Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Nuteistas melagingai apie Klaipėdos savivaldybės susprogdinimą pranešęs vyras

2014.04.03

Trečiadienį Klaipėdos miesto apylinkės teismas už melagingą pranešimą susprogdinti Klaipėdos miesto savivaldybės pastatą 41 m. A. J. įpareigojo keturis mėnesius neatlygintinai visuomenės labui atlikti viešuosius darbus, kas mėnesį išdirbant po 20 val.

Šių metų vasario 12 d. apie vidurdienį nuteistasis, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, mobiliuoju telefonu paskambino į bendrąjį pagalbos centrą. Vyras pranešė, kad Klaipėdos miesto savivaldybės patalpose padėjo sprogmenį. Dėl šio pranešimo buvo iškviestos specialiosios pajėgos. Į įvykio vietą atvyko Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos gaisrinė automobilinė cisterna, specialusis pajėgų valdymo automobilis bei Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras” išminuotojai. Dėl kilusio pavojaus buvo aptverta teritorija, iš pastato evakuoti žmonės. Patikrinę savivaldybės patalpas, pareigūnai sprogmens nerado.

Nuteistasis savo kaltės neneigė. Jis paaiškino, kad tą dieną iš uostamiestyje esančių nakvynės namų buvo išprašytas lauk, kadangi atėjo neblaivus. A. J. supyko ir norėjo pagąsdinti Klaipėdos miesto savivaldybę, kuriai yra priskirta minėta įstaiga.

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, kad vyras tyčia melagingai pranešė apie visuomenei gresiantį pavojų. Nuteistojo atsakomybę lengvino jo prisipažinimas padarius nusikaltimą ir gailėjimasis dėl tokio savo poelgio. Tačiau A. J. neblaivumas buvo įvertintas kaip atsakomybę sunkinanti aplinkybė.
Vyras, nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, per 14 dienų nuo jo nuorašo gavimo turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisiamajame posėdyje. Kadangi ikiteisminio tyrimo metu A. J. savo kaltę pripažino, teismas gavo prokuroro pareiškimą užbaigti bylos nagrinėjimą baudžiamuoju įsakymu. Jis priimamas asmenims nedalyvaujant bylos nagrinėjime. Nuteistajam nepadavus minėto prašymo, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir nėra skundžiamas.
    
Kęstutis Butvydas
Klaipėdos miesto apylinkės teismo
atstovas ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Tel. (8 46) 47 47 73,
el. p. kestutis.butvydas@teismas.lt