lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Nuteistas jaunuolis už dyzelinio kuro vagystę

2014.10.07

Ukmergės rajono apylinkės teismas 2014 metų rugsėjo 11 d., nuosprendžiu  20 metų amžiaus Ukmergės rajono gyventojui E. A., pagrobusiam svetimą turtą įsibrovus į saugomą teritoriją, paskyrė bausmę – laisvės apribojimą aštuoniems mėnesiams ir įpareigojimus – užsiregistruoti darbo biržoje ar pradėti dirbti bei atlyginti nukentėjusiajam priteistą 1300 litų turtinę žalą.

Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, nustatė, kad šių metų gegužės 22 d., apie 01.00 val. kaltinamasis E. A., būdamas neblaivus, perlipęs per tvorą slapta įsibrovė į svetimą, G. B. priklausantį kiemą, esantį Ukmergės rajone. Iš kieme stovėjusių dviejų traktorių bei kombaino kaltinamasis E. A. pagrobė viso 430 litrų dyzelinio kuro, bendros 1300 litų vertės.

Kaltinamasis E. A. pilnai prisipažino padaręs nusikalstamą veiką. Jis paaiškino, kad vakare, po išgertuvių, sugalvojo pavogti dyzelinio kuro iš vyriškio, pas kurį anksčiau dirbo. Naktį dvidešimtmetis jaunuolis E. A., žinodamas kaip nepastebėtam įlįsti į buvusio darbdavio G. B. kiemą, žinojo, ir kurioje vietoje nukentėjusysis G. B. laiko tuščią tarą kurui. Slapta įsibrovęs į svetimą kiemą, iš žemės ūkio technikos išleido į taras žymėtą dyzelinį kurą. Po to, taras su kuru permetęs per tvorą, kaltinamasis E. A. sunešė prie netoliese esančių dirbtuvių. Vėliau kaltinamasis E. A. vogtą dyzelinį kurą pardavė nepažįstamam vyriškiui už 200 litų.

Parinkdamas bausmės rūšį ir dydį, teismas atsižvelgė į tai, kad E. A. padaryta nusikalstama veika priskiriama apysunkiams nusikaltimams. Atsižvelgta į E. A. asmenybę: neteistas, nedirbantis, administracine tvarka nebaustas. Kaltinamasis visiškai pripažino savo kaltę ir nuoširdžiai gailisi. Taip pat atsižvelgta į kaltinamojo sunkinančią aplinkybę - nusikalstamą veiką padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio.

Teismo nuosprendis jau įsiteisėjęs ir nebeskundžiamas.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:
Ukmergės rajono apylinkės teismo
Administracijos sekretorė
Donata Jusaitė (atstovė ryšiams su visuomene)
Tel. Nr.: 8-340-63857
El.p.: donata.jusaite@teismas.lt