Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Nuteistas panevėžietis, žiauriai nužudęs vieną jaunuolį, kitą – sunkiai sužalojęs

2014.01.23

Sausio 23 dieną Panevėžio apygardos teismas skyrė 16 metų laisvės atėmimo bausmę panevėžiečiui E. A., kuris pripažintas kaltu dėl nužudymo ir sunkaus sveikatos sutrikdymo iš chuliganiškų paskatų. Jo bendrininką Š. T. teismas pripažino kaltu dėl viešosios tvarkos pažeidimo, jam skirtas 60 parų areštas.

Teismo duomenimis, 2012 m. kovo 17-osios paryčiais Panevėžyje, prie sporto klubo „Impuls“ esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje tarp dviejų jaunuolių grupelių kilo žodinis konfliktas. Jo metu kaltinamasis Š. T. papurškė pipirinių dujų vienam iš vaikinų į akis, o kaltinamasis E. A. mirtinai subadė peiliu nukentėjusįjį D. R. ir sunkiai sužalojo jį ginti bandžiusį M. B.

Kaltinamųjų versiją neva jie gynėsi nuo juos peiliu puolusių nukentėjusiųjų teismas atmetė kaip visiškai nepagrįstą ir prieštaraujančią bylos įrodymams, nes ekspertų išvados ir liudytojų parodymai neginčijamai patvirtino būtent kaltinamųjų kaltę. Kolegija taip pat pažymėjo, kad ikiteisminio ir teisminio tyrimo metu kaltinamasis Š. T. skirtingai aiškino įvykio aplinkybes ir keitė savo parodymus.

Skirdamas bausmę kaltinamajam E. A. teismas atsižvelgė į jo atsakomybę sunkinančią aplinkybę – nusikalto būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, veikdamas bendrininkų grupe. Jo du padaryti nusikaltimai yra smurtiniai, už juos įstatymas numato tik laisvės atėmimo bausmę; trečiasis nusikaltimas padarytas viešajai tvarkai.

Š. T. atsakomybę sunkina apsvaigimas nuo alkoholio, veikimas bendrininkų grupe. Kaip ir E. A, nusikaltimu padarytos žalos nukentėjusiesiems neatlygino. Š. T. įvykdytas nusikaltimas viešajai tvarkai priskiriamas nesunkių nusikaltimų kategorijai, todėl įvertinęs visas bylos aplinkybes teismas nusprendė jam skirti arešto bausmę.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendį per 20 dienų galima apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Cituojant prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:
Panevėžio apygardos teismo
atstovė ryšiams su visuomene
Jolita Gudelienė
El. p. jolita.gudeliene@teismas.lt
www.pat.lt

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Sekite mus