusiosios civilinį ieškinį teismas tenkino iš dalies ir priteisė atlyginti jos naudai 2178,60 Lt iš UAB DK „PZU Lietuva“ turtinės žalos ir 10 000 Lt neturtinės žalos.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:
Airinė Šerelytė-Skistymienė
Vilniaus miesto apylinkės teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene

Laisvės pr. 79A, Vilnius
tel. (8 5)  274 0379
mob. 8 646 12 149
el. p. airine.serelyte@teismas.lt
http://www.vat.lt/lt/vilniaus-miesto-apylinkes-teismas.html